1. Program MdM
 2. >
 3. Bank Pekao SA

Bank Pekao SA

PEKAO SA-logo

Bank Pekao SA
Ocena: 3.1 (ilość ocen: 14)

Kto z nas nie marzy o własnych czterech kątach? Dzięki nowelizacji ustawy programu „Mieszkanie dla Młodych” można spełnić te marzenia. Zmiany jakie weszły w życie w programie, pozwalają na szersze grono osób ubiegających się o nowe lokum. A ilość składanych wniosków w programie pobija od września 2015 roku rekordy z miesiąca na miesiąc. Sam program jest pomocnym krokiem w stronę społeczeństwa i daje on ogromne szanse na nowe mieszkanie, szczególnie rodziną wielodzietnym, ale nie zapomina również o małżeństwach z dwójką pociech lub parą nie mających jeszcze potomstwa. Sam wniosek o dofinansowanie nie musi być składany w jednym banku, bo w programie uczestniczy ich wiele, w tym PEKAO SA, czyli bank mający spore doświadczenie na polskim rynku, ponieważ istnieje od końcówki lat 20 XX wieku.

Kredyt MdM Pekao SA – oferta

PEKAO SA od samego początku istnienia programu MdM daje szanse na nowe mieszkanie dla młodych Polaków. A biorąc kredyt w tym programie można uzyskać dofinansowanie wkładu własnego, czyli potencjalny kredytobiorca nie musi posiadać całej kwoty przy ubieganiu się o kredyt. To nie wszystko. Część dofinansowania jest spłacana, co daje niższe zadłużenie kredytu hipotecznego oraz niższe raty, które kredytobiorca będzie spłacać.

 • Jaki dom lub mieszkanie się kwalifikują w programie: przede wszystkim nieruchomość musi znajdować się na terytorium Polski. Powierzchnia mieszkania nie powinna przekraczać 75 m2, a domu jednorodzinnego 100 m2, w przypadku rodzin wielodzietnych gabaryty nie mogą przekraczać odpowiednio 85 m2 – jeśli chodzi o mieszkanie, natomiast domy jednorodzinne nie powinny być większe niż 110 m2. To co wydaje się najbardziej banalną i oczywistą kwestią jest to, że mieszkanie lub dom jednorodzinny brany pod uwagę przez kredytobiorcę, musi służyć zaspokojeniu potrzeb własnych. Więcej: https://mdmprogram.com/informacje/na-co-przysluguje-dofinansowanie/.
 • Minimalny okres kredytowania: 15 lat.

Dodatkowe możliwości:

na dzień 2 lutego 2016 roku, rzeczywista stopa procentowa dla kredytu w programie „Mieszkanie dla Młodych” wynosi 4,38%, przy założeniu, że kredyt jest brany na 29 lat a jego całkowita kwota wynosi 185 tysięcy złotych.

O Banku Pekao

Pomysłodawcą założenia tego banku był Henryk Gruber, który głównie zwrócił uwagę na Polaków znajdujących się poza granicami kraju, a którzy również powinni mieć korzystną ofertę bankową. Istnienie banku nie przerwała II Wojna Światowa i aparat władzy komunistycznej zaraz po wojnie. Bank przetrwał też okres transformacji ustrojowej w latach 90 i wciąż cieszył się ogromnym zaufaniem wśród społeczeństwa. Warto wspomnieć, że PEKAO SA był Oficjalnym Bankiem i Sponsorem Narodowym UEFA EURO 2012, co pokazuje jak wysokiej rangi jest ten bank. A jak sam bank podkreśla, ich siłą jest nazwa – Bank PEKAO. I Do tradycji, solidności, rzetelności, bank chce dodać również nowoczesność i aspekt młodości

Działalność, produkty i usługi

Po powrocie do gospodarki