1. Program MdM
 2. >
 3. Test zdolności MdM

Test zdolności MdM

Ustawodawca w dokumencie regulującym program MdM określił, jakie osoby mogą liczyć na rządowe dofinansowanie. By ułatwić zadanie naszym Użytkownikom opracowaliśmy specjalny Test zdolności MdM, dzięki któremu w kilka chwil każdy dowie się, czy będzie mógł zostać beneficjentem programu.

Nasz test zdolności MdM to kilka kroków, w których należy podać wszystkie wymagane informacje. Aplikacja w serwisie jest darmowa i na koniec Użytkownik otrzymuje odpowiedź, czy spełnia kryteria ustawy.

0%
Liczba dzieci Liczba dzieci:
Rok urodzenia najmłodszego kredytobiorcy Rok urodzenia najmłodszego kredytobiorcy:
Stan cywilny Stan cywilny:
Rodzaj zatrudnienia Rodzaj zatrudnienia:
Posiadane nieruchomości Posiadane nieruchomości:
Spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania Możesz posiadać prawo do lokalu spółdzielczego, ale po zawarciu umowy kupna mieszkania/domu, musisz zrzec się prawa do lokalu w ciągu 6 miesięcy. Spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania:
Najemca mieszkania Możesz wynajmować mieszkanie, ale po zawarciu umowy kupna mieszkania/domu, musisz rozwiązać umowę najmu w ciągu 6 miesięcy. Najemca mieszkania:
Województwo Województwo:
Gmina Gmina:
Rynek Rynek:
Rodzaj nieruchomości Rodzaj nieruchomości:
Powierzchnia nieruchomości Powierzchnia nieruchomości:
m2
Cena nieruchomości Cena nieruchomości:
Imię Imię:
Proszę podać imię
Nazwisko Nazwisko:
Proszę podać Nazwisko
E-mail E-mail:
Proszę podać poprawny adres email
Telefon
Telefon:
Wyślij sms
Proszę podać numer telefonu
Przepraszamy ale potwierdzenie SMS z kodem dostępu możemy wysyłać jedynie na krajowe nr telefonów z prefixem +48
Aby poznać wynik Twojego Spersonalizowanego Testu udowodnij, że jesteś osobą uprawnioną - podaj numer telefonu na który wyślemy darmowy kod dostępu. SMS z kodem potwierdzającym, został wysłany pod wskazany numer
Kod potwierdzenia Kod potwierdzenia:
Przepisz kod otrzymany drogą sms-ową
Podany kod jest niepoprawny
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie udostępnionych danych osobowych, zgodnie z postanowieniami regulaminu
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z postanowieniami regulaminu
Wyrażam zgodę na udostępnianie przekazanych danych osobowych podmiotom trzecim, zgodnie z postanowieniami regulaminu
Przejdź do poprzedniego kroku
Przejdź do następnego kroku
Przejdź do następnego kroku

Test zdolności MdM – nie wychodząc z domu, dowiesz się, czy możesz wziąć udział w programie

Stworzyliśmy Test zdolności MdM, by ułatwić Wam zweryfikowanie możliwości wzięcia udziału w programie Mieszkanie dla Młodych. Dzięki kilku pytaniom, nie wychodząc z domu, można sprawdzić, czy spełnia się warunki konieczne do złożenia wniosku. Co więcej, w razie małych niedociągnięć system wskaże, co należy poprawić i czego dopilnować.

Krok pierwszy
1 stronaAby prawidłowo ocenić własne możliwości, należy odpowiadać na pytania zgodnie z prawdą. Od liczby wychowywanych dzieci, zależy wysokość dofinansowania MdM – waha się ono w przedziale od dziesięciu do trzydziestu procent. Ustawa zakłada, że w programie Mieszkanie dla Młodych udział mogą wziąć jedynie osoby, które nie ukończyły 35 lat, dlatego tak ważny jest rok urodzenia. Pod uwagę nie jest brana dokładna data, a rocznik.

Stan cywilny, chociaż nie jest kryterium programu Mieszkanie dla Młodych, to ma ogromny wpływ na zdolność kredytową. Podobnie jest w przypadku rodzaju zatrudnienia. W komfortowej sytuacji są pracownicy na państwowych etatach z umową na czas nieokreślony. Oczywiście banki podchodzą do każdej osoby indywidualnie i wszyscy mają szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego. Wszystko zależy od tego, jak dobrze mamy udokumentowaną historię dochodów i jak długi okres obejmuje.

Krok drugi
krok 2

Ustawa jest niezwykle precyzyjna, dokładnie ustala, kto może wziąć udział w programie Mieszkanie dla Młodych. Przyszły beneficjent nie mógł być w przeszłości właścicielem nieruchomości. Jedynie w wypadkach, gdy lokal był za mały, by w nim zamieszkać, nie dyskwalifikuje przed udziałem.

Spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania i najem nieruchomości są jedynie drobną przeszkodą, którą należy zgodnie z wytycznymi ustawy uregulować.

Krok trzeci

krok 3Wysokość dofinansowania jest uzależniona od limitów ustalanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wyższa cena niż maksymalna, już na wstępie dyskwalifikuje. Koszt uzyskania metra kwadratowego jest inny dla każdego województwa, co więcej największe miasta mają  limity inne niż okalające je gminy, a jeszcze inną mają miejscowości bardziej oddalone. 

