1. Program MdM
 2. >
 3. Bank Millenium

Bank Millenium

millenium-logo

Bank Millenium
Ocena: 2.9 (ilość ocen: 14)

Program Mieszkanie dla Młodych otworzył przed osobami poniżej 35 r.ż. szansę na znalezienie własnego domu lub mieszkania na korzystnych warunkach, a coraz większa ilość rodzin i singli wykorzystuje możliwość spełnienia swoich marzeń właśnie w ten sposób. Przed podpisaniem umowy kredytowej młodzi stają jednak przed ważnym wyborem – wyborem banku. W wielu przypadkach jest on determinowany takimi czynnikami jak innowacyjność, elastyczność i wszechstronność i właśnie tym z nas wychodzi naprzeciw Bank Millenium, który od ponad 25 lat rozwija się na polskim rynku. Dlaczego warto rozważyć związanie się z tą instytucją na lata?

Kredyt MdM Millenium – oferta

Uczestnictwo banku w programie MdM rozpoczęło się 14 kwietnia 2014 r. i obejmuje wiele udogodnień dla tych z nas, którzy decydują się na taki kredyt. Podstawowym udogodnieniem na liście jest flagowa dla Banku Millenium elastyczność.

 • Okres kredytowania: od 15 do 35 lat.
 • Minimalna kwota kredytu: 20 000 zł, nie mniej niż 50% ceny nabywanej nieruchomości.
 • Formy spłacania kredytu: raty malejące lub raty równej wielkości; wakacje kredytowe; możliwość odroczenia płatności jednej raty kredytu w roku, 24-miesięczna karencja – możliwość odroczenia spłaty kapitału.
 • Prowizja: 0% prowizji za udzielenie kredytu.

Dodatkowe możliwości:

Możliwość otrzymania dodatkowych 5% na spłatę części kredytu, jeśli w ciągu 5 pierwszych lat kredytowania rodzina powiększy się o 3 lub kolejne dziecko; marże niższe o 0,5% w porównaniu do marż standardowych dla Klientów aktywnie korzystających z wybranych usług Banku, brak prowizji za wcześniejszą częściową spłatę kredytu, gdy środki pochodzą z dodatkowego finansowego wsparcia w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”.

O Banku Millenium

Historia działalności Banku Millenium od lat stanowi symbol przemiany – przede wszystkim dlatego, że Millenium jest rówieśnikiem istotnych przemian politycznych, które rozpoczęły się w 1989 r. Już wtedy instytucja ta była wyjątkowa – to jeden z pierwszych polskich banków, które zaczynały swoją działalność jako częściowo oparte na kapitale prywatnym (jako Bank Inicjatyw Gospodarczych SA). Po pierwszej publicznej emisji akcji bank został sprywatyzowany, by troszczyć się – w pierwszej kolejności – o środki finansowe klientów korporacyjnych i jako pierwszy wydać kartę płatniczą VISA dla klientów korporacyjnych w 1991 r. Rozwój instytucji był bardzo dynamiczny – po integracji z Bankiem Gdańskim stał się najistotniejszą instytucją finansową dedykowaną biznesowi, a w 1998 roku otworzył się na potrzeby klientów detalicznych. Od 2003 roku znamy markę Bank Millenium, wyróżniającą się jedną z najnowocześniejszych, wielokanałowych sieci obsługi stacjonarnej, elektronicznej i telefonicznej dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców dysponujących kapitałem różnej wysokości oraz korporacjom. Działalność banku wspierana jest doświadczeniem Banco Commercial Portugues (BCP Millenium) i towarzyszą mu inne podmioty Grupy Banku Millenium – Millennium Leasing, Millennium Dom Maklerski i Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Działalność, produkty i usługi

Jakość obsługi i produktów oferowanych przez Bank Millenium była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w różnorodnych plebiscytach, co najlepiej ilustruje jego zwycięstwo w plebiscycie Newsweeka „Przyjazny Bank” w aż 3 kategoriach. Bank został również uhonorowany prestiżowym tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi. Produktom oferowanym przez Millenium przyświeca wspólna dewiza – ma być przede wszystkim wygodnie.

