1. Program MdM
 2. >
 3. PKO BP

PKO BP

pko bp-logo

PKO BP
Ocena: 2.9 (ilość ocen: 26)

Program „Mieszkanie dla Młodych” od dawna cieszy się dużym zainteresowaniem tych, do których jest skierowany. Największym dowodem na to jest rekordowa ilość złożonych wniosków odnotowana we wrześniu 2015 r. tuż po wejściu w życie nowelizacji do ustawy regulującej tę formę kredytowania – i słusznie, ponieważ nowe przepisy dają coraz więcej możliwości osobom, które poszukują czterech kątów na własność. Najwięcej korzyści mogą z programu wynieść choćby ci, którzy o wymianie lokum jeszcze kilka miesięcy temu tylko marzyli (rodziny wielodzietne są uprawnione do nawet 30% dofinansowania). Decyzja o uczestnictwie w programie obejmuje także wybór banku, z którym zwiążemy się na lata – a i tu mamy dość szerokie pole manewru, bo jest ich aż 14. Należy do nich PKO Bank Polski, który potencjalnych kredytobiorców przekonuje przede wszystkim doświadczeniem opartym na wieloletniej działalności i poczuciem stabilności zbudowanym na wieloletniej tradycji.

Kredyt MdM PKO BP – oferta

Bank uczestniczy w programie MdM od stycznia 2014 roku, a wysokość udzielonych w jego ramach kredytów przekroczyła już 1 mld złotych. Wszyscy, którzy są w trakcie podejmowania decyzji o złożeniu wniosku powinni pamiętać, że kredyt MdM PKO BP może być wykorzystany na zakup nie tylko lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, ale także na wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej.

 • Finansowanie w ramach programu MdM: nawet do 90% wartości nieruchomości
 • Okres kredytowania: do 35 lat
 • Prowizja: od 0% do 3,5% kwoty udzielonego kredytu
 • Formy spłacania kredytu: raty malejące lub raty równej wielkości; możliwość zmiany formy spłaty w trakcie trwania umowy kredytowej

Dodatkowe możliwości:

Możliwość obniżenia płaconych odsetek dla klientów posiadających bieżący rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy na podstawie progów ustalonych indywidualnie z PKO BP
środki przekraczające górny limit są automatycznie przekazywane na rachunek bilansujący w celu obliczenia obniżonych odsetek.

O Banku PKO BP

Historia działalności jednej z największych instytucji finansowych w Polsce sięga już niemal 100 lat, w trakcie których bank aktywnie dba o bezpieczeństwo finansowe nie tylko polskich rodzin, ale i dużej części przedsiębiorców. Początki działalności banku, jeszcze pod szyldem Pocztowej Kasy Oszczędności sięgają 1919 r. tak wybitnych osobistości jak Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski czy pierwszy prezes banku – Hubert Linde. Wcale nie oznacza to, że znany nam dziś PKO BP trzymając się tradycji unika innowacji. Wprost przeciwnie – bogata tradycja stanowi idealną bazę to tego, z czego PKO BP jest dziś znany – odważnego wyznaczania trendów, wprowadzania innowacji oraz nakreślania stylu rządzącego rodzimą branżę finansową.

Działalność, produkty i usługi

Produkty oferowane przez bank obejmują nie tylko bankowość detaliczną, ale także inwestycyjną i korporacyjną, a PKO BP wciąż pozostaje liderem pod względem ilości prowadzonych rachunków oraz – co warto podkreślić w kontekście programu MDM – wartości udzielonych kredytów hipotecznych. Oferta banku doskonale odzwierciedla globalne trendy – produkty nie są ograniczone ponad 1300 placówek stacjonarnych, a bank wychodzi naprzeciw nowoczesnym kanałom – klienci z zadowoleniem korzystają z kanałów bankowości mobilnej – iPKO oraz Inteligo, a także aplikacji dedykowanej urządzeniom przenośnym IKO, która ułatwia im życie od 2013 roku i jest modernizowana, by odpowiadać na jak najwięcej naszych potrzeb.

Opinie o MdM PKO BP

 • zwirek

  Pko jakoś tak budzi zaufanie. widzę taki raiffaisen to mam 110% pewności, że to nie dla mnie

 • Romano

  Wielkie to, to też myślałem, że przemiał, bez indywidualnym pochyleniem się nad sprawą. Miłe zdziwienie, miałem trochę skomplikowaną sytuację, a babeczka w doradztwie bez problemu mi pomogła. Dobrze, że mijają te czasy kiedy w takich miejscach siedzieli niewykwalifikowani, zieloni w temacie ludzie.