Krok czwarty

test4

Nowelizacja ustawy wprowadziła szereg zmian w programie Mieszkanie dla Młodych. Dlatego system musiał zostać dopasowany do nowych realiów. Uwzględniliśmy limity opracowane dla wtórnego rynku nieruchomości, który jest znacząco tańszy. Wybór typu nieruchomości ma również znaczący wpływ w wynik testu. Ustawa określa inne powierzchnie maksymalne dla mieszkań i domów. Mogą one być zwiększone dla rodzin wychowujących minimum trójkę dzieci.

Wymień opinię o Teście Zdolności MdM

 • hyzioJG

  ufff 🙂 Dziękuję, mogę wziąć udział w programie mdm, teraz będę spał spokojniej, pewnie do stycznia, kiedy będę już miał złożony wniosek:)

  • tricepsik

   mi też ulżyło 😀

 • Wojciech Kosmet

  a czy te warunki ktoś może zmienić jeszcze przed styczniem, czyli ostatnią pulą mdm? boję się, że wszystko ogarnę, a potem powiedzą, że coś tam podnieśli i już się nie kwalifikuję

  • rozterka krk

   to byłoby nie fair!

 • termer

  gdy jestem samotnym ojcem, muszę dorabiać na czarno, żeby nie stracić świadczeń to czy suma dopłat też może się zakwalifikować jako miesięczny dochód?

  • mdmprogram.com

   Niestety banki nie biorą pod uwagę świadczeń socjalnych i zasiłków podczas ustalania zdolności kredytowej.

  • termer

   500 plus też?

 • kasemir

  teoretycznie stan cywilny nie ma wpływu na przyznanie dofinansowania z programu mieszkanie dla młodych?

  • mdmprogram.com

   Z dopłaty mogą korzystać małżeństwa, single i pary bez ślubu. Różnice pojawiają się przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Po oficjalnych zaślubinach mąż i żona wspólnie mogą przystąpić do kredytu, natomiast w przypadku pary tylko jedna osoba, druga może być współkredytobiorcą.

 • KajkoKO

  W sytuacji, gdy jestem najemcą mieszkania, to wystarczy, że zerwę umowę w wyznaczonym terminie, czy jeszcze przed staraniem się o dopłatę MdM? To chyba byłoby nie logiczne, bo gdzie mielibyśmy przez ten cały czas mieszkać. co z pocztą, rachunkami?

  • mdmprogram.com

   Nie trzeba rezygnować z wynajmu podczas ubiegania się o dopłatę MdM.

   • KajkoKO

    dziekuję

 • Jerzy Opoczno

  Własna działalność gospodarcza przekreśla moje szanse na skorzystanie z MdM?

  • mdmprogram.com

   Rodzaj zatrudnienia nie ma wpływu na przyznanie dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Prawdopodobnie spotka Pana odrobinę więcej formalności w banku, który będzie udzielał kredytu hipotecznego.

 • misiak

  garaż też mam wliczyć do powierzchni domu?

  • mdmprogram.com

   Garaż wliczony jest do przestrzeni użytkowej, nie ma wpływu na powierzchnię mieszkalną.

   • misiak

    co jeszcze się nie liczy?

 • Leszek

  Mam pytanie pracuje mam umowe na czas nie okreslony ale delegacje mam placone dopieto 5 miesiac to mozna juz zaczynac powoli te formalnosci

  • mdmprogram.com

   Jak najbardziej. Może Pan zacząć od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Wtedy będzie dokładnie wiadomo, czy jeszcze jest coś do poprawienia przed MdM 2018. Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego na stronie głównej – http://mdmprogram.com/ w celu uzyskania dokładnych informacji.

 • Sędziwój Tur

  muszę się zdecydować na jeden konkretny bank, żeby tam złożyć wniosek o dopłatę, bo składa się tylko jeden wniosek?

  • mdmprogram.com

   Wniosek powinien zostać złożony w jednym banku, dokumenty złożone w innych instytucjach nie będą brane pod uwagę. Należy w tym miejscu zaznaczyć jednak, że nie stawiamy znaku równości między wnioskiem o MdM a wnioskiem o kredyt. Dlatego szukać jak najlepszych warunków kredytu hipotecznego możemy w kilku bankach.

 • Milosz komer

  3-4 miesiace wczesniej jak przejdę na umowę na czas nieokreślony to wystarczy, zeby dostac kredyt MdM? Zaznaczam ze wlasnie z testu mi wyszlo ze będę mógł dostac sama doplate

  • merbilko

   Twoja zdolność kredytowa nie jest uzależniona tylko i wyłącznie od umowy, może już na tym co masz dostaniesz kredyt hipoteczny.

 • Kapsułka

  Jak wezmę pieniądze i postanowie spłacić kredyt szbciej po roku dajmy na to, to nic nie stanie mi na przeszkodzie zeby wziac jeszcze jedno mieszkanie? Prosze o szybką odpowiedź

  • mdmprogram.com

   Z dopłaty MdM można skorzystać tylko raz. Spłata zobowiązania szybciej, niż w ciągu ustalonych pięciu lat skutkuje utratą odpowiedniej części dofinansowania.

  • niczicza

   heh, też mi to przeszło przez głowę, ale sny o deweroperce szybko się skończyły 🙂

  • kajko opole

   hehe też tak kombinowałem, ale się bronią przed tym zapisami w ustawie. no szkoda

 • klemesia

  super test, dzięki!

 • mestyki

  Czy to, że uzyskałem zdolność MdM jest równoznaczne, z tym, że dostanę dopłatę?

  • Marzenka

   Jeszcze musisz powalczyć o dobry kredyt w banku, do niego przysługuje dopłata MdM

 • zatroskany

  Będzie niedługo otwierany testament, prawdopodobnie przejmę 1/2 dużego domu. Czy stracę dopłatę MdM przez spadek? dodam, że zostało mi 3 i pół roku do końca okresu pięciu lat.

