Program „Mieszkanie dla Młodych” od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem tych, do których jest skierowany. Największym dowodem na to jest rekordowa ilość złożonych wniosków odnotowana we wrześniu 2015 r. tuż po wejściu w życie nowelizacji do ustawy regulującej tę formę kredytowania – i słusznie, ponieważ nowe przepisy dają coraz więcej możliwości osobom, które poszukują czterech kątów na własność. Najwięcej korzyści mogą z programu wynieść choćby ci, którzy o wymianie lokum jeszcze kilka miesięcy temu tylko marzyli (rodziny wielodzietne są uprawnione do nawet 30% dofinansowania). Decyzja o uczestnictwie w programie obejmuje także wybór banku, z którym zwiążemy się na lata – a i tu mamy dość szerokie pole manewru, bo jest ich aż 14. Należy do nich PKO Bank Polski, który potencjalnych kredytobiorców przekonuje przede wszystkim doświadczeniem opartym na wieloletniej działalności i poczuciem stabilności zbudowanym na wieloletniej tradycji.
Bank uczestniczy w programie MdM od stycznia 2014 roku, a wysokość udzielonych w jego ramach kredytów przekroczyła już 1 mld złotych. Wszyscy, którzy są w trakcie podejmowania decyzji o złożeniu wniosku powinni pamiętać, że kredyt MdM PKO BP może być wykorzystany na zakup nie tylko lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, ale także na wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej.
Możliwość obniżenia płaconych odsetek dla klientów posiadających bieżący rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy na podstawie progów ustalonych indywidualnie z PKO BP
środki przekraczające górny limit są automatycznie przekazywane na rachunek bilansujący w celu obliczenia obniżonych odsetek.
Historia działalności jednej z największych instytucji finansowych w Polsce sięga już niemal 100 lat, w trakcie których bank aktywnie dba o bezpieczeństwo finansowe nie tylko polskich rodzin, ale i dużej części przedsiębiorców. Początki działalności banku, jeszcze pod szyldem Pocztowej Kasy Oszczędności sięgają 1919 r. tak wybitnych osobistości jak Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski czy pierwszy prezes banku – Hubert Linde. Wcale nie oznacza to, że znany nam dziś PKO BP trzymając się tradycji unika innowacji. Wprost przeciwnie – bogata tradycja stanowi idealną bazę to tego, z czego PKO BP jest dziś znany – odważnego wyznaczania trendów, wprowadzania innowacji oraz nakreślania stylu rządzącego rodzimą branżę finansową.
Produkty oferowane przez bank obejmują nie tylko bankowość detaliczną, ale także inwestycyjną i korporacyjną, a PKO BP wciąż pozostaje liderem pod względem ilości prowadzonych rachunków oraz – co warto podkreślić w kontekście programu MDM – wartości udzielonych kredytów hipotecznych. Oferta banku doskonale odzwierciedla globalne trendy – produkty nie są ograniczone ponad 1300 placówek stacjonarnych, a bank wychodzi naprzeciw nowoczesnym kanałom – klienci z zadowoleniem korzystają z kanałów bankowości mobilnej – iPKO oraz Inteligo, a także aplikacji dedykowanej urządzeniom przenośnym IKO, która ułatwia im życie od 2013 roku i jest modernizowana, by odpowiadać na jak najwięcej naszych potrzeb.