Decyzja o zakupie nowego mieszkania bardzo często – zwłaszcza w przypadku młodych – pociąga za sobą kredyt, taki jak te oferowane w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Choć banków oferujących swoje usługi w programie jest kilkanaście, zazwyczaj długo i wnikliwie analizujemy oferty pod kątem własnych potrzeb. Dla tych z nas, którzy szukają odpowiedzialnej instytucji finansowej, która zwraca uwagę na przejrzyste i korzystne dla klienta zasady kredytowania jednym z dobrych wyborów jest Credit Agricole Bank Polska, który dziś z sukcesem obsługuje w naszym kraju ponad 2 miliony klientów i poszerzył swoją ofertę o kredyt MDM Credit Agricole.
Credit Agricole udziela kredytów mieszkaniowych w ramach rządowego programu już od ponad roku – dołączył do niego 2 stycznia 2015 r. Kredyt Mieszkanie dla Młodych Credit Agricole, tak jak inne produkty oferowane przez bank oparty jest na przejrzystych zasadach, które dają klientowi dużo wolności i zostawiają miejsce na samodzielne decyzje. Dodatkowo klienci w MdM mogą liczyć na pomoc w wycenie nieruchomości – ogranicza to dodatkowe formalności, które w tym momencie zostają w obrębie banku.
Możliwość dokupienia ubezpieczenia na życie lub ubezpieczenia nieruchomości komplementarnego z kredytem oraz wcześniejszej spłaty kredytu bez prowizji, elastyczna wysokość raty.
Marka, którą dziś znamy jako Credit Agricole Bank Polska ma swoje korzenie w powstałym w 1991 roku Banku Świętokrzyskim. Od tamtej pory instytucja ta szczyci się wprowadzeniem na rynek polski wielu nowoczesnych rozwiązań – jako Lukas Bank SA w 1999 roku wprowadził pierwszą w Polsce prywatną kartę kredytową związaną z hipermarketem E.Leclerc w Warszawie. Nowy inwestor – Credit Agricole, jedna z największych grup finansowych na świecie – stał się głównym akcjonariuszem Lukas Banku w 2001 roku. Przez lata systematycznie wprowadzano na rynek polski wiele godnych uwagi rozwiązań, będących owocem doświadczenia światowego Credit Agricole – dla rynku rolniczego (Credit Agricole obsługuje we Francji dziś ponad 80% rolników), przedsiębiorców i klientów indywidualnych, a obecną nazwę przyjął w 2011 roku.
Bank może pochwalić się przejrzystą komunikacją kosztów, uproszczonymi procedurami oraz ciekawą ofertą produktową – od kont osobistych, przez wygodne rachunki oszczędnościowe, aż po produkty inwestycyjne i kredytowe – takie jak kredyt MdM Credit Agricole. Warto nadmienić, że w 2015 r. bank otrzymał wyróżnienie „Portfel Wprost” w kategorii „kredyt dla klienta za ofertę kredytów hipotecznych” na podstawie analizy m.in. dopasowania oferty do potrzeb rynkowych, jej przejrzystości, opłat i prowizji, jakości obsługi klienta i polityki lojalnościowej.
Nie tylko usługi kredytowe Credit Agricole zasługują na wyróżnienie – do docenianych szczególnie produktów banku należą także nagroda Bank Credit Agricole Finansową Marką Roku 2014, czy liczne nagrody dla produktów dedykowanych klientom korporacyjnym. Warto przyjrzeć się przyjaznym rozwiązaniom towarzyszącym kredytom udzielanym przez bank – niezdecydowanych może przekonać elastyczne podejście Credit Agricole do wysokości raty kredytu – jeśli zdecydujemy się na dodatkowy produkt ubezpieczeniowy, kartę kredytową, czy Program Systematycznego Oszczędzania uzyskamy podstawę do obniżenia marży i – tym samym – niższe raty. Oznacza to przede wszystkim, że bank zwraca uwagę na komfort swoich klientów, a na pierwszym miejscu stawia lojalność i zaufanie. Dodatkowo, wcześniejsza spłata kredytu może nie zostać objęta prowizją – możemy także zdecydować, czy zależy nam na niższej marży przy jednoczesnym wpłaceniu prowizji za kredytowanie, czy wolimy uniknąć prowizji na rzecz wyższej marży.