 • volvoPan

  Dzień dobry, czy jak jeżdżę na tirach, żona opiekuje się w tym czasie dwójką maluchów a część moich zarobków nie jest oficjalna to mam szansę na dopłatę? Test przeszedłem pozytywnie i powiedział mi, że mogę wziąć udział w programie

  • heskiusz

   to jeszcze tylko zdolność kredytowa przed Tobą 🙂

 • Daria

  Jeżeli kredyt chce wziąć sama , mam podpisaną rozdzielczość majątkową z mężem. Czy mam szansę na dofinansowanie?

 • marek pomorskie

  Chcę się przperowadić do innego miasta. więcej, nie chcę, ale muszę. zostanie tu dwuletnie mieszkanie z dofinansowaniem MdM. Jest jakaś możliwość, żeby w miarę legalnie wynająć i nie stracić dopłaty? 3 lata to długo, ktoś bym i pomógł w spłacaniu kredytu

  • mdmprogram.com

   Program Mieszkanie dla Młodych został tak skonstruowany, by uniemożliwić wykorzystanie lokalu inaczej, jak na cele mieszkaniowe. Wynajem jest niezgodny z umową.

 • jerry78

  Tworzymy z partnerką nieformalny związek, czy jak ona jest młodsza i się łapie na mdm to to że ja jestem troszkę straszy, to nas nie przekreśla?

  • mdmprogram.com

   Niestety, tylko małżeństwom przysługuje taka możliwość.

  • Sewerekk

   zostaje Wam tylko ślub 🙂

  • maria

   tan zapis jest mega krzywdzący. corraz więcej osób żyje bez ślubu. komu to przeszkadza traktować ich na równi z małżeństwami. mi do szczęścia kawałek papieru nie jest potrzebny!

 • Anna Sziwa

  Mam pytanie czy jesli posiadam swoj wklad wlasny to czy moge wziasc udział w tym programie??

  • @marlena@

   MdM nie zawsze wystarcza na pokrycie całego wkładu własnego, więc tak czy inaczej część osób musi mieć taki wkład lub jego część przygotowaną.

 • melanek

  Kiedy najlepiej złożyć wniosek o mdm? z testu zdolności mdm mi wyszło, że możemy z żoną skorzystać. Mamy 2 dzieci, to i pieniążki będą lepsze. a kto wie, he he może za jakiś czas i dodatkowe pięć procent wpadnie 🙂

  • mazar

   wniosek razem z wnioskiem o kredyt, czyli w styczniu. ja też będę składał.

 • Radosław

  Rodzice za życia rozpisali swój dom miedzy naszą czwórkę. niewielki, wielki domeczek – 97 mkw żeby potem nie było spięć i kłótni. Siostra zostaje, będzie nas spłacać, ale my musimy sobie sami poradzić. Dlatego chce kupić sobie mieszkanie na osiedlu, w mieście, gdzie uczy się jeszcze moja dziewczyna. To że mam coś takiego, ale i tak tam nie mieszkam to od razu mnie skreśla? Nawet jakbyśmy chcieli, to się nie pomieścimy.

 • Kasia

  Czy kupując mieszkanie w czerwcu 2017 r. mogę dostać MDM z puli z roku 2018?

  • Wniosek o dofinansowanie z programu MdM musi być złożony razem z wnioskiem u udzielenie kredytu hipotecznego. W kwietniu 50% środków z puli na rok 2018 zostało zarezerwowanych i od tej pory nie ma możliwości ubiegania się o dopłaty, aż do 2 stycznia 2018 roku.

 • mamuśka

  jestem mamą dwójki dzieci biologicznych i jednego adoptowanego, czy wobec tego mogę wpisać iż mam troje dzieci? nie wiem jak to wygląda od strony przepisów.

 • Łukasz Czekajło

  Czy z MDM mogę pokryć wkład własny ?

  • Tak, jak najbardziej środkami z MdM można pokryć wkład własny. Jednak należy pamiętać, iż nie zawsze wysokość dopłaty wystarcza na uregulowanie wkładu w całości.

 • Aneta Jastrząb

  hurra, łapie się!

 • nala

  z mężem chcemy wziąć kredyt z MdM, ale ja kończę 35 lat 1 stycznia, mąż już od paru lat się nie łapie, to czy i tak dostaniemy dofinansowanie?

  • nani

   Liczy się rocznik a nie data urodzin, też tak mam i dostałam.

 • sasza

  jako małżeństwo z dwójką dzieci nasza dopłata wygląda przyzwoicie. wczesniej nie mieliśmy przekonania do mdm, teraz chyba jednak skorzystamy z niego. w koncu niedlugo ostatnia szansa.

 • Lena

  Mam pytanie, mój mąż skończył 35 lat 10 marca 2017, ja 35 skończę 12 września 2017. Czy dobrze rozumiem, że nasza szansa na MDM przepadła; w myśl , że dnia 1. stycznia 2018 r będziemy mieli rocznikowo 36 lat, czy jednak możemy jeszcze w styczniu 2018 r złożyc wniosek o dofinansowanie ? Proszę o odpowiedź

  • Tak, zgodnie z założeniami ustawy 1 stycznia 2018 roku będą mieli Państwo 36 lat.

 • Aleksandra Sylwia Mokrzycka

  No wszystko pieknie fajnie. Trzeba być małeżeństwem z dziećmi, aby dostać dofinansowanie. A przepraszam bardzo jak mam założyć rodzinę bez pewnego zakwaterowania? Mamy się tułać z przyszłym jeszcze mężem po wynajmowanych mieszkaniach jak będę w ciąży? Debilizm….

