1. Program MdM
  2. >
  3. Forum
  4. >
  5. stan wykończenia

stan wykończenia

gienia
2017-10-27 09:26
dzień dobry, interesujemy się wraz z mężem (plus dwójka dzieci) zakupem domu w zabudowie szeregowej. stan nieruchomości w stanie surowym to 350 000, stan deweloperski to dodatkowe 65 tys. czy prawdą jest, iż koniecznym jest zakup nieruchomości w stanie deweloperskim? nie ukrywam, że posiadamy gotówkę zarówno na wkład własny, jak i na wykończenie więc wolelibyśmy zaciągnąć kredyt jedynie na samą nieruchomość. ponadto jak to się ma do zapisu, ze dofinansowanie nie pokrywa wykończenia? ponadto "deweloperka" na własną rękę wyniesie nas dużo mniej niz to co oferuje nam deweloper dając tym samym dodatkowo inne rozwiązania i możliwości niż propozycja dewelopera. proszę o rozwianie moich watpliwości. pozdrawiam.
2017-10-27 15:05
Zgodnie z ustawą nieruchomość powinna spełniać potrzeby mieszkaniowe beneficjentów. Dom musi być przynajmniej po odbiorze technicznym.
2017-10-28 12:44
Dziękuję. Można jaśniej? Czyli w przypadku stanu surowego zamkniętego przed oddaniem robimy przegląd techniczny, protokółujemy to i tyle? Poproszę o podstawę prawną w tym zakresie, bowiem dzisiaj kolejny doradca powiedział mi, że stan surowy zamknięty w zupełności wystarczy a jest to sprzeczne z tym, co usłyszałam wcześniej. Z góry dziękuję za pomoc.
2017-10-30 08:49
Podstawą prawną jest ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, jednak nie ma w niej ściśle wskazanego stanu, w jakim ma być oddana nieruchomość. Wiadomo jedynie, iż ma ona spełniać potrzeby mieszkaniowe beneficjentów. W razie wątpliwości zachęcamy do wystosowania zapytania do BGK. Instytucja wyda wiążącą odpowiedź.
Odpowiedz
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>

Facebook