1. Program MdM
 2. >
 3. SGB Bank SA

SGB Bank SA

SGB-logo

SGB Bank SA
Ocena: 4.6 (ilość ocen: 5)

Choć oferty kredytowania w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” przygotowane przez obecne w nim banki różnią się między sobą nieznacznie, warto je porównać, tak by wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie. Potencjalni kredytobiorcy, którzy zwracają uwagę na stabilną pozycję banku na rynku mogą przyjrzeć się bliżej kredytowi MdM w SGB Banku, który swoją jakość zbudował na zrzeszeniu silnych Banków Spółdzielczych, a cała grupa bankowa odznacza się przede wszystkim bezpieczeństwem funkcjonowania, profesjonalizmem w doradztwie oraz nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Kredyt MDM SGB Bank – oferta

Kredyt MDM SGB Bank został wyróżniony w przygotowanym przez ekspertów serwisów Money.pl oraz MarketMoney.pl rankingu kredytów mieszkaniowych w programie MdMkredyt dla singla zajął wysokie, 3. miejsce, kredyt dla rodziny może pochwalić się 4. miejscem w zestawieniu. Czynniki, które przeważyły o wyniku analizy to przede wszystkim wysokość prowizji i marży banku, koszty związane z ubezpieczeniem oraz produkty ubezpieczeniowe oferowane przez bank, a także – na przykład – maksymalna zdolność kredytowa brana pod uwagę przez SGB.

 • Finansowanie w ramach programu MdM: 5% – dla małżeństw i osób samotnych, które wychowują dzieci; 10% – dla małżeństw i osób samotnych – bezdzietnych.
 • Minimalna kwota kredytu: 20 000 zł, nie mniej niż 50% ceny nabywanej nieruchomości.
 • Formy spłacania kredytu: raty malejące lub raty równej wielkości; wakacje kredytowe obejmujące 1 ratę w danym roku (nawet 12 rat w ciągu trwania okresu kredytowania).
 • Prowizja: 1,5% prowizji naliczanej jednorazowo od kwoty kredytu i płatnej jednorazowo, brak prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu.

Dodatkowe możliwości:

maksymalnie uproszczone procedury – wniosek kredytowy, dokumenty potwierdzające dochód, dwa dokumenty tożsamości, w przypadku klientów banku wystarczający jest jeden dokument.

O Banku SGB

Instytucja, którą znamy dziś pod szyldem SGB Bank SA przyjęła obecną nazwę we wrześniu 2011 roku, po integracji dotychczas funkcjonującego Gospodarczego Banku Wielkopolski z Mazowieckim Bankiem Regionalnym. W ten sposób powstała grupa obejmująca ponad 200 banków spółdzielczych troszczących się o potrzeby swoich klientów w ponad 1800 placówkach na terenie kraju. SGB Bank jest więc częścią sieci zrzeszających banki spółdzielcze, opartą na różnorodnych formach współpracy między bankami, oferujących kompleksową obsługę finansową nie tylko osób fizycznych i prawnych, ale także przedsięwzięć gospodarczych z sektora rolniczego oraz przemysłu rolno-spożywczego. Co ciekawe Gospodarczy Bank Wielkopolski SA był pierwszym w naszym kraju bankiem, który nie został powołany ustawowo, ale jest owocem inicjatywy samych zrzeszanych Banków Spółdzielczych. To przede wszystkim wyważona mieszanka doświadczenia płynącego z bankowości spółdzielczej oraz zaimplementowanych dobrych praktyk obecnych w bankowości za granicą.

Działalność, produkty i usługi

Oferta banku jest skrojona w taki sposób, by odpowiadać z sukcesem na większość potrzeb współczesnych klientów. SGB Bank oferuje – na przykład – nowoczesne rachunki a-vista oparte na zmiennym oprocentowaniu wygodne dla tych z nas, którzy regularnie dokonują rozliczeń w obcych walutach. Lokaty terminowe możemy tu otwierać już od kwoty 50 PLN a same warunki są przejrzyste i bardzo elastyczne (lokata może trwać od tygodnia do 36 miesięcy). Posiadacze kart Kredytowych Maestro mogą także korzystać z atrakcyjnych rabatów na opiekę zdrowotną w placówkach i u partnerów centrum medycznego POLMED. Dodatkowo dla klientów banku dostępny jest także właśnie kredyt mieszkaniowy MdM SGB Bank.

Opinie o MdM SGB Bank

 • Maciek

  z tymi procedurami to nie jaja, faktycznie nie zarzucili nas tonami papiero, na co narzekała nasza koleżanka w innym banku

 • oleczka

  z męzem mieliśmy dość pekao. ciągle jakieś nowe opłaty, ciągle jakie zmiany i nowe umowy. przeszliśmy tutaj i co? wszystko działa ok, niczego nie można im zarzucić

 • barłomiej

  tak, warto było tam pójść, nie jest tak mega promowany wszedzie, czy to w netach czy w tv a oferta godna, myśmy się skusili

 • maras

  ja też jestem zadowolony, prawie dw i pół roku spłacam i jest git

 • ivaaan

  chciałem skorzystać z mieszkanie dla młodych bez wkładu własnego. pomogli mi przygotować wniosek mdm w sgb – bank w sposób taki, że mucha nie siada. Najlepsi, najbardziej profesjonalni inni to mogą się od nich uczyć. ale chyba najważniejsze było to, że byli najtańsi 🙂

 • eryka

  Wiecie już czy można się ubiegać o kredyt hipoteczny w SGB Bank już teraz, żeby się nie śpieszyć w styczniu, jak już wszyscy ruszą po swoje Mieszkanie dla Młodych?

 • marta

  Deweloperzy przygotowali się na takie rozwiązania. Dzięki odroczonej płatności, możesz się spokojnie przygotować do MdM 2017 i już drugiego stycznia pójść i złożyć w banku sgb wniosek na MdM. My tak planujemy zrobić, powodzenia 🙂

 • omnibus

  Liczę na to, że końcówka roku przyniesie coś ekstra. Śledzę MdM, ale i tak się nie mogę załapać, to może jakieś promocje na kredyt hipoteczny złagodzą ból, jaki zadaje pusta kieszeń…

 • Zdzisław Komin

  na dziesięciu klientów, zadowolonych w sgb jest dwóch – to obsługa 🙂