 • Juliusz

  Najleszy bank w Polsce. Cała moja rodzina tylko korzysta z tego banku. Solidna marka, mają dobre kredyty. Poleca,.

 • Elcia

  maiłam trudną sytuacje, mój maż stracił pracę i dało się dogadac, z ludzką twarzą ten bank, nie moge narzekać. pomogli nam w wielu formalnosciach, komorniki nie pukali już nastepnego dnia

 • miss

  To jest taki bank, że mam pewność, że przez 10 lat spłacania nie wyskoczy mi jakaś głupia niespodzianka. Czasy bywają różne, a to jest bank z tradycjami, on mi chyba nie wywwinie numeru

 • matti

  nie rozumiem czym tutaj się jarać. bank jak każdy inny. to, że ktoś dobrze ciebie czy ciebie obsłuży w banku to żadna nowość. role sie odwrócły, teraz to bank walczy o klienta, a nie klient o kredyt. zadna łaska1

 • fogg

  byłem trochę jak dziecko we mgle, ale jakoś udało się przebrnąć przez formalności, dzięki b. miłej pani doradcy. zresztą pozdrawiam ją serdecznie 🙂

 • Nacia

  oni chyba jako jedyni nie podnieśli cen przy okazji nowego podatu bankowego. wziąłem w pko bp mdm bo jestem pewien, że to solidna firma i nie wywiną mi numeru. Żyjemy w związku nieformalnym, dobrze, że zmienili warunki programu mieszkanie dla młodych

 • anielka

  Już nie mogę doczekać się styczna. własnie w pko kredyt hipoteczny mdm przygotowali mi najlepiej, znaczy symulację. Zbiorę wszystkie dokument, pieniądze na wkład własny zaoszczędzone, nawet nie wiecie jak się cieszę!

 • Miron

  I zaraz się okaże, że na koniec roku nie będzie jak dostać się do oddziału, bo wszyscy będą chcieli zdążyć przed podniesieniem wkładu własnego. Kredyt w pko zawsze się opłacał i będzie się opłacać. To jest chyba najczęściej polecany bank w historii.

 • hrywna

  Największy bank musi mieć najlepsze oferty. Po innych placówkach można się przejść, tylko dal samego siebie, żeby mieć pewność, że wszystko się sprawdziło. Kredyt hipoteczny w PKO niszczy system.

  • chudy

   Chyba niszczy portfele kredytobiorców. A przeszłaś się chociaż po innych bankach. Ja miałem taką okazję i powiem, że mocno się zdziwisz!!! Jak wzięłaś w PKO to słono przepłaciłaś. ale cóż Twój wybór. Poza tym największy bank rozrasta się raczej nie przez działalność charytatywną!!!!!!!!!!!

 • Zdzisław Komin

  W niektórych rankingach nawet kredytu hipotecznego w pko nie podają, dlatego, że jest bezkonkurencyjny. no może nie w 100% przypadków, ale cieżko ich zaskoczyć

  • makienka

   raczej niezbyt cierzko. warunki majom przecietne, ale kadra naprawdę dobrze obeznana z tematem. w każdej chwili mozna podejść, zapytać i nie ma z tym problemu. mój kuzyn wziął kredyt w pekao sa i tam dopiero ma przeboje- a to zgubiom mu jakiś dokumenta albo jakieś niedopłaty nie wiadomo skąd.

 • teoLION

  Ja chciałem wziąć MdM z kredytem na budowę domu. I właśnie w PKO. Będę miał bardzo utrudniane? Jak to wygląda od podszewki?

 • erwin kolanko

  Mam 70 letnią Mamę i to ją dyskredytuje jako żyranta. dyskryminacja straszna

  • słownikJP

   @erwin chyba dyskwalifikuje 😉

  • AdAm

   a czego ty chciałeś??? Twoja mama to już leciwa kobieta, a bank potrzebuje zabezpieczenia na lata. ty byś w takiej sytuacji pożyczył? bo ja na pewno NIE!!!!

 • quizac

  Pierwszy prezes banku, Hubert Linde, dokonal malwersacji przez co wytoczono mu proces. Dwa dni przed ogloszeniem wyroku zostal zastrzelony przez obywatela obawiajacego sie zbyt lagodnego rozstrzegniecia sprawy. Iscie „bogata tradycja i baza do wyznaczania trendow”.