„Codzienne bankowanie” w rozumieniu instytucji to elastyczne kanały umożliwiające zarządzanie i wydawanie środków niezależnie od pory dnia i miejsca, w którym się znajdujemy – na szczególną uwagę zasługuje usługa Limit w koncie na korzystnych dla klienta warunkach – są to środki, które możemy uruchomić bez dokumentowania dochodu przez Internet (jeśli od minimum 3 miesięcy udokumentowane są regularne wpływy na konto z tytułu wynagrodzenia), w placówce lub telefonicznie, by pokryć wszystkie nieprzewidziane wydatki i cieszyć się 7-dniowym okresem bezodsetkowym, niezależnie od tego, czy przelewamy pieniądze na inny rachunek, czy wypłacamy gotówkę w bankomacie. Do codziennych udogodnień należą niewątpliwie nowoczesne bankowe rozwiązania – przyjazna użytkownikowi bankowość elektroniczna, starannie zaprojektowana bankowość mobilna oraz płatności BLIK. Zachęcają również produkty kredytowe – karty kredytowe z atrakcyjnymi produktami dodatkowymi i programami partnerskimi, szyte na miarę pożyczki gotówkowe dopasowane do różnych wydatków oraz kredyty hipoteczne, w tym kredyt MdM Millenium.

Opinie o MdM Bank Millenium

 • Martynka

  z mężem zastanawialiśmy się długo nad kredytem. Sporo czasu nas to kosztowało ale tu było najlepiej, chociaż mąż śmiał się, że takie tam wszystko różowe i nie wie czy to pasuje 🙂 🙂

 • hirek

  to jest bank dla prawdziwych mężczyzn 😀

 • bolo

  znaleźli swoje miejsce na rynku, miałem tam mały kredycik, teraz mysle o hipotece z mdm, spróbuję, bo wtedy się nie przejechałem

 • piotr

  polecam, nikt nie przebuje ich oferty!

 • onyks

  też tak się składa, ze mam hipoteke i mdm z tego banku, wszystko ok, moge polecic. ponad rok już splacam

 • Florentyna

  dobrze, że już samotne matki mogą korzystać z programu mieszkanie dla młodych. to był odpowiedzialny krok rządzących. NIe dość, że muszą stawiać czoła tylu problemom, to jeszcze państwo piaskiem po oczach. limity mdm są realne a warunki do spełnienia, dlatego skorzystałam i nie żałuję, to była świetna decyzja

 • nataniel

  Już dobrze ponad 10 banków odwiedziłem przygotowując się do zakupu mieszkania, a kredyt hipoteczny w millenium bank to był szczęśliwy traf, bo jakoś nigdy nie wydawał mi się najlepszy. Oferta i warunki w banku były rzeczywiście najlepsze do tej pory. Mam jeszcze 4 do odwiedzenia, ale ten mnie naprawdę pozytywnie zaskoczył

 • jedrzej

  nie chcę mieć nic wspólnego z tym bankiem. chciałem wziąć kredyt hipoteczny w millenium i nic z tego. Innym nie przeszkadzały zarobki, a tutaj? brak zdolności kredytowej! nie wierzę do tej pory

  • Marcin

   Ja wręcz przeciwnie. W PKO BP nie dostałem a w Millennium bez większych problemów dostałem.
   Wszystko i tak zależy od analityka finansowego danego banku. Procedura uzyskania kredytu nie jest tak prosta, dajesz zarobki i wymagasz gór.

 • rowerek

  No to chyba dobrze, że nie rozdają kredytów na lewo i prawo. najpierw oferta kredytu hipotecznego najlepsza na świecie, a potem płacz i zgrzytanie zębów jak to już w jułesej było. nie piszę tutaj konkretnie Tobie, ale zabezpieczać się trzeba 🙂

 • roland

  a czy millenium utrzyma 10 procentowy wkład własny? Jestem singlem i takie rozwiązanie byłoby przy moim MdM korzystne.

  • odie

   raczej nie, chyba ze ubezpieczysz się od niskiego wkładu własnego ale to dużo kosztuje. lepiej zepnij sie troche i dozbieraj kaske

 • jarek

  długi czas się wahałam pomiędzy millennium a pko, oferty jakie mi przedstawili były bardzo podobne. w ostateczności tutaj udało mi się trochę wynegocjować zmniejszenie marży. dlatego próbujcie negocjacji. zawsze coś można ugrać a przez 20 czy 30 lat to naprawdę niezła sumka w kieszeni.

 • Andrzej

  Moja córka wzięła w millennium kredyt hipoteczny i teraz płacze, bo nie radzi sobie ze spłatą. bank obciążył ją dodatkowymi kosztami, o których nie miała pojęcia. namawiam ją żeby przeniosła kredyt, ale ona tylko mówi że jej ręce opadają i nie ma siły na nic.

  • powodzenia

   niech walczy o swoje prawa, albo sprubuje przenieść kredyt do innego banku. w sgb mają spoko warunki. nie ma co się załamywać. trzeba szukać rozwiązań i tyle.

Facebook