1. Program MdM
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. Jak kupić mieszkanie z mdm?

Jak kupić mieszkanie z doplata?

Bazyl
2016-12-13 16:03
Zrobiłem test na waszej stronie, wyszło, że łapię się do mdm. przyznam, że nie interesowałem się wcześniej i nie wiem, co mam robić. Jak kupić mieszkanie z rządową dopłatą?
2016-12-14 12:27
Kroki, jakie musi Pan podjąć: -sprawdzić swoją zdolność kredytową, np tu: https://hipoteki.net/test-zdolnosci-kredytowej/ albo na innym kalkulatorze, -jeśli ma Pan zdolność kredytową, pozwalającą na wzięcie kredytu hipotecznego, to kolejnym krokiem jest sprawdzenie, czy łapie się Pan -jeśli w obu testach wyniki są pozytywne, należy poszukać odpowiedniego mieszkania, mającego mniej niż 75m2 i mieszczącego się w limicie cenowym (wszystkie limity znajdzie Pan tu: http://mdmprogram.com/informacje/jakie-sa-limity-mdm/ -ze sprzedawcą mieszkania podpisuje Pan umowę przedwstępną -z tą umową idzie Pan do banku i składają wniosek o kredyt hipoteczny z dopłatą MdM ( część banków prowadzi nabór już teraz, część od 2 stycznia 2017, więc należy się śpieszyć, bo konkurencja duża), -po złożeniu wniosku czeka Pan na decyzję. Może się także Pan zainteresować programem Mieszkanie Plus, który ruszy od 2018 roku: http://mieszkanieplus.org.pl/
2017-02-24 19:31
Ja sam polecałbym jednak MdM, no bo co właściwie wiadomo o MPLus. Że mieszkania powstana na panstwwoych gruntach, ceny wynajmu może rzeczywiście do 30 zł za metr sięgną, ale cały czas tego nie wiadomo. Wysokość premii z IKM również, nic nie wiadomo. Ja to nawet za bardzo nie wiem kto w końcu będzie budował te bloki. Powinni deweloperzy, mieliby niezły zysk. Ostatni rok MDM, później taka szansa może się nie powtórzyć. Bazyl, jak wejdziesz w swój wątek z ciekawości, to powiedz co ostatecznie postanowiłeś.
Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>

Facebook