 • Lenka

  jak dla mnie to oferta nie zwala z nóg. jednak jest to bank do kturego Polacy mają zaufanie. miałam u nich kiedyś kredyt gotówkowy i muszę przyznać, że nie było w nim żadnych dodatkowych opłat. wszystko w umowie było napisane czarno na białym. niestety mają duże wymogi jeżeli chodzi o wiarygodność klientów, nie dają kredytów byle komu z ulicy. dlatego jak nie masz za dobrej historii kredytowej to nawet nie wchodź do oddziału, szkoda twojego czasu.

  • kozka

   warto wiedzieć, już w getin i eur mi odmówili. spróbuję następnym razem u nih.

 • kryspin

  zastanawiam się nad mdm sierpniowym i ofertom pko bp. nie wiem tylko czy zdaże wszsytko pozałatwiać, bo podobno pko ma mega rozbudowane formalności.

  • cyki

   stary, rozbudowane to mało powiedziane. najpierw przynosisz zaświadczenie o dochodach potem okazuje się że do zaświadczenia potrzebujesz jeszcze jedno zaświadczenie. idziesz, zalatwiasz w pracy u sympatycznej pani z kadr. dostarczasz do banku i okazuje sie że jednak jeszcze coś co potwoerdzi dwa poprzednie grrrrrrrrr. i tak chyba z pięć razy. prawie mdm mi przepadło. tyle biurokracji to nie ma chyba nigdzie!!! miła pani z kadr już nie patrzy takim przychylnym okiem na mnie a na korytażu nie wiem czemu ucieka na muj widok albo ignoruje mojom osobę!!! dziękuje pko.

  • his

   jurz na szczescie niemusisz sie zastanawiac. 6 godzin i po sprawie. cały cudowny nabur poszedł w niepamiec.

 • Henryk

  toć to ubezpieczenie od utraty pracy to rozbuj w biały dzień!!!!wole już zapłacić prowizje niż brać coś takiego

  • czeslaw

   tak czy siak bank zawsze ma sposoby by zedrzeć z klienta a te oferty bez promocji sa przewaznie najlepsze

  • syr

   właśnie tak dałem się nabrać. 0% prowizji to chyba najgorsze oferty. jaką wtedy bank marże sobie doliczy jeszcze chwalac sie promocjom i wciskajac klientowi kit. niestety teraz to juz za puźno ale mowie wam lepiej sie zastanowcie zanim podpiszecie taka umowe!!!!

 • julek

  to ubezpieczenie od utraty pracy jest totalnie nieopłacalne. wyszło o wiele droższe niż opłata samej prowizji. sparwdzcie sami.

  • monk

   dlatego ja wole zapłacić prowizje i nie wierzyc w te mrzonki ze jest to bardziej oplacalne. zawsze trzeba przeliczyć. nie dajcie sie nabrać na te „super oferty”.

  • Arek

   u mnie sie akurat opłaciło. prowizja pochłonęła by dwa razy tyle. dlatego nie można tak pisać ogólnie, są różne przypadki. owszem zgadzam się, że trzeba to dobrze przekalkulować, ale naprawdę nie ma tutaj żadnych wyznaczników, które można stosować do wszystkich

 • Kasia

  w ostatnich latach pko postawiło na ulepszenie swoich systemów bo ten bank pozostawal już w tyle za wszystkimi dostępnymi u konkurencji możliwościami. niestety za to ulepszanie płacimy my- klienci, kredyty w pko naleza do jednych z najdroszych a nic nie zapowiada żeby miało być lepiej bo ludzie przywiązali się do marki

 • Ma Ryla

  czy wam też w pko zaproponowali takie nędzne warunki? czy to ich standardowa procedura? nie tego spodziewałam się po największym banku w naszym kraju

 • toss

  ich oferty to śmiech na sali. nigdy nie skorzystam z usług tego banku. zaproponowali mi oprocentowanie 4,95%. przy dzisiejszym poziomie stóp procentowych to jest nie do pomyślenia. jak stopy pójdą w górę to ile niby zapłacę? 100%? nie dajmy się zwariować. zawsze uważałam że pekao ich największy konkurent ma marne oferty ale się pomyliłam i nie wiem w sumie który bank jest gorszy. jak najdalej od tych wszystkich gigantów!

Facebook