1. Program MdM
  2. >
  3. Raiffeisen Bank Polska SA

Raiffeisen Bank Polska SA

Raiffeisen-logo

Raiffeisen Bank Polska SA
Ocena: 2.7 (ilość ocen: 7)

Szukając banku, który udzieli nam kredytu w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” stajemy przed ważnym wyborem – w końcu ma być to inwestycja, która dotrzyma nam kroku przez lata. Takim bankiem może być Raiffeisen Bank Polska, znany na rynku jako Raiffeisen Polbank. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że idzie z duchem czasu, a jego eksperci z uwagą obserwują rzeczywistość, by jak najlepiej dostosować się do zmieniających się trendów.

Kredyt MdM Raiffeisen – oferta

Raiffeisen Bank SA dołączył do grona kredytodawców w programie MdM 31.12.2014, dopasowując ofertę kredytową w taki sposób, by była dostosowana do rzeczywistych potrzeb poszczególnych klientów. Na atrakcyjne warunki mogą również liczyć ci, którzy posiadają już inny produkt oferowany przez bank – i tak, na przykład, marża ma szansę zostać obniżona do 2%, w momencie, kiedy jesteśmy posiadaczami konta osobistego lub karty kredytowej.

  • Minimalna kwota kredytu: nie mniej niż 50% ceny nabywanej nieruchomości, 50000 PLN.
  • Okres kredytowania: od 15 do 30 lat.
  • Formy spłacania kredytu: raty kapitałowo-odsetkowe, po upływie 24 miesięcy dwa razy do roku możliwość obniżenia/podwyższenia raty, wakacje kredytowe raz na 12 miesięcy.
  • Prowizja: 2% kwoty kredytu, min. 500 PLN, 0% w przypadku przystąpienia do oferowanego przez bank ubezpieczenia grupowego na życie lub ubezpieczenia na wypadek utraty stałego źródła dochodów.

Dodatkowe możliwości:

Możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez opłat po 5 latach okresu kredytowania, możliwość obniżenia marży do 2% w przypadku posiadania innego produktu Raiffeisen, możliwość wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu bez opłat po 5 latach okresu kredytowania.

O Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank Polska rozpoczął swoją działalność niedługo po demokratycznych przemianach w naszym kraju, bo w 1991 roku. Kierunek, w którym zmierzał bank na przestrzeni lat ulegał zmianie – na początku oferta skierowana była głównie do zamożnych klientów indywidualnych i biznesu, obecnie jest wszechstronna, by dopasować się do wszystkich potrzeb. Zajmuje wysokie pozycje w rankingach usług bankowych, faktoring, leasingu oraz produktów walutowych oraz odpowiada na globalne trendy – na przykład w dziedzinie płatności mobilnych. Raiffeisen umożliwił pełną obsługę konta za pośrednictwem telefonu komórkowego już w 2005 roku, stając się pionierem w tej dziedzinie. W 2012 r. nastąpiła fuzja prawna z Polbankiem, a rok później powstała nowa marka na polskim rynku finansowym – Raiffeisen Polbank oferująca pełen zakres usług bankowych – w tym kredyt MdM Raiffeisen.

Działalność, produkty i usługi

Znakiem rozpoznawczym Raiffeisen na tle innych liderów branży jest to, że wprowadza do swojej oferty produkty niestandardowe – tak właśnie było w przypadku kart kredytowych na abonament zastępujący standardowe odsetki oraz flagowy obecnie produkt banku – Wymarzone Konto. Posiadacze takiego typu rachunku w jednym produkcie mają dostęp do rozwiązania łączącego cechy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, konta oszczędnościowego i lokaty i jest oprocentowane na poziomie od 0,375% do 1,5%. Raiffeisen nie boi się zmieniać utartych schematów – w przypadku wspomnianego produktu – na przykład – prowadzenie konta jest darmowe, a stałą opłatą objęta jest jedynie obsługa karty debetowej. Ten sposób myślenia przekłada się również na pozostałe produkty oferowane przez bank, w tym karty kredytowe, produkty inwestycyjne, ubezpieczenia i wreszcie kredyty, takie jak kredyt MdM Raiffeisen.

Opinie o MdM Raiffeisen Bank

Facebook