1. Program MdM
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. Czy przysługuje mi dopłata MDM

Czy przysługuje mi dopłata?

Marcin Bis
2017-07-09 19:21
Rodzice 3 lata temu przepisali na mnie mieszkanie. umowa była tak sporządzona, że rodzice mają dozywotni prawo mieszkać w tym mieszkaniu. Czy to nie jest tak, ze one przejdzie na moją własność dopiero po ich śmierci? Jak to się odnosi do prawa i czy przysługuje mi dofinansowanie MDM. Rok temu wziąłem ślub i planujemy kupić własne mieszkanie i takie dofinansowanie bardzo by nam pomogło.. Czy jest jakaś szansa aby je uzyskać? Pozdrawiam
2017-07-10 14:38
Dzień dobry, z informacji których Pan udzielił wynika, że Pańscy rodzice podpisali umowę darowizny z ustanowioną dożywotnią służebnością. Na mocy takiej umowy właścicielem lokalu staje się obdarowany. Wszystko zależy od zapisów w akcie notarialnym. Jeżeli stał się Pan właścicielem- dofinansowanie nie przysługuje (chyba, że wychowuje Pan co najmniej 3 dzieci). Taki zapis może mieć również formę testamentu, w którym sytuacja wygląda inaczej. Z podanych informacji w naszej opinii dofinansowanie nie będzie przysługiwało. Jednak najlepiej, jeżeli w tej indywidualnej kwestii zwróci się Pan do BGK. Instytucja ta wyda wiążącą opinię i określi stanowisko w tej sprawie, będzie miał Pan pewność.
2017-07-12 23:00
Witam, mam podobne pytanie, mam 45 lat, mąz 55, mamy 3 dzieci - 11, 9 i 3 lata. Mamy mieszkanie w spółdzielni własnościowe, ale chcielibyśmy budować dom, czy przysługuje nam dopłata? Jaki duży dom można zbudować? czy jezeli chcemy miec 140m2, to juz odpada dopłata. Mam też jeszcze jedno mieszkanie, ale ono tyko formalnie jest na mnie, a tak naprawdę jest wspólne dla mnie i moich sióstr, czy to tez ma znacznie.?
2017-07-13 10:23
Dzień dobry, jako rodzice trójki dzieci mogą Państwo wnioskować o dopłatę w ramach MdM (chyba, że korzystali Państwo z tej opcji wcześniej). Powierzchnia użytkowa domu nie może przekraczać 110 m2 (nie wlicza się tu między innymi piwnic, pralni). Warunkiem jest także sprzedaż dotychczas posiadanego mieszkania w ciągu 6 miesięcy od przyznania dopłaty. Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą poprzez wypełnienie formularza na stronie http://mdmprogram.com/. Nasz eksert udzieli Pani stosownych informacji. Może Pani także skontaktować się z BGK.
2017-07-16 15:00
Witam dziadki mi odpisali dom tez z dożywotnim mieszkaniem jestem swierzo po slubie i czy mi przysluguje dofinsowanie na MDM?
2017-07-16 17:51
Dzień dobry, zależy od formy umowy. Jeśli stał się Pan właścicielem domu, a nie wychowuje Pan co najmniej 3 dzieci niestety nie przysługuje Panu dofinansowanie na zakup nieruchomości.
Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>

Facebook