1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Jakie mieszkania kupują Polacy?

Jakie mieszkania kupują Polacy?

Początek 2018 roku pokazał, że w Polsce rośnie zainteresowanie mieszkaniami na rynku pierwotnym. Deweloperzy nie muszą się martwić o popyt, a raczej o to, by nadążać za potrzebami potencjalnych klientów. Bo zainteresowanie nowymi inwestycjami rośnie.

Lepsze zarobki

Nieustanny wzrost sprzedaży wynika z kilku faktów. Po pierwsze: coraz wyższych zarobków Polaków i stosunkowo dobrej sytuacji na rynku pracy. Pracujemy co prawda długo, ale zarabiamy też dużo lepiej niż jeszcze parę lat temu. Choć wzrost oczywiście nie jest rozłożony równomiernie na całe społeczeństwo, to dotyczy sporego procenta pracowników.

Wszędzie blisko

Większe przychody to większe potrzeby. Chcemy mieszkać w lokalizacjach wygodnych i eleganckich. Takich, które zachwycają architektonicznie, leżą w centrach miast, w miejscach ciekawych i pięknych. W Warszawie wybieramy np. osiedla na Woli, które łączą w sobie to, co najpiękniejsze w historii miasta i najciekawsze w jego nowoczesnym obliczu.

Znacznie więcej ludzi zwraca dziś uwagę nie tylko na cenę nieruchomości, ale też na jej wygląd i miejsce, w którym powstaje. Liczy się bliskość pracy, rozrywek i atrakcji. Im bliżej centrum, tym lepiej.

Najlepsze osiedla

Polacy są wymagający. Od dewelopera oczekują terminowości, pomysłowości, nowoczesnych rozwiązań. Wszystkie te cechy łączy w sobie osiedle 19. Dzielnica rozwijające się w centrum Warszawy. Osiedle na Woli należy dzisiaj do jednej z najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji w stolicy. Znajdziemy tu w pełni rozwiniętą infrastrukturę: ulice, skwery, patia i pełne zaplecze handlowo-usługowe.

To nowatorska i przyjazna przestrzeń, w której swoje miejsce w stolicy odnajduje coraz większa część społeczeństwa.

Praca i rozrywka

Zwracamy większą uwagę na punkt, w którym mamy zamieszkać. Chcemy mieć na wyciągnięcie ręki wszystko to, do czego dotąd musieliśmy dojeżdżać. Chodzi nie tylko o pracę, ale też spędzanie wolnego czasu. Planujemy mieszkać w sąsiedztwie dobrych restauracji, kawiarni i ciekawostek historycznych. I, jednocześnie, w okolicy węzłów komunikacyjnych, które pozwolą nam przesiąść się z samochodu na miejskie autobusy, tramwaje i metro.

Facebook