1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Kredyt remontowy – czyli kiedy i na co można go wziąć?

Kredyt remontowy – czyli kiedy i na co można go wziąć?

Każdy z nas chce mieszkać wygodnie oraz pragnie, aby dom czy mieszkanie były gustownie urządzone oraz dopasowane do naszych indywidualnych wymagań i preferencji. Jednak aby było to możliwe, niezbędny jest pewien wkład finansowy. Dodatkowo z czasem wiele rzeczy się psuje czy zużywa i wtedy również niezbędny jest mniej lub bardziej kosztowny remont. Z pomocą może przyjść kredyt remontowy.

Dodatkowe środki na remont

Bywa, że remont jest podyktowany nagłą potrzebą – bo coś się zepsuło, zużyło lub już po prostu nie działa tak jak powinno. Czasem też remont to potrzeba zmiany, odświeżenia i wprowadzenia nowego wystroju i klimatu w domu. Niezależnie od tego czy remont jest czymś co chcemy, czy też tym, co musimy wykonać, możemy sięgnąć po dodatkowe fundusze, dzięki kredytowi remontowemu. Jednak kredyt na remont mieszkania to nie tylko wsparcie finansowe, ponieważ możemy pożyczyć zarówno część kwoty potrzebnej na remont, jak i całość prac sfinansować ze środków z kredytu.

Jak obecnie wygląda rozliczanie się z kosztów remontu

Kiedyś kredyty na remont mieszkania nie były tak popularne i zachęcające. Wynikało to z faktu, że banki wymagały rozliczenia się z kosztów poprzez faktury. Dla niektórych kredytobiorców było to uciążliwe i działało odstraszająco. Teraz coraz rzadziej banki wymagają faktur do rozliczenia kosztów przeprowadzonych prac.

O czym trzeba wiedzieć przed wzięciem kredytu

Przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego, zarówno kredytu na remont domu, jak i każdego innego, musimy obliczyć i wiedzieć jaka kwota będzie nam potrzebna. Jest to pierwszy krok do tego, aby w ogóle móc ubiegać się o kredyt. Jeśli do wykonania remontu wystarczy nam niewielka suma pieniędzy, nawet do kilkunastu tysięcy złotych, to zaciągnięcie kredytu na remont będzie szybkie i proste oraz może być oparte na zasadach, którymi rządzą się kredyty gotówkowe.

Jeśli jednak czeka nas generalny remont czy też większa inwestycja, na przykład wymiana instalacji, to może się okazać, że niewielkie kwoty nie wystarczą. Jeśli więc będziemy ubiegać się o kredyt remontowy na znaczną kwotę, to możemy spodziewać się, że bank będzie wymagał gwarancji spłaty w postaci hipoteki. Czasem banki wraz z wnioskiem o kredyt wymagają także kosztorysu zaplanowanych prac.

Materiał opracowany w współpracy z platformą Bancovo.

Facebook