  • Doradca Mieszkanie Plus

   Proszę przeczytać to: http://mdmprogram.com/#dla-kogo-mdm

  • asdf112

   Pani Aleksandro.
   Patologia nie patrzy na to co robi. I to oni będą największym beneficjentem tego programu.

  • edzia

   nie trzeba być małżenstwem z dziecmi, ale ogolnie wszystkie te rodziny wspierajace przyrost naturalny tak jakos nielogicznie funkcjonuja. powinny wspierac najbardziej młode osoby myślące o założeniu rodziny a nie te juz ustabilizowane.

   • Wueyeuekkwh

    Ustabikizowane bez mieszkania z dwójką dzieci i wynajmem na głowie. Całe szczęście wspierają tych co mają dzieci już.

    • ddfd

     Trzeba było najpierw pomyśleć o mieszkaniu, a nie robić dzieci 🙂

     • Mateusz Ciesielski

      Pomyśl najpierw a później się wypowiadaj, osobo która nie ma odwagi się przedstawić i zgrywa cwaniaka w sieci…żal…

 • zośka

  na szczęście mogę skorzystać, zwłaszcza że mają odblokować pulę na 2017 rok.

 • sonia

  Mam nadzieję, że rzeczywiście odblokują tę pule na 2017, inaczej w styczniu będę już za stara na program 🙁

  • lucek

   odblokują tylko co z tego, jak środków starczy podobno na jeden dzień. szczęśliwy ten kto się załapie

  • kabaczek

   mam dokładnie taki sam problem. już myślałam, że nic nie da się zrobić i jest za późno. niestety nie bendzie łatwo, ale jak trochę się zepnę i pozałatwiam na czas wszystkie papierki to myslę, że dam radę.

  • ccs

   na pewno odblokują, za durzo szumu wokół tego.

 • beatrice

  w mojej rodzinie pracuje ja i mąrz. zarabiamy trochę powyżej najniższej krajowej. jesteśmy rodzicami trójki dzieci naprawdę na wkład własny musielibyśmy oszczędzać mega długo tylko niebardzo wiem z czego??? taki mdm ratuje sytuacje choć z drugiej strony zastanawiam się czy damy rady z takim kredytem??? wiem że juz się zbliża koniec programu ale wahanie ciągle zostaje.

  • omar

   jak macie takie niskie docchody to lepiej nawet nie startujcie. nie daj bóg podwyższą stopy procentowe i jesteście ugotowani.

 • tara

  nie kwalifikuję się chyba, że urodze w ciągu 1 m-ca trzecie dziecko 🙁

  • sebula

   to musisz się pospieszyć. ja na szczęście mogę jeszcze skorzystać, tylko nie wiem lepiej teraz czy poczekać jeszcze do stycznia. a Wy jak robicie?

 • Ewelina Wiśniewska

  a co w sytuacji gdy tworzę związek partnerski i spodziewam się dziecka? czy żeby z programu skorzystać muszę zawrzeć związek małżeński?

 • madziur

  nie wiem ale jak przeglądam oferty z mdm i porównuje je z moją obecną to mam wrażenie że są droższe… ale może się mylę. poza tym w sumie to bank i tak indywidualnie zmienia parametry a taka dopłata kilkudziesięciu tysięcy na początek to już coś

  • kruzy

   bo nie ma ofert równych. zawsze trzeba dokładnie przekalkulować co i jak i dopiero można z czystym sumieniem się zdecydować. bank musi w końcu zarobić na kliencie. inaczej po co by istniał?? jak nie dla zysku, idea pomocy nie wchodzi tu w gre

  • chudy

   też porównywałem i wychodziło różnie. czasami się opłacało a czasami lepiej wychodziło bez…

 • feniks

  mdm mi przysługuje. teraz pozostaje tylko przygotować dokumenty bo niedługo ruszy zablokowana do tej pory pula.

  • zoom

   Tak, tylko zobaczymy ilu szczęśliwcom uda się do niej dopchać. ja chyba poczekam na styczeń.

  • oleks

   mam złe wiadomości, już zamknięto przyjmowanie wniosków. nabur trwał całe 6 godzin

 • sowa

  tak,m tylko Ci single dostaną jedynie jakieś marne grosze. co to jest te 10%??

  • szymon

   zawsze wam jest mało.
   jakbyście dostali 15% lub 20% i tym z dziećmi też by podniesiono dofinansowanie to też byście krzyczeli że niesprawiedliwość
   ja się cieszę z 10%, bo wcześniej przez wiele lat nic nie było

 • ewuś

  no. na dopłatę się załapię. tylko najchętniej to już bym skorzystała a tu tyle papierków do ogranięcia. nie wiem czy się wyrobię pula sierpniowa ma starczyć na dwa dni. chyba jednak lepiej poczekać do stycznia i wtedy dobrze się przygotować.

  • malzeu

   też czekam do stycznia. niewiem czy dobrze robię, bo to jest ostatnia szansa. ale raczej do sierpnia to się nie wyrobię.

 • Dzień dobry, małżeństwa mogą ubiegać się o kredyt z MdM jedynie wspólnie. Nie ma innej możliwości. Pani obecny stan cywilny to mężatka.

 • Dzień dobry, z jakiej przeglądarki i urządzenia korzystała Pani przy wykonywaniu testu? Te informacje pozwolą nam na weryfikację występujących błędów i ich naprawę.

 • kihkjhk

  dobrze ze nie zdecydowałam się na pulę sierpniową, tyle zachodu i pieniądze rozeszły się w 6 godzin. moja kuzynka zlożyła papiery i raczej patrząc na jej numer niema szans na dopłatę, a tym samym na kredyt.

 • maria

  całe szczęście że liczy się tylko powierzchnia użytkowa lokalu. inaczej nie miałabym szans na mdm. poza tym co to byłyby za klitki, chyba tylko dla królików.

  • lsdfk

   jak niemasz własnego konta to i taka klitka cie zadowoli. chyba niemasz pojęcia ile ludzie biorą za wynajęcie mieszkania.

 • Katarzyna z K.

  dlaczego ten program wyróżnia tylko osoby młode do 36 lat???? ja nigdy dotąd nie miałam szansy na mieszkanie, a teraz jestem o rok za stara na mdm!!! mam wyjście albo zrezygnuję albo urodzę trzecie dziecko, nie no alternatywa super!!!

 • Dorota Krysa

  Czy biorąc kredyt z żyrantem możemy wziąć udział w programie?

  • Dzień dobry, ustawa przewiduje możliwość przystąpienia do kredytu innych osób jeżeli beneficjent programu nie ma wystarczającej zdolności kredytowej.

 • IDA

  Niestety moje wymazone mieszkanko nie miescilo sie w limitach mdm. musialam poszukac czego innego. tez jest ladne ale to nie to samo. po co te glupie limity. albo jak je robia to chociaz z glowa a nie jakies ciasne klitki dla zdesperowanych.

  • Ivan

   MASZ RACJĘ, A DEWELOPERZY TO TAK CENY PODBIJAJOM ŻE TRUDNO COŚ SENSOWNEGO W LIMITACH ZNALEŹĆ. JA PRZEZ TO NIE SKORZYSTAŁEM Z DOPŁATY W ZESZŁYM ROKU. DOPIERO TERAZ ZNALAZŁEM COŚ CIEKAWEGO.

 • Urszula

  niestety nie mam zdolności do skorzystania z mdm. to niesprawiedliwe, bo osoby powyżej ustalonego wieku nie mają już prawa do własnego m? dlaczego jest taka dyskryminacja i nierówności?!

  • Beata

   Urszula mdm=mieszkanie dla MŁODYCH chodzi o to żeby zakładali rodziny żeby miał kto robić na nasze emerytury

 • orii

  zrobiłam test i okazało się ze kwalifikuję się do MdM. bardzo mnie to cieszy bo nie mam żadnego wladu własnego, a bez tego to banki dają nędzne warunki. gdybym nie mogła skorzystać, to nie zdecydowałabym się na kupno mieszkania. wstępnie sprawdziłam kredyt bez mdm i dodatkowe ubezpieczenia pochłonęłyby jakieś 25 tysięcy przez te 30 lat.

 • jakub1982

  Czy można otrzymać dofinansowanie mdm w sytuacji rozdzielności majątkowej gdy żona przed ślubem otrzymała wsparcie mdm?

  • Dzień dobry, chodzi Panu o sytuację, w której małżonka zakupiła mieszkanie korzystając z dofinansowania? W takim przypadku niestety nie będzie to możliwe. Kredyt w ramach programu muszą zaciągnąć oboje małżonkowie (nawet w przypadku rozdzielności majątkowej). Oboje nie mogli w przeszłości być także właścicielami mieszkań, jedynie małżeństwa wychowujące co najmniej 3 dzieci nie muszą spełniać tego warunku.

 • roma

  na szczescie jeszcze w styczniu moge skorzystac z ostatniej puli. moja siostra wraz z mezem chca wziac kredyt z mdm a okazalo sie że już w styczniu niemogą. szkoda mi ich bo tak marzyli o wspólnym gnaizdku a tu taka kicha.

 • kasiulek

  czy jak mam 33 lata a mój mąż 40, to możemy skorzystać z programu? mamy dwójkę dzieci.

  • kasienka1987

   tak liczy się wiek młodszej osoby ))

 • Orest

  z mojich wyliczeń wyszło podobnie. jednak mimo dopłaty zastanawiam się nad zwykłym kredytem, bo nie wiem czy w pewnym momencie nie wrócę jednak za granicę a mieszkanie będę musiał sprzedać…

 • Jul_ek

  niedługo urodzi mi się 3 dziecko i będę mógł skorzystać z programu. to jest chore, że osoby po 36 rż nie mogą korzystać z programu

 • Pati

  z tego co mi wyszło to niestety ale moje wymarzone mieszkanko jest za drogie. muszę poszukać, tylko gdzie w Krakowie kupię mieszkanie do 5260,20zł za 1 m2. obecny deweloper chce ponad 6 tys za metr kwadratowy

 • robert-sz

  łapać się łapię na szczęście. już z dziewczyną wyliczyliśmy że z programu dostaniemy 15 tys. dzięki czemu będzie w końcu nas stać n własne gniazdko… szkoda tylko że oboje niemożemy zostać właścicielami. głupie te przepisy

 • alicja majchrzak

  test mi nie wyszedł bo się okazało że jestem już za star na ten program!! a myślałam że tutaj nie ma jakichś ograniczeń wiekowych przecież nie tylko młodzi potrzebują własnego kąta. beznadziejny ten program!

  • Oczkowglowie

   Program nazywa się mieszkanie dla MŁODYCH. Więc nie jest beznadziejny a skierowany do ludzi MŁODYCH. Proszę czytać ze zrozumieniem.

 • ozzi

  i co z tego że mam zdolność do programu, jak znalezienie mieszkania w tych limitach to jakiś koszmar. najpierw chcieliśmy załapać się na mieszkanie w styczniu, niestety nie znaleźliśmy żadnego m, które mieściłoby się w limitach. ciągle szukamy i nadal nic!!!!!!!! po mału tracimy jakiekolwiek nadzieje

 • Madzia

  no to w styczniu mogę stratować jeszcze mi się uda. Na szczęście, jeszcze rok i nie mogłabym skorzystać z tego programu. już od 5 lat żyję ciągle w jakichś wynajmowanych klitkach i mam tego serdecznie dość. to nie jest życie dla człowieka w moim wieku. przedtem mieszkanie z rodzicami a potem lokale u obcych ludzi. chce nareszcie miec coś swojego i to jest ostatnia szansa.

 • janusz

  łapię na ten cały program. tylko boję się, że sama dopłata nie starczy mi na pokrycie całego potrzebnego wkładu własnego. ten próg 20% od tego roku jest dla mnie nie do przeskoczenia bez dopłaty

 • Ania Sylwestrzak-Zuba

  Składamy wniosek o kredyt hipoteczny. Niestety z tego co się dowiedzieliśmy, w tej chwili nie ma już środków w programie. Zakładając sytuację, że mimo wszystko złożymy wniosek o dofinansowanie MdM i kupimy mieszkanie, jest szansa na wsparcie w późniejszym terminie? Tzn. teraz nie ma środków w programie, a my kupimy mieszkanie i możemy dostać dopłatę w późniejszym terminie, jak już pojawią się kolejne środki?

  • Dzień dobry, niestety nie ma takiej możliwości. Wniosek o dopłatę z programu należy złożyć razem z wnioskiem o kredyt. Wnioski o dofinansowanie będzie można złożyć dopiero 2 stycznia 2018 roku.

 • Iwona

  niestety moje wymarzone mieszkanie jest za drogie jak na ten program. Powinni zdecydowanie zwiększyć limity!

 • Jacek Hoły

  Czekam na wynik

  • Czy po wypełnieniu formularza otrzymał Pan wiadomość sms z kodem?

 • joanna

  mąż posiada już dom z działką czyli już nie kwalifikujemy sie do programu ?

  • W przypadku małżeństw oboje z małżonków nie mogą być właścicielami mieszkania lub domu (kryterium musi być spełnione przez każde z nich). Warunek ten nie dotyczy jedynie rodziców wychowujących co najmniej 3 dzieci.

 • Karola

  Czy jak korzystałam z programu 2 lata temu, to mogę teraz je wynająć? Chcę wyjechać z rodzinom za granicę do Norwegii, nic mnie tu nie trzyma. W sumie to mamy już tam nawet nagraną pracę, a gdybym mieszkanie wynajęła, to spłacałoby się samo. Bardzo proszę o odpowiedź.

  • Niestety, jeżeli wynajmie Pani mieszkanie przed upływem 5 lat od dnia zawarcia umowy ustanowienia lub przeniesienia własności konieczny będzie zwrot części uzyskanej dopłaty. Po tym okresie nie będzie takiej potrzeby.

 • siwy

  wychodzi mi że moge skorzystać z dopłaty, spełniam wszystkie warunki. mieszkanie też mam upatżone tylko co z tego jak nie wiem czy bank da mi kredyt. prubowałem na nabór w sierpniu w eurabanku i mi odmówili bo jestem za młody i za duże ryzyko. mam umowe na czas określony i to też raczej nie będzie muj atut. tak bym chciał skorzystać z programu ale obawiam się że to nie jest realne…

  • Może warto rozważyć opcję współkredytobiorców. Dzięki temu podniesie Pan swoją zdolność dla banków. W takim przypadku będzie Pan głównym kredytobiorcą i jednocześnie jedynym właścicielem mieszkania oraz beneficjentem programu.

 • Irek

  ten cały program to jakaś katastrofa! nie dość że limity cen mieszkań za niskie to jeszcze do tego banki najhętniej zdarłyby całą kasę z osób kture chcą z niego skożystać!

  • raper

   może lepiej poszukaj lepszego banku. moim zdaniem po prostu źle trafiłeś i tyle. a nawaisem mówiąc kredyt hipoteczny to zawsze droga sprawa!

 • Ewa

  Mam pytanie czy jeśli w 2011 r wydano mi pozwolenie na budowę, to czy mogę się starać o dofinansowanie na mieszkanie. Budowa jest w trakcie. Mam męża i trójkę dzieci. A jeżeli tak to czy może to być mieszkanie w budowie lub którego budowa rozpocznie się w 2018 r.

  • O zwrot części podatku VAT w ramach programu MdM mogą ubiegać się osoby, które otrzymały pozwolenie na budowę po 1 stycznia 2014 roku. Pani pozwolenie zostało wydane w roku 2011. Za materiały zakupione w latach 2008- 2013 można również otrzymać zwrot części podatku, jednak szczegółowe informacje na ten temat otrzyma Pani w Urzędzie Skarbowym.

 • Patryk

  Ciężko się zmieścić w tych limitach a czasami jest to nawet nie możliwe. Czy na 2018 rok zostaną one podniesione?
  Jeśli tak to o ile. W Katowicach znalezienie mieszkania za 4000zł/m2 to prawie nie mission impossible

  • Na chwilę obecną znane są limity na IV kwartał 2017 roku, dopiero pod koniec grudnia ogłoszone zostaną nowe dane na I kwartał 2018 roku. Jednak z reguły na przełomie roku ceny podlegają nieznacznym różnicom w stosunku do obowiązujących w poprzednim okresie. Gdy limity odbiegają znacząco od realiów rynkowych warto ten fakt zgłosić w BGK. Zdarzało się bowiem, iż zostały one podniesione na wniosek osób zainteresowanych.

 • mazak

  wyszło że za drogie mieszkanie chce kupić. u nas chyba nie można taniej…

 • Kolejna i ostatnia pula środków ruszy 2 stycznia 2018 roku. Wtedy też będzie można składać wniosek o kredyt z dopłatą. Połowa środków na 2018 rok została zarezerwowana, jednak nadal będzie można składać wnioski o pozostałe 50% środków. Jeżeli chodzi o to, kto otrzyma dopłatę, to zależne jest to od spełnienia wszystkich warunków oraz czasu, w którym złożono wniosek. Wysokość swojej dopłaty może Pan wyliczyć za pomocą kalkulatora: https://mdmprogram.com/kalkulator-mdm/. Ogromne zainteresowanie programem sprawia, iż nie wszystkie osoby składające wniosek otrzymają dofinansowanie.

 • bolo

  tyle szumu wokuł tego programu, tylko dlaczego on wyklucza osoby starsze??? przecież tacy 40- latkowie też często nie mają swojego mieszkania!!! wiem że więcej jest osób takiego zdania. Dobrze że dopłaty kończą się w przyszłym roku i nie będę musiał się wściekać.

 • Agnieszka Sypień

  Kilka lat temu korzystałam z kredytu hipotecznego z dopłatą rodzina na swoim obecnie kredyt ten mam już spłacony ale nie wiem czy korzystanie z poprzedniego programu nie dyskwalifikuje mnie do skorzystania z programu mdm

  • Skorzystanie z programu Rodzina na Swoim niestety nie pozwala na wzięcie udziału w programie MdM. Mówi o tym art. 10. 10. 1) i 2) a, ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

 • luciamarianna

  ostatni rok działania programu i ostatni, w którym mogę skorzystać z dopłaty. To chyba dobry znak 🙂 tylko czy to nie jest tak, że jak nie mam dzieci to nie mogę skorzystać? test wyszedł m pozytywnie. Proszę bardzo o rozwianie moich wątpliwości. Będę bardzo wdzięczna.

  • Zarówno bezdzietni single, jak i małżeństwa mogą skorzystać z programu. Dopłata w takim wypadku wynosić będzie 10%.

 • Helka

  uda mi się fuksem. na początku grudnia urodzę dziecko, a mam już mieszkanie, ale dzięki temu będę mogła skorzystać w styczniu i załapać się na dopłatę

 • Dzień dobry, zgodnie z przepisami prawa minimalny wiek do zaciągnięcia kredytu hipotecznego to 18 lat (chodzi o uzyskanie pełnej zdolności do czynności prawnych).

 • W takim przypadku można uzyskać zwrot części podatku VAT za niektóre materiały budowlane. Wniosek należy złożyć w Urzędzie Skarbowym do końca roku kalendarzowego, w którym przystąpiono prawnie do użytkowania nieruchomości (najpóźniej do końca 2018 roku). Dokładną procedurę przedstawiamy tutaj: https://mdmprogram.com/poradniki/budowa-domu-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych-2015/.

 • Karolina

  Witam serdecznie, jestem wdową, mam 29 lat, mam synka 7 letniego. Czy jako samotna matka mogę liczyć na skorzystanie z programu?Tak naprawdę ile powinnam wtedy zarabiać?nurtuje mnie to pytanie, czy jako samotna matka jestem w stanie dostać kredyt….;/

  • Dzień dobry, może Pani skorzystać z programu, przysługuje Pani możliwość uzyskania 15% dopłaty. Jeśli chodzi o dochody – rata kredytu powinna wynosić około 40% miesięcznego dochodu. Może Pani skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, np tutaj: https://hipoteki.net/test-zdolnosci-kredytowej/

 • kasia

  jeśli kończę 36 lat w marcu 2018 roku a złożę wniosek w tym roku to mam szansę dofinansowania

  • Aby móc ubiegać się o dofinansowanie należy złożyć wniosek najpóźniej do końca roku kalendarzowego, w którym nabywca ukończył 35 lat. Kolejny nabór rozpocznie się dopiero w przyszłym roku, dlatego niestety nie będzie kwalifikowała się Pani do programu. Wyjątek stanowią osoby, które wychowują co najmniej 3 dzieci (nie obowiązuje ich limit wieku).

 • Kolejna pula zostanie uruchomiona w styczniu 2018 roku. Osoby składające wnioski w roku 2017 mogły również ubiegać się o 50% puli dostępnej na przyszły rok. Jest to rozwiązanie, które miało umożliwić skorzystanie z programu w przypadku osób, które na przykład kupują mieszkanie z rynku pierwotnego, a zakończenie budowy ma nastąpić w przyszłym roku. Jest to standardowa procedura. Zgodnie z przepisami wypłata środków z programu musi nastąpić najpóźniej do końca roku kalendarzowego, w którym złożono wniosek.

 • mara

  wiekowo się mieszcze, ale co z tego jak moje upatrzone mieszkanie jest za duże. chyba że można dopłacić do metrażu albo go pominąć? i dostać tylko do tego ustawowego progu?

  • Niestety nie ma takiej możliwości. Nieruchomość musi mieścić się w limitach metrażu. Proszę jednak pamiętać, iż liczona jest tutaj powierzchnia użytkowa, więc nie będzie tutaj wliczana na przykład powierzchnia pralni, czy kotłowni.

 • Katarzyna Kolasińska

  Jeśli jestem w związku nieformalnym i mamy jedno dziecko czy możemy na coś liczyć .. chłopak pracuje za granicą zarabia dosyć dobrze,ja jestem niestety osobą bezrobotną bo muszę zająć się dzieckiem. Mamy wkład własny ale nie jest tego nie wiadomo ile ale zawsze coś.

  • O kredyt może ubiegać się jedno z Państwa (będzie ono beneficjentem programu i jedynym właścicielem nieruchomości), natomiast druga osoba będzie mogła zostać współkredytobiorcą (dzięki czemu podniesiona zostanie zdolność kredytowa). Kredyt z dopłatą udzielany jest jedynie w PLN, dlatego problemem mogą okazać się zarobki uzyskiwane w innej walucie.Osoby wychowujące jedno dziecko mogą liczyć na 15% dopłaty. Zapraszamy do artykułu: https://mdmprogram.com/aktualnosci/para-bez-slubu-bedzie-miala-problemy-z-wzieciem-dofinansowania-mdm/.

 • Emi1815

  Chciałabym sie dowiedzieć jeśli mój mąż ma dziecko z poprzedniego związku będzie to jakoś kokoidowalo?

  • Nie, taka sytuacja nie jest sprzeczna z zapisami ustawy, mogą Państwo skorzystać z dopłaty. Dodatkowo, jeżeli sprawują Państwo opiekę nad dzieckiem, to można wpisać je do wniosku o dopłatę. Jeżeli dziecko mieszka jednak z matką, nie będzie takiej możliwości.

 • Matka

  Mam zdolność do programu tylko co z tego? Zarabiam 2,5 tys zł, wychowuje dziecko samotnie. Ojciec niepłaci na nie alimentów bo podobno jest nieściągalny (czytaj komornikowi nie chce się go nawet sprawdzić porządnie). Nie mam zdolności kredytowej, żaden bank nie da mi kredytu. Raczej nie dorobię się swojego mieszkania, a tak bym chciała… Pozostaje tylko marzyć, zacisnąć pięści i dalej zmagać się z życiem.

 • barbara

  Witam. Jeżeli zdolność kredytowa jest niższa niż cena mieszkania, to powinnam zwiększyć wkład własny ?

  • Kredyt w ramach programu musi być zaciągnięty na co najmniej 50% wartości nieruchomości, na okres minimum 15 lat. Jeżeli zobowiązanie będzie spełniało te wymogi, to można starać się o dopłatę. Zdolność kredytową podwyższyć można również dzięki współkredytobiorcy, znalezieniu dodatkowego zabezpieczenia dla banku, skorzystania z ubezpieczenia. Należy pamiętać, iż instytucje finansowe akceptują dochody uzyskane z różnych źródeł, dlatego jeżeli uzyskujemy dodatkowe środki, warto zapytać bank o ich ewentualną akceptację.

 • amoniak

  dlaczego już nie można składać wniosków, żeby liczył się ten rok. od stycznia będę za stara 🙁

 • Kredyt w ramach programu udzielany jest tak, jak zwykły kredyt hipoteczny. Jego otrzymanie zależne jest od uzyskania zdolności kredytowej. Jeżeli beneficjent oraz nieruchomość spełniają wszystkie kryteria ustawy, ważny jest termin złożenia wniosku. Do uzyskania kredytu konieczne jest przedstawienie umowy przedwstępnej lub rezerwacyjnej.

  • Laskin

   No to jeszcze pytanie fundamentalne: Kto decyduje o otrzymaniu dopłąty? Ustawa tego nie opisuje? Czy jest to na poziomie banku, a może też na poziomie BGK? Jak zweryfikować, czy dopłata w programie się należy? Abstrahuje od zapisów ustawy tj. wiek, posiadanie nieruchomości, zdolności kredytowej, dzieci itd.

   • Bank sprawdza, czy osoba wnioskująca oraz nieruchomość spełniają wymogi ustawy. Następnie wnioski są przekazywane do BGK. W tym momencie liczy się kolejność wpływu wniosku i to ona jest decydująca. Gdy pula środków się wyczerpie, BGK ogłasza koniec naboru.

 • marcin

  zaczęliście już przygotowania do styczniowego naboru?

  • monkey1231

   już dawno, tylko tak można się załapać. już nawet w eurobanku złożyłam wniosek. lepiej się pośpiesz jak chcesz zdążyć. ja śpię spokojnie.jak chcesz wszystko załatwiać dopiero to lepiej się streszcza i postaraj się załatwić jak najwięcej, zwłaszcza że idą święta i wtedy jest ciężej papierki pozałatwiać

 • Dora

  Dzień dobry! Czy jeżeli posiadam 1/5 udziału w 100 metrowym domu (odziedziczonym po rodzicach), to mogę skorzystać z programu? Czy to mnie nie dyskfalifikuje? Mam męża, on nie jest właścicielem ani nie posiada żadnej części innego mieszkania. Mamy dwoje dzieci i mieścimy się w pozostałych kryteriach.

  • Dzień dobry, posiadanie mieszkania w części ułamkowej nie wyklucza z możliwości skorzystania z programu. W razie pytań zapraszamy również do kontaktu z naszym ekspertem poprzez formularz na stronie: https://mdmprogram.com/.

 • W programie bierze udział 14 banków. Ich listę zamieściliśmy tutaj: https://mdmprogram.com/banki/. Wniosek o dopłatę należy złożyć razem z wnioskiem o kredyt. Formularz dostępny jest w instytucjach finansowych biorących udział w programie. Zapraszamy do artykułu: https://mdmprogram.com/aktualnosci/czas-pomyslec-o-styczniowym-naborze/, w którym przedstawiamy całą procedurę ubiegania się o dopłatę krok po kroku.

Facebook