1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Gdzie tanio kupić CHF?

Gdzie tanio kupić CHF?

Jeśli chcesz obniżyć ratę kredytu hipotecznego, który spłacasz we frankach szwajcarskich, nie powinieneś tej waluty kupować w stacjonarnych placówkach, w bankach, czy kantorach. Tam spready są najwyższe, a zakup najmniej opłacalny.

Najtańsze waluty są w Internecie: w kantorach internetowych i na platformach społecznościowej wymiany walut, takich jak w Walutomat.pl. W kantorach internetowych spread wynosi zaledwie kilka groszy, podczas, gdy w stacjonarnych kantorach nawet kilkadziesiąt, zwłaszcza w strategicznych miejscach, takich jak lotniska, czy dworce.

Jeszcze taniej może być na platformach społecznościowej wymiany, gdzie użytkownicy sami ustalają swoje kursy i nie ma narzuconego spreadu.

W Walutomat.pl, pierwszej platformie tego typu w Polsce, zarejestrowało się już 260 tys. klientów. Ta liczba pozwala na różnorodność ofert i sprawne oraz płynne wymiany.

Co zrobić, by zacząć tam wymieniać walutę? Trzeba się najpierw zarejestrować na stronie i podać dane osobowe (zgodnie z wymogami prawnymi). Możesz to zrobić pod tym linkiem: https://user.walutomat.pl/#/registration. Później już tylko zasilasz konto kwotą przeznaczoną na wymianę. Oferujesz swój kurs, lub korzystasz z automatycznie dobranych przez system najlepszych kursów innych użytkowników, którzy wystawili swoje oferty.

Całą wymiana nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut. Walutomat.pl ma jedne z najszybszych przelewów, wg magazynu Forbes. Na stronie widnieje informacja, że 93% przelewów wykonują w mniej niż 30 minut. To bardzo ważne, gdy potrzebujemy szybko zakupić CHF. Co ważne, z tej platformy można od razu wysłać przelew na swoje konto do spłaty kredytu lub na konto innej osoby, także za granicę.

Całość wymiany może wydawać się skomplikowana, ale nie powinna nam sprawić problemów. Najważniejsze, by wykonać pierwszy przelew, a kolejne wydają się już znacznie prostsze.

Czy korzystanie z internetowych kantorów jest bezpieczne? Funkcjonuje ich na rynku już kilkadziesiąt, a są obecne w sieci od 9 lat. Warto wybrać ten kantor, który właśnie ma długą historię, dużą liczbę użytkowników i posiada certyfikaty oraz nagrody jakościowe. Co ważne, warto zwrócić uwagę, czy dany serwis ma licencję Krajowej Instytucji Płatniczej wydawanej przez Komisję Nadzoru Finansowego. To da nam spokój i pewność, jeśli chodzi o nasze pieniądze.

Ile można zaoszczędzić? Kantory podają, że wymieniając w sieci można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na jednej racie. W skali roku to znaczna suma, a w przeciągu całego okresu spłacania kredytu w CHF to już naprawdę duże oszczędności.

Facebook