1. Program MdM
 2. >
 3. Raiffeisen Bank Polska SA

Raiffeisen Bank Polska SA

Raiffeisen-logo

Raiffeisen Bank Polska SA
Ocena: 2.7 (ilość ocen: 7)

Szukając banku, który udzieli nam kredytu w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” stajemy przed ważnym wyborem – w końcu ma być to inwestycja, która dotrzyma nam kroku przez lata. Takim bankiem może być Raiffeisen Bank Polska, znany na rynku jako Raiffeisen Polbank. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że idzie z duchem czasu, a jego eksperci z uwagą obserwują rzeczywistość, by jak najlepiej dostosować się do zmieniających się trendów.

Kredyt MdM Raiffeisen – oferta

Raiffeisen Bank SA dołączył do grona kredytodawców w programie MdM 31.12.2014, dopasowując ofertę kredytową w taki sposób, by była dostosowana do rzeczywistych potrzeb poszczególnych klientów. Na atrakcyjne warunki mogą również liczyć ci, którzy posiadają już inny produkt oferowany przez bank – i tak, na przykład, marża ma szansę zostać obniżona do 2%, w momencie, kiedy jesteśmy posiadaczami konta osobistego lub karty kredytowej.

 • Minimalna kwota kredytu: nie mniej niż 50% ceny nabywanej nieruchomości, 50000 PLN.
 • Okres kredytowania: od 15 do 30 lat.
 • Formy spłacania kredytu: raty kapitałowo-odsetkowe, po upływie 24 miesięcy dwa razy do roku możliwość obniżenia/podwyższenia raty, wakacje kredytowe raz na 12 miesięcy.
 • Prowizja: 2% kwoty kredytu, min. 500 PLN, 0% w przypadku przystąpienia do oferowanego przez bank ubezpieczenia grupowego na życie lub ubezpieczenia na wypadek utraty stałego źródła dochodów.

Dodatkowe możliwości:

Możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez opłat po 5 latach okresu kredytowania, możliwość obniżenia marży do 2% w przypadku posiadania innego produktu Raiffeisen, możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez opłat po 5 latach okresu kredytowania.

O Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank Polska rozpoczął swoją działalność niedługo po demokratycznych przemianach w naszym kraju, bo w 1991 roku. Kierunek, w którym zmierzał bank na przestrzeni lat ulegał zmianie – na początku oferta skierowana była głównie do zamożnych klientów indywidualnych i biznesu, obecnie jest wszechstronna, by dopasować się do wszystkich potrzeb. Zajmuje wysokie pozycje w rankingach usług bankowych, faktoring, leasingu oraz produktów walutowych oraz odpowiada na globalne trendy – na przykład w dziedzinie płatności mobilnych. Raiffeisen umożliwił pełną obsługę konta za pośrednictwem telefonu komórkowego już w 2005 roku, stając się pionierem w tej dziedzinie. W 2012 r. nastąpiła fuzja prawna z Polbankiem, a rok później powstała nowa marka na polskim rynku finansowym – Raiffeisen Polbank oferująca pełen zakres usług bankowych – w tym kredyt MdM Raiffeisen.

Działalność, produkty i usługi

Znakiem rozpoznawczym Raiffeisen na tle innych liderów branży jest to, że wprowadza do swojej oferty produkty niestandardowe – tak właśnie było w przypadku kart kredytowych na abonament zastępujący standardowe odsetki oraz flagowy obecnie produkt banku – Wymarzone Konto. Posiadacze takiego typu rachunku w jednym produkcie mają dostęp do rozwiązania łączącego cechy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, konta oszczędnościowego i lokaty i jest oprocentowane na poziomie od 0,375% do 1,5%. Raiffeisen nie boi się zmieniać utartych schematów – w przypadku wspomnianego produktu – na przykład – prowadzenie konta jest darmowe, a stałą opłatą objęta jest jedynie obsługa karty debetowej. Ten sposób myślenia przekłada się również na pozostałe produkty oferowane przez bank, w tym karty kredytowe, produkty inwestycyjne, ubezpieczenia i wreszcie kredyty, takie jak kredyt MdM Raiffeisen.

Opinie o MdM Raiffeisen Bank

 • Wiktorek

  Najpierw leasing auta, teraz dom, trochę już się z nimi namęczyłem

 • omega

  ja tak średnio z leasingu byłem zadowolony, lepiej przy hipotece?

 • Eleni

  To chyba wszyscy, którzy skorzystali z tego banku są zadowoleni

 • bernard

  mdm jest szansą praktycznie dla wszystkich, mało kto przed 35 rokiem życia miał już w swojej historii własną nieruchomość. trzeba trochę pokombinować, pochodzić i sprawdzić takie rzeczy jak kredyt hipoteczny kalkulator mdm czy tym podobne wynalazki, ale się opłaca. trochę pochodzimy czy poklikamy a w perspektywie jest 15 lat spłacania

 • żenia

  to trochę zabawanie wygląda, że zagraniczny raiffeisen bank ma w swojej ofercie polski rządowy program mieszkanie dla młodych i tak radośnie ze sobą współpracują. chociaż podobno kredyt w raiffeisen się opłaca. tylko ten, kto już wziął, zawsze będzie twierdził, że wybrał najlepiej

 • Andrzej

  Nie wiem o co tyle krzyku. W Mieszkaniu dla Młodych przecież udział bierze kilkanaście banków, czyli konkurencja jest duża. Wszystkie oferty mają podobne, bo wszystkie jeszcze działają. co za różnica czy wybierzemy kredyt hipoteczny mdm raiffeisen bank czy jakikolwiek inny. to są groszowe sprawy.

 • Lesiu

  Taka już nasz uroda, wszystko co moje jest najlepsze, nawet kredyt 🙂 mam tam konto i ciągle dostaje oferty, żeby wziąć kredyt hipoteczny w Raiffeisen, ale nie mam nic na oku. Żona ma chyba pięć nieruchomości, ale są z kosmosu chyba, takie ceny

 • alf

  to fakt, żeby znaleźć mieszkanie co się wpisze w mdm trzeba trochę poszukać. Na spokojnie planuje przeprowadzkę na za półtorej roku. dlatego interesuję się mdm 2018 i szukam dostosowanych do tego ofert. jest już… jedna, ale za to konkretna.

 • tołdi

  nie moge sie nadziwić, jak raffeissen utrzymuje sie przy takich marżach. ode mnie chcieli 3,5%, przecież przy hipotekach to rzbuj w bialy dzien. w pko bp na szczescie zjechali do 2,8%. dlatego nawet nie patrzyłem dalej na oferte raffeissen i zgodzilem sie na oferte pko. jak dalej tak beda robic to daleko nieujadom.

Facebook