1. Program MdM
  2. >
  3. Kalkulator MdM

Kalkulator MdM

Kalkulator MdM – oblicz swoją dopłatę w programie Mieszkanie dla Młodych!

rodzina oblicza doplate na tablecieJeśli zastanawiasz się nad wzięciem udziału w programie Mieszkanie dla Młodych, to warto byś również sprawdził jakiej wysokości dopłatę otrzymasz. I właśnie dlatego przygotowaliśmy kalkulator MdM, który jest prostą aplikacją, dzięki której od razu dowiesz się ile zyskasz jako beneficjent rządowego programu!

Jak poznać wysokość dopłaty MdM?

Wysokość dopłat uzależniona jest od samego beneficjenta i jego życiowej sytuacji. Najniższym dofinansowaniem w programie MdM jest jednorazowe wsparcie na poziomie 10 proc., najwyższe może sięgać nawet 30 proc.  (więcej przeczytasz tu: jakiej wysokości są dopłaty MdM). Warto pamiętać, że na dopłaty mogą liczyć zarówno małżeństwa, pary nieformalne, jak i single.

Niestety, sporym problemem jest obliczenie, jak podane przez rząd procenty przełożą się na rzeczywistą wysokość dopłaty. Wpływ na to ma nie tylko sytuacja życiowa beneficjenta, ale także rodzaj nieruchomości, czy jej lokalizacja (więcej o tym: limity MdM). W związku z tym postanowiliśmy w ręce naszych użytkowników oddać Kalkulator, który w krótkim czasie wyliczy dopłatę na określoną nieruchomość.

Dlaczego warto skorzystać z naszej aplikacji?

Nasza aplikacja jest bardzo prostym i bezpłatnym narzędziem, z którym poradzi sobie każdy Użytkownik. Działa na poziomie przeglądarki i nie wymaga instalacji na komputerze. Z naszego kalkulatora można korzystać z dowolnego miejsca, o każdej porze dnia. W przeciwieństwie do innych aplikacji jest na bieżąco aktualizowany i czuwa nad nim zespół techniczny.

Jak działa kalkulator dopłat Mieszkanie dla Młodych?

Kalkulator MdM to aplikacja, która wyróżnia się prostotą obsługi. By poznać wysokość dopłaty wystarczy uzupełnić wszystkie wymagane pola, takie jak np. rodzaj nieruchomości, jej wartość, lokalizacja, metraż. Po uzupełnieniu formularza w zaledwie kilka chwil zostanie zaprezentowana kwota, którą będziemy mogli otrzymać przystępując do programu.

Jak często aktualizowany jest kalkulator?

Nowe dane do kalkulatora MdM wprowadzamy przy każdej zmianie limitów, czyli raz na kwartał. Dzięki temu, jeśli przygotowujesz się do składania wniosku o kredyt hipoteczny z dopłatą z Mieszkania dla Młodych – u nas na pewno otrzymasz aktualne wyniki. Pamiętaj, że warunkiem koniecznym jest spełnienie limitów cenowych dla danej lokalizacji. To jeden z najważniejszych warunków Mieszkania dla Młodych. Nasz kalkulator dopłat pozwoli Ci to zbadać.

Czyj wiek wpisać w przypadku pary?

W przypadku małżeństw najlepiej wpisać wiek młodszego z małżonków. Program Mieszkanie dla Młodych skierowany jest do osób poniżej 35 roku życia (chyba, że ma wychowuje co najmniej trójkę dzieci). W przypadku par kluczowy jest wiek młodszej osoby. Także jeśli jedno z Was przekroczyło już wskazany wiek, ale drugie nadal spełnia ten warunek – możecie wziąć udział w programie MdM.

Co oznaczają poszczególne parametry?

W naszym kalkulatorze MdM pytamy Cię o następujące dane:

  • województwo i gmina: chodzi tu o lokalizację danego mieszkania. Od tego zależna jest wysokość limitu ceny na 1 metr kwadratowy. Dzięki tym parametrom nasz kalkulator Mieszkania dla Młodych wylicza, czy dane mieszkanie „łapie się” cenowo do udziału w programie,
  • ilość dzieci: w zależności od posiadanego potomstwa beneficjenci mogą liczyć na różny poziom pomocy. Osoby bezdzietne otrzymają 10%, rodzice jedynaka 15%, wychowujący dwójkę potomstwa 20%, a rodzice 3 lub większej gromadki – aż 30%,
  • wiek młodszego kredytobiorcy: program skierowany jest do osób poniżej 35 roku życia, jednak współkredytobiorcami mogą być także osoby starsze: partner, rodzice lub przyjaciel,
  • stan cywilny: ten parametr nie jest decydujący przy uzyskaniu kredytu, wpływa jednak na sposób aplikowania o pomoc, w przypadku małżeństwa bierze ono udział w programie jako para. Przykładowo: nie ma możliwości wzięcia przez jednego małżonka dopłaty, jeśli drugi posiadał w przeszłości nieruchomość mieszkalną.
  • rynek: rynek pierwotny ma inny przelicznik limitu dopłat niż rynek wtórny,
  • rodzaj nieruchomości: w programie można zdecydować się na dom lub mieszkanie. Dla obu typów nieruchomości inna jest dopuszczalna powierzchnia mieszkalna,
  • powierzchnia nieruchomości: to ważny parametr dla kalkulatora MdM – pozwala sprawdzić, czy dana nieruchomość w ogóle może wziąć udział w programie,
  • cena nieruchomości: podobnie jak powierzchnia to jeden z ważniejszych parametrów. Kalkulator na jej podstawie oblicza, czy nieruchomość mieści się w limicie cenowym.

Kalkulator MdM na 2018 rok

Rok 2018 to ostatni rok działania programu Mieszkanie dla Młodych. Jeśli chcesz załapać się na nabór na dopłaty MdM 2018 – koniecznie skorzystaj z naszego kalkulatora MdM i oblicz, ile masz szansę uzyskać. Przygotowania do uzyskania dopłaty warto rozpocząć już 2 miesiące przed rozpoczęciem ostatniego naboru, czyli 2.01.2018.

Co robić, gdy odpowiedź jest negatywna?

Jeśli okazuje się, że jeden z parametrów nie spełnia kryteriów programu Mieszkanie dla Młodych: nie wszystko stracone. Być może należy rozejrzeć się za inną nieruchomością? Nasz ekspert chętnie wskaże Ci rozwiązania i pomoże zoptymalizować wniosek o kredyt hipoteczny z programu.

Podziel się swoją kalkulacją:

Facebook