1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Kurs franka szwajcarskiego – czy CHF może się umocnić pod koniec roku?

Kurs franka szwajcarskiego – czy CHF może się umocnić pod koniec roku?

O problemie frankowiczów słyszał chyba każdy z nas. Atrakcyjne kredyty, które wielu z nas miały pozwolić na spełnienie marzeń o swoim własnym mieszkaniu okazały się pułapką, która mocno nadwyrężyła budżety domowe wielu polskich gospodarstw.

Nic więc dziwnego, że frankowicze pilnie śledzą kursy tej waluty i wypatrują prognoz. Jesteś jedną z takich osób? Zastanawiasz się co cię czeka? Przyjrzyjmy się aktualnemu kursowi franka i odpowiedzmy na pytanie jaki będzie kurs tej waluty.

Winne zawirowania na rynku światowym

W sierpniu bieżącego roku frank szwajcarski znacząco podrożał. Dla wielu frankowiczów, którzy i tak zmagają się z problemami była to zła wiadomość. Dlaczego jednak tak się dzieje? Przyczyną nie jest wcale zła sytuacja gospodarcza naszego kraju a zawirowania na światowych rynkach walutowych. Nasilające się nastroje eurosceptyczne oraz polityka USA sprawiły, że inwestorzy zaczęli wykupywać franki szwajcarskie co wpłynęło na wzrost ich ceny.

Jaki będzie kurs franka?

W obliczu takich doniesień wielu z nas zastanawia się co czeka frankowiczów? Jaki będzie kurs franka? Specjaliści od spraw finansów zgodnie twierdzą, że niestety, w najbliższych miesiącach nie mamy co liczyć na powrót kursu franka sprzed kilku miesięcy. Napięta sytuacja na światowym rynku sprawia bowiem, że frank w naszym kraju wciąż będzie drogi. Nie jest to optymistyczna informacja, niemniej jednak mając tą wiedzę możemy zacząć działać choćby przez poszukiwanie miejsc, w których kursy wymiany franka są dla nas atrakcyjniejsze.

Gdzie kupić najtańsze franki?

Znalezienie miejsca, które oferuje lepszy kurs franka to w dzisiejszych czasach jedno z pomocnych rozwiązań, z których frankowicze korzystają nad wyraz chętnie. Gdzie jednak wymieniać franki? Przede wszystkim, pamiętajmy o tym, by unikać wymiany walut w banku. Dlaczego? To bardzo proste. Banki oferują wysoki spread, który niejednokrotnie jest wyższy niż 7 procent, co sprawia, że wymiana walut w tych instytucjach jest po prostu droga. O wiele lepszym pomysłem jest skorzystanie z usług kantorów internetowych, które oferują najkorzystniejsze kursy.

Czy to bezpieczne?

Wiele osób wciąż obawia się korzystania z usług internetowych kantorów. Czy słusznie? Zupełnie niepotrzebnie. Rozwiązanie to, poza oczywistymi oszczędnościami ma wiele innych zalet. Przede wszystkim jest bardzo wygode. Wymiana walut jest możliwa o każdej porze, co więcej nie wymaga wychodzenia z domu – oszczędzamy więc nie tylko pieniądze, ale również swój cenny czas. Co ważne, w dzisiejszych czasach kantory internetowe to bezpieczne strony – nie musisz więc obawiać się przeprowadzania transakcji za ich pomocą.

Podsumowując, wiemy już, że niestety nie mamy co liczyć na niski kurs franka szwajcarskiego. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy się załamywać. Wprost przeciwnie. Poszukując dobrych kantorów możemy zaoszczędzić naprawdę sporo. Przekonało się o tym już wielu frankowiczów, których domowy budżet odetchnął. Ty również możesz dołączyć do tego grona.

Facebook