1. Program MdM
 2. >
 3. Test zdolności MdM

Test zdolności MdM

Ustawodawca w dokumencie regulującym program MdM określił, jakie osoby mogą liczyć na rządowe dofinansowanie. By ułatwić zadanie naszym Użytkownikom opracowaliśmy specjalny Test zdolności MdM, dzięki któremu w kilka chwil każdy dowie się, czy będzie mógł zostać beneficjentem programu.

Nasz test zdolności MdM to kilka kroków, w których należy podać wszystkie wymagane informacje. Aplikacja w serwisie jest darmowa i na koniec Użytkownik otrzymuje odpowiedź, czy spełnia kryteria ustawy.

0%
Liczba dzieci Liczba dzieci:
Rok urodzenia najmłodszego kredytobiorcy Rok urodzenia najmłodszego kredytobiorcy:
Stan cywilny Stan cywilny:
Rodzaj zatrudnienia Rodzaj zatrudnienia:
Posiadane nieruchomości Posiadane nieruchomości:
Spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania Możesz posiadać prawo do lokalu spółdzielczego, ale po zawarciu umowy kupna mieszkania/domu, musisz zrzec się prawa do lokalu w ciągu 6 miesięcy. Spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania:
Najemca mieszkania Możesz wynajmować mieszkanie, ale po zawarciu umowy kupna mieszkania/domu, musisz rozwiązać umowę najmu w ciągu 6 miesięcy. Najemca mieszkania:
Województwo Województwo:
Gmina Gmina:
Rynek Rynek:
Rodzaj nieruchomości Rodzaj nieruchomości:
Powierzchnia nieruchomości Powierzchnia nieruchomości:
m2
Cena nieruchomości Cena nieruchomości:
Imię Imię:
Proszę podać imię
Nazwisko Nazwisko:
Proszę podać Nazwisko
E-mail E-mail:
Proszę podać poprawny adres email
Telefon
Telefon:
Wyślij sms
Proszę podać numer telefonu
Przepraszamy ale potwierdzenie SMS z kodem dostępu możemy wysyłać jedynie na krajowe nr telefonów z prefixem +48
Aby poznać wynik Twojego Spersonalizowanego Testu udowodnij, że jesteś osobą uprawnioną - podaj numer telefonu na który wyślemy darmowy kod dostępu. SMS z kodem potwierdzającym, został wysłany pod wskazany numer
Kod potwierdzenia Kod potwierdzenia:
Przepisz kod otrzymany drogą sms-ową
Podany kod jest niepoprawny
 
Wyrażam zgodę na przetwarzanie udostępnionych danych osobowych, zgodnie z postanowieniami regulaminu
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną, zgodnie z postanowieniami regulaminu
Wyrażam zgodę na udostępnianie przekazanych danych osobowych podmiotom trzecim, zgodnie z postanowieniami regulaminu
Przejdź do poprzedniego kroku
Przejdź do następnego kroku
Przejdź do następnego kroku

Test zdolności MdM – nie wychodząc z domu, dowiesz się, czy możesz wziąć udział w programie

Stworzyliśmy Test zdolności MdM, by ułatwić Wam zweryfikowanie możliwości wzięcia udziału w programie Mieszkanie dla Młodych. Dzięki kilku pytaniom, nie wychodząc z domu, można sprawdzić, czy spełnia się warunki konieczne do złożenia wniosku. Co więcej, w razie małych niedociągnięć system wskaże, co należy poprawić i czego dopilnować.

Krok pierwszy
1 stronaAby prawidłowo ocenić własne możliwości, należy odpowiadać na pytania zgodnie z prawdą. Od liczby wychowywanych dzieci, zależy wysokość dofinansowania MdM – waha się ono w przedziale od dziesięciu do trzydziestu procent. Ustawa zakłada, że w programie Mieszkanie dla Młodych udział mogą wziąć jedynie osoby, które nie ukończyły 35 lat, dlatego tak ważny jest rok urodzenia. Pod uwagę nie jest brana dokładna data, a rocznik.

