1. Program MdM
  2. >
  3. Bank Pekao SA

Bank Pekao SA

PEKAO SA-logo

Bank Pekao SA
Ocena: 3.1 (ilość ocen: 20)

Kto z nas nie marzy o własnych czterech kątach? Dzięki nowelizacji ustawy programu „Mieszkanie dla Młodych” można spełnić te marzenia. Zmiany jakie weszły w życie w programie, pozwalają na szersze grono osób ubiegających się o nowe lokum. A ilość składanych wniosków w programie pobija od września 2015 roku rekordy z miesiąca na miesiąc. Sam program jest pomocnym krokiem w stronę społeczeństwa i daje on ogromne szanse na nowe mieszkanie, szczególnie rodziną wielodzietnym, ale nie zapomina również o małżeństwach z dwójką pociech lub parą nie mających jeszcze potomstwa. Sam wniosek o dofinansowanie nie musi być składany w jednym banku, bo w programie uczestniczy ich wiele, w tym PEKAO SA, czyli bank mający spore doświadczenie na polskim rynku, ponieważ istnieje od końcówki lat 20 XX wieku.

Kredyt MdM Pekao SA – oferta

PEKAO SA od samego początku istnienia programu MdM daje szanse na nowe mieszkanie dla młodych Polaków. A biorąc kredyt w tym programie można uzyskać dofinansowanie wkładu własnego, czyli potencjalny kredytobiorca nie musi posiadać całej kwoty przy ubieganiu się o kredyt. To nie wszystko. Część dofinansowania jest spłacana, co daje niższe zadłużenie kredytu hipotecznego oraz niższe raty, które kredytobiorca będzie spłacać.

  • Jaki dom lub mieszkanie się kwalifikują w programie: przede wszystkim nieruchomość musi znajdować się na terytorium Polski. Powierzchnia mieszkania nie powinna przekraczać 75 m2, a domu jednorodzinnego 100 m2, w przypadku rodzin wielodzietnych gabaryty nie mogą przekraczać odpowiednio 85 m2 – jeśli chodzi o mieszkanie, natomiast domy jednorodzinne nie powinny być większe niż 110 m2. To co wydaje się najbardziej banalną i oczywistą kwestią jest to, że mieszkanie lub dom jednorodzinny brany pod uwagę przez kredytobiorcę, musi służyć zaspokojeniu potrzeb własnych. Więcej: https://mdmprogram.com/informacje/na-co-przysluguje-dofinansowanie/.
  • Minimalny okres kredytowania: 15 lat.

Dodatkowe możliwości:

na dzień 2 lutego 2016 roku, rzeczywista stopa procentowa dla kredytu w programie „Mieszkanie dla Młodych” wynosi 4,38%, przy założeniu, że kredyt jest brany na 29 lat a jego całkowita kwota wynosi 185 tysięcy złotych.

O Banku Pekao

Pomysłodawcą założenia tego banku był Henryk Gruber, który głównie zwrócił uwagę na Polaków znajdujących się poza granicami kraju, a którzy również powinni mieć korzystną ofertę bankową. Istnienie banku nie przerwała II Wojna Światowa i aparat władzy komunistycznej zaraz po wojnie. Bank przetrwał też okres transformacji ustrojowej w latach 90 i wciąż cieszył się ogromnym zaufaniem wśród społeczeństwa. Warto wspomnieć, że PEKAO SA był Oficjalnym Bankiem i Sponsorem Narodowym UEFA EURO 2012, co pokazuje jak wysokiej rangi jest ten bank. A jak sam bank podkreśla, ich siłą jest nazwa – Bank PEKAO. I Do tradycji, solidności, rzetelności, bank chce dodać również nowoczesność i aspekt młodości

Działalność, produkty i usługi

Po powrocie do gospodarki wolnorynkowej, Bank PEKAO przedstawiał się i do dziś się przedstawia jako bank z uniwersalną ofertą bankowości inwestycyjnej, detalicznej i korporacyjnej. Poprzez utworzenie pierwszego w Polsce biura maklerskiego, bank zaczął wprowadzać prywatyzowane spółki na giełdę. Obecnie PEKAO SA posiada ponad 1000 placówek w całym kraju oraz 1700 bezpłatnych bankomatów na terenie naszego państwa. O tym, że bank idzie z duchem czasu niech świadczy fakt, że Bank ten otrzymał nagrodę za wprowadzenie identyfikacji klienta, za pomocą odcisku palca. Bank otworzył się również na program MdM, z którego mogą skorzystać nie tylko rodziny wielodzietne lub osoby wychowujące przynajmniej jedno dziecko, ale również osoby samotne, nie mające jeszcze pociech.

Opinie o MdM Pekao SA

Facebook