1. Program MdM
  2. >
  3. Informacje o MdM
  4. >
  5. Jak uzyskać dofinansowanie?

Jak uzyskać dofinansowanie?

skarbonka na dłoniDofinansowanie MdM przyznawane jest tylko wtedy, gdy beneficjent oraz wybrana przez niego nieruchomość spełnią wymagania określone przez ustawę. Co zatem należy jeszcze zrobić, aby otrzymać dopłatę MdM?

Wielokrotnie na łamach naszego portalu podkreślaliśmy, że dofinansowanie MdM jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla młodych osób, które chcą zakupić swoją pierwszą nieruchomość. Po spełnieniu wymaganych warunków ustawy (jeśli nie wiesz, czy kwalifikujesz się do programu to wykonaj nasz Test zdolności MdM), należy wybrać odpowiednią placówkę finansową.

Banki w MdM to obecnie aż 14 instytucji, które dla klientów przygotowały szeroki wachlarz ofert kredytów hipotecznych z rządowymi dofinansowaniami. By otrzymać dopłatę MdM możesz:

  • skontaktować się z naszym Specjalistą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania oraz przygotuje i zaprezentuje dla Ciebie najlepsze oferty na rynku;
  • umówić się ze Specjalistą wybranego banku, który przedstawi Ci ofertę.

Następnym krokiem jest wypełnienie wniosku o dofinansowanie, który składa się wraz z wnioskiem o kredyt hipoteczny. Ustawodawca zezwala na złożenie wniosków o dofinansowanie jednocześnie w kilku placówkach.

Warto pamiętać, że wniosek o dofinansowanie można złożyć tylko do 30 września 2018 roku.

Facebook