Stan cywilny, chociaż nie jest kryterium programu Mieszkanie dla Młodych, to ma ogromny wpływ na zdolność kredytową. Podobnie jest w przypadku rodzaju zatrudnienia. W komfortowej sytuacji są pracownicy na państwowych etatach z umową na czas nieokreślony. Oczywiście banki podchodzą do każdej osoby indywidualnie i wszyscy mają szansę na uzyskanie kredytu hipotecznego. Wszystko zależy od tego, jak dobrze mamy udokumentowaną historię dochodów i jak długi okres obejmuje.

Krok drugi
krok 2

Ustawa jest niezwykle precyzyjna, dokładnie ustala, kto może wziąć udział w programie Mieszkanie dla Młodych. Przyszły beneficjent nie mógł być w przeszłości właścicielem nieruchomości. Jedynie w wypadkach, gdy lokal był za mały, by w nim zamieszkać, nie dyskwalifikuje przed udziałem.

Spółdzielcze lokatorskie prawo do mieszkania i najem nieruchomości są jedynie drobną przeszkodą, którą należy zgodnie z wytycznymi ustawy uregulować.

Krok trzeci

krok 3Wysokość dofinansowania jest uzależniona od limitów ustalanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wyższa cena niż maksymalna, już na wstępie dyskwalifikuje. Koszt uzyskania metra kwadratowego jest inny dla każdego województwa, co więcej największe miasta mają  limity inne niż okalające je gminy, a jeszcze inną mają miejscowości bardziej oddalone. 

Krok czwarty

test4

Nowelizacja ustawy wprowadziła szereg zmian w programie Mieszkanie dla Młodych. Dlatego system musiał zostać dopasowany do nowych realiów. Uwzględniliśmy limity opracowane dla wtórnego rynku nieruchomości, który jest znacząco tańszy. Wybór typu nieruchomości ma również znaczący wpływ w wynik testu. Ustawa określa inne powierzchnie maksymalne dla mieszkań i domów. Mogą one być zwiększone dla rodzin wychowujących minimum trójkę dzieci.

Wymień opinię o Teście Zdolności MdM

 • hyzioJG

  ufff 🙂 Dziękuję, mogę wziąć udział w programie mdm, teraz będę spał spokojniej, pewnie do stycznia, kiedy będę już miał złożony wniosek:)

  • tricepsik

   mi też ulżyło 😀

 • Wojciech Kosmet

  a czy te warunki ktoś może zmienić jeszcze przed styczniem, czyli ostatnią pulą mdm? boję się, że wszystko ogarnę, a potem powiedzą, że coś tam podnieśli i już się nie kwalifikuję

  • rozterka krk

   to byłoby nie fair!

 • termer

  gdy jestem samotnym ojcem, muszę dorabiać na czarno, żeby nie stracić świadczeń to czy suma dopłat też może się zakwalifikować jako miesięczny dochód?

  • mdmprogram.com

   Niestety banki nie biorą pod uwagę świadczeń socjalnych i zasiłków podczas ustalania zdolności kredytowej.

  • termer

   500 plus też?

 • kasemir

  teoretycznie stan cywilny nie ma wpływu na przyznanie dofinansowania z programu mieszkanie dla młodych?

  • mdmprogram.com

   Z dopłaty mogą korzystać małżeństwa, single i pary bez ślubu. Różnice pojawiają się przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Po oficjalnych zaślubinach mąż i żona wspólnie mogą przystąpić do kredytu, natomiast w przypadku pary tylko jedna osoba, druga może być współkredytobiorcą.

 • KajkoKO

  W sytuacji, gdy jestem najemcą mieszkania, to wystarczy, że zerwę umowę w wyznaczonym terminie, czy jeszcze przed staraniem się o dopłatę MdM? To chyba byłoby nie logiczne, bo gdzie mielibyśmy przez ten cały czas mieszkać. co z pocztą, rachunkami?

  • mdmprogram.com

   Nie trzeba rezygnować z wynajmu podczas ubiegania się o dopłatę MdM.

   • KajkoKO

    dziekuję

 • Jerzy Opoczno

  Własna działalność gospodarcza przekreśla moje szanse na skorzystanie z MdM?

  • mdmprogram.com

   Rodzaj zatrudnienia nie ma wpływu na przyznanie dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Prawdopodobnie spotka Pana odrobinę więcej formalności w banku, który będzie udzielał kredytu hipotecznego.

 • misiak

  garaż też mam wliczyć do powierzchni domu?

  • mdmprogram.com

   Garaż wliczony jest do przestrzeni użytkowej, nie ma wpływu na powierzchnię mieszkalną.

   • misiak

    co jeszcze się nie liczy?

 • Leszek

  Mam pytanie pracuje mam umowe na czas nie okreslony ale delegacje mam placone dopieto 5 miesiac to mozna juz zaczynac powoli te formalnosci

  • mdmprogram.com

   Jak najbardziej. Może Pan zacząć od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Wtedy będzie dokładnie wiadomo, czy jeszcze jest coś do poprawienia przed MdM 2018. Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego na stronie głównej – http://mdmprogram.com/ w celu uzyskania dokładnych informacji.

 • Sędziwój Tur

  muszę się zdecydować na jeden konkretny bank, żeby tam złożyć wniosek o dopłatę, bo składa się tylko jeden wniosek?

  • mdmprogram.com

   Wniosek powinien zostać złożony w jednym banku, dokumenty złożone w innych instytucjach nie będą brane pod uwagę. Należy w tym miejscu zaznaczyć jednak, że nie stawiamy znaku równości między wnioskiem o MdM a wnioskiem o kredyt. Dlatego szukać jak najlepszych warunków kredytu hipotecznego możemy w kilku bankach.

 • Milosz komer

  3-4 miesiace wczesniej jak przejdę na umowę na czas nieokreślony to wystarczy, zeby dostac kredyt MdM? Zaznaczam ze wlasnie z testu mi wyszlo ze będę mógł dostac sama doplate

  • merbilko

   Twoja zdolność kredytowa nie jest uzależniona tylko i wyłącznie od umowy, może już na tym co masz dostaniesz kredyt hipoteczny.

 • Kapsułka

  Jak wezmę pieniądze i postanowie spłacić kredyt szbciej po roku dajmy na to, to nic nie stanie mi na przeszkodzie zeby wziac jeszcze jedno mieszkanie? Prosze o szybką odpowiedź

  • mdmprogram.com

   Z dopłaty MdM można skorzystać tylko raz. Spłata zobowiązania szybciej, niż w ciągu ustalonych pięciu lat skutkuje utratą odpowiedniej części dofinansowania.

  • niczicza

   heh, też mi to przeszło przez głowę, ale sny o deweroperce szybko się skończyły 🙂

  • kajko opole

   hehe też tak kombinowałem, ale się bronią przed tym zapisami w ustawie. no szkoda

 • klemesia

  super test, dzięki!

 • mestyki

  Czy to, że uzyskałem zdolność MdM jest równoznaczne, z tym, że dostanę dopłatę?

  • Marzenka

   Jeszcze musisz powalczyć o dobry kredyt w banku, do niego przysługuje dopłata MdM

 • zatroskany

  Będzie niedługo otwierany testament, prawdopodobnie przejmę 1/2 dużego domu. Czy stracę dopłatę MdM przez spadek? dodam, że zostało mi 3 i pół roku do końca okresu pięciu lat.

 • volvoPan

  Dzień dobry, czy jak jeżdżę na tirach, żona opiekuje się w tym czasie dwójką maluchów a część moich zarobków nie jest oficjalna to mam szansę na dopłatę? Test przeszedłem pozytywnie i powiedział mi, że mogę wziąć udział w programie

  • heskiusz

   to jeszcze tylko zdolność kredytowa przed Tobą 🙂

 • Daria

  Jeżeli kredyt chce wziąć sama , mam podpisaną rozdzielczość majątkową z mężem. Czy mam szansę na dofinansowanie?

 • marek pomorskie

  Chcę się przperowadić do innego miasta. więcej, nie chcę, ale muszę. zostanie tu dwuletnie mieszkanie z dofinansowaniem MdM. Jest jakaś możliwość, żeby w miarę legalnie wynająć i nie stracić dopłaty? 3 lata to długo, ktoś bym i pomógł w spłacaniu kredytu

  • mdmprogram.com

   Program Mieszkanie dla Młodych został tak skonstruowany, by uniemożliwić wykorzystanie lokalu inaczej, jak na cele mieszkaniowe. Wynajem jest niezgodny z umową.

 • jerry78

  Tworzymy z partnerką nieformalny związek, czy jak ona jest młodsza i się łapie na mdm to to że ja jestem troszkę straszy, to nas nie przekreśla?

  • mdmprogram.com

   Niestety, tylko małżeństwom przysługuje taka możliwość.

  • Sewerekk

   zostaje Wam tylko ślub 🙂

  • maria

   tan zapis jest mega krzywdzący. corraz więcej osób żyje bez ślubu. komu to przeszkadza traktować ich na równi z małżeństwami. mi do szczęścia kawałek papieru nie jest potrzebny!

 • Anna Sziwa

  Mam pytanie czy jesli posiadam swoj wklad wlasny to czy moge wziasc udział w tym programie??

  • @marlena@

   MdM nie zawsze wystarcza na pokrycie całego wkładu własnego, więc tak czy inaczej część osób musi mieć taki wkład lub jego część przygotowaną.

 • melanek

  Kiedy najlepiej złożyć wniosek o mdm? z testu zdolności mdm mi wyszło, że możemy z żoną skorzystać. Mamy 2 dzieci, to i pieniążki będą lepsze. a kto wie, he he może za jakiś czas i dodatkowe pięć procent wpadnie 🙂

  • mazar

   wniosek razem z wnioskiem o kredyt, czyli w styczniu. ja też będę składał.

 • Radosław

  Rodzice za życia rozpisali swój dom miedzy naszą czwórkę. niewielki, wielki domeczek – 97 mkw żeby potem nie było spięć i kłótni. Siostra zostaje, będzie nas spłacać, ale my musimy sobie sami poradzić. Dlatego chce kupić sobie mieszkanie na osiedlu, w mieście, gdzie uczy się jeszcze moja dziewczyna. To że mam coś takiego, ale i tak tam nie mieszkam to od razu mnie skreśla? Nawet jakbyśmy chcieli, to się nie pomieścimy.

 • Kasia

  Czy kupując mieszkanie w czerwcu 2017 r. mogę dostać MDM z puli z roku 2018?

  • Wniosek o dofinansowanie z programu MdM musi być złożony razem z wnioskiem u udzielenie kredytu hipotecznego. W kwietniu 50% środków z puli na rok 2018 zostało zarezerwowanych i od tej pory nie ma możliwości ubiegania się o dopłaty, aż do 2 stycznia 2018 roku.

 • mamuśka

  jestem mamą dwójki dzieci biologicznych i jednego adoptowanego, czy wobec tego mogę wpisać iż mam troje dzieci? nie wiem jak to wygląda od strony przepisów.

 • Łukasz Czekajło

  Czy z MDM mogę pokryć wkład własny ?

  • Tak, jak najbardziej środkami z MdM można pokryć wkład własny. Jednak należy pamiętać, iż nie zawsze wysokość dopłaty wystarcza na uregulowanie wkładu w całości.

 • Aneta Jastrząb

  hurra, łapie się!

 • nala

  z mężem chcemy wziąć kredyt z MdM, ale ja kończę 35 lat 1 stycznia, mąż już od paru lat się nie łapie, to czy i tak dostaniemy dofinansowanie?

  • nani

   Liczy się rocznik a nie data urodzin, też tak mam i dostałam.

 • sasza

  jako małżeństwo z dwójką dzieci nasza dopłata wygląda przyzwoicie. wczesniej nie mieliśmy przekonania do mdm, teraz chyba jednak skorzystamy z niego. w koncu niedlugo ostatnia szansa.

 • Lena

  Mam pytanie, mój mąż skończył 35 lat 10 marca 2017, ja 35 skończę 12 września 2017. Czy dobrze rozumiem, że nasza szansa na MDM przepadła; w myśl , że dnia 1. stycznia 2018 r będziemy mieli rocznikowo 36 lat, czy jednak możemy jeszcze w styczniu 2018 r złożyc wniosek o dofinansowanie ? Proszę o odpowiedź

  • Tak, zgodnie z założeniami ustawy 1 stycznia 2018 roku będą mieli Państwo 36 lat.

 • Aleksandra Sylwia Mokrzycka

  No wszystko pieknie fajnie. Trzeba być małeżeństwem z dziećmi, aby dostać dofinansowanie. A przepraszam bardzo jak mam założyć rodzinę bez pewnego zakwaterowania? Mamy się tułać z przyszłym jeszcze mężem po wynajmowanych mieszkaniach jak będę w ciąży? Debilizm….

  • Doradca Mieszkanie Plus

   Proszę przeczytać to: http://mdmprogram.com/#dla-kogo-mdm

  • asdf112

   Pani Aleksandro.
   Patologia nie patrzy na to co robi. I to oni będą największym beneficjentem tego programu.

  • edzia

   nie trzeba być małżenstwem z dziecmi, ale ogolnie wszystkie te rodziny wspierajace przyrost naturalny tak jakos nielogicznie funkcjonuja. powinny wspierac najbardziej młode osoby myślące o założeniu rodziny a nie te juz ustabilizowane.

 • zośka

  na szczęście mogę skorzystać, zwłaszcza że mają odblokować pulę na 2017 rok.

 • sonia

  Mam nadzieję, że rzeczywiście odblokują tę pule na 2017, inaczej w styczniu będę już za stara na program 🙁

  • lucek

   odblokują tylko co z tego, jak środków starczy podobno na jeden dzień. szczęśliwy ten kto się załapie

  • kabaczek

   mam dokładnie taki sam problem. już myślałam, że nic nie da się zrobić i jest za późno. niestety nie bendzie łatwo, ale jak trochę się zepnę i pozałatwiam na czas wszystkie papierki to myslę, że dam radę.

  • ccs

   na pewno odblokują, za durzo szumu wokół tego.

 • beatrice

  w mojej rodzinie pracuje ja i mąrz. zarabiamy trochę powyżej najniższej krajowej. jesteśmy rodzicami trójki dzieci naprawdę na wkład własny musielibyśmy oszczędzać mega długo tylko niebardzo wiem z czego??? taki mdm ratuje sytuacje choć z drugiej strony zastanawiam się czy damy rady z takim kredytem??? wiem że juz się zbliża koniec programu ale wahanie ciągle zostaje.

  • omar

   jak macie takie niskie docchody to lepiej nawet nie startujcie. nie daj bóg podwyższą stopy procentowe i jesteście ugotowani.

 • tara

  nie kwalifikuję się chyba, że urodze w ciągu 1 m-ca trzecie dziecko 🙁

  • sebula

   to musisz się pospieszyć. ja na szczęście mogę jeszcze skorzystać, tylko nie wiem lepiej teraz czy poczekać jeszcze do stycznia. a Wy jak robicie?

 • Ewelina Wiśniewska

  a co w sytuacji gdy tworzę związek partnerski i spodziewam się dziecka? czy żeby z programu skorzystać muszę zawrzeć związek małżeński?

 • madziur

  nie wiem ale jak przeglądam oferty z mdm i porównuje je z moją obecną to mam wrażenie że są droższe… ale może się mylę. poza tym w sumie to bank i tak indywidualnie zmienia parametry a taka dopłata kilkudziesięciu tysięcy na początek to już coś

  • kruzy

   bo nie ma ofert równych. zawsze trzeba dokładnie przekalkulować co i jak i dopiero można z czystym sumieniem się zdecydować. bank musi w końcu zarobić na kliencie. inaczej po co by istniał?? jak nie dla zysku, idea pomocy nie wchodzi tu w gre

  • chudy

   też porównywałem i wychodziło różnie. czasami się opłacało a czasami lepiej wychodziło bez…

 • feniks

  mdm mi przysługuje. teraz pozostaje tylko przygotować dokumenty bo niedługo ruszy zablokowana do tej pory pula.

  • zoom

   Tak, tylko zobaczymy ilu szczęśliwcom uda się do niej dopchać. ja chyba poczekam na styczeń.

  • oleks

   mam złe wiadomości, już zamknięto przyjmowanie wniosków. nabur trwał całe 6 godzin

 • sowa

  tak,m tylko Ci single dostaną jedynie jakieś marne grosze. co to jest te 10%??

  • szymon

   zawsze wam jest mało.
   jakbyście dostali 15% lub 20% i tym z dziećmi też by podniesiono dofinansowanie to też byście krzyczeli że niesprawiedliwość
   ja się cieszę z 10%, bo wcześniej przez wiele lat nic nie było

 • ewuś

  no. na dopłatę się załapię. tylko najchętniej to już bym skorzystała a tu tyle papierków do ogranięcia. nie wiem czy się wyrobię pula sierpniowa ma starczyć na dwa dni. chyba jednak lepiej poczekać do stycznia i wtedy dobrze się przygotować.

  • malzeu

   też czekam do stycznia. niewiem czy dobrze robię, bo to jest ostatnia szansa. ale raczej do sierpnia to się nie wyrobię.

 • Dzień dobry, małżeństwa mogą ubiegać się o kredyt z MdM jedynie wspólnie. Nie ma innej możliwości. Pani obecny stan cywilny to mężatka.

 • Dzień dobry, z jakiej przeglądarki i urządzenia korzystała Pani przy wykonywaniu testu? Te informacje pozwolą nam na weryfikację występujących błędów i ich naprawę.

 • kihkjhk

  dobrze ze nie zdecydowałam się na pulę sierpniową, tyle zachodu i pieniądze rozeszły się w 6 godzin. moja kuzynka zlożyła papiery i raczej patrząc na jej numer niema szans na dopłatę, a tym samym na kredyt.

 • maria

  całe szczęście że liczy się tylko powierzchnia użytkowa lokalu. inaczej nie miałabym szans na mdm. poza tym co to byłyby za klitki, chyba tylko dla królików.

  • lsdfk

   jak niemasz własnego konta to i taka klitka cie zadowoli. chyba niemasz pojęcia ile ludzie biorą za wynajęcie mieszkania.

 • Katarzyna z K.

  dlaczego ten program wyróżnia tylko osoby młode do 36 lat???? ja nigdy dotąd nie miałam szansy na mieszkanie, a teraz jestem o rok za stara na mdm!!! mam wyjście albo zrezygnuję albo urodzę trzecie dziecko, nie no alternatywa super!!!

 • Dorota Krysa

  Czy biorąc kredyt z żyrantem możemy wziąć udział w programie?

  • Dzień dobry, ustawa przewiduje możliwość przystąpienia do kredytu innych osób jeżeli beneficjent programu nie ma wystarczającej zdolności kredytowej.

 • IDA

  Niestety moje wymazone mieszkanko nie miescilo sie w limitach mdm. musialam poszukac czego innego. tez jest ladne ale to nie to samo. po co te glupie limity. albo jak je robia to chociaz z glowa a nie jakies ciasne klitki dla zdesperowanych.

  • Ivan

   MASZ RACJĘ, A DEWELOPERZY TO TAK CENY PODBIJAJOM ŻE TRUDNO COŚ SENSOWNEGO W LIMITACH ZNALEŹĆ. JA PRZEZ TO NIE SKORZYSTAŁEM Z DOPŁATY W ZESZŁYM ROKU. DOPIERO TERAZ ZNALAZŁEM COŚ CIEKAWEGO.

 • Urszula

  niestety nie mam zdolności do skorzystania z mdm. to niesprawiedliwe, bo osoby powyżej ustalonego wieku nie mają już prawa do własnego m? dlaczego jest taka dyskryminacja i nierówności?!

  • Beata

   Urszula mdm=mieszkanie dla MŁODYCH chodzi o to żeby zakładali rodziny żeby miał kto robić na nasze emerytury

 • orii

  zrobiłam test i okazało się ze kwalifikuję się do MdM. bardzo mnie to cieszy bo nie mam żadnego wladu własnego, a bez tego to banki dają nędzne warunki. gdybym nie mogła skorzystać, to nie zdecydowałabym się na kupno mieszkania. wstępnie sprawdziłam kredyt bez mdm i dodatkowe ubezpieczenia pochłonęłyby jakieś 25 tysięcy przez te 30 lat.

 • jakub1982

  Czy można otrzymać dofinansowanie mdm w sytuacji rozdzielności majątkowej gdy żona przed ślubem otrzymała wsparcie mdm?

  • Dzień dobry, chodzi Panu o sytuację, w której małżonka zakupiła mieszkanie korzystając z dofinansowania? W takim przypadku niestety nie będzie to możliwe. Kredyt w ramach programu muszą zaciągnąć oboje małżonkowie (nawet w przypadku rozdzielności majątkowej). Oboje nie mogli w przeszłości być także właścicielami mieszkań, jedynie małżeństwa wychowujące co najmniej 3 dzieci nie muszą spełniać tego warunku.

 • roma

  na szczescie jeszcze w styczniu moge skorzystac z ostatniej puli. moja siostra wraz z mezem chca wziac kredyt z mdm a okazalo sie że już w styczniu niemogą. szkoda mi ich bo tak marzyli o wspólnym gnaizdku a tu taka kicha.

 • kasiulek

  czy jak mam 33 lata a mój mąż 40, to możemy skorzystać z programu? mamy dwójkę dzieci.

  • kasienka1987

   tak liczy się wiek młodszej osoby ))

 • Orest

  z mojich wyliczeń wyszło podobnie. jednak mimo dopłaty zastanawiam się nad zwykłym kredytem, bo nie wiem czy w pewnym momencie nie wrócę jednak za granicę a mieszkanie będę musiał sprzedać…

 • Jul_ek

  niedługo urodzi mi się 3 dziecko i będę mógł skorzystać z programu. to jest chore, że osoby po 36 rż nie mogą korzystać z programu

 • Pati

  z tego co mi wyszło to niestety ale moje wymarzone mieszkanko jest za drogie. muszę poszukać, tylko gdzie w Krakowie kupię mieszkanie do 5260,20zł za 1 m2. obecny deweloper chce ponad 6 tys za metr kwadratowy

 • robert-sz

  łapać się łapię na szczęście. już z dziewczyną wyliczyliśmy że z programu dostaniemy 15 tys. dzięki czemu będzie w końcu nas stać n własne gniazdko… szkoda tylko że oboje niemożemy zostać właścicielami. głupie te przepisy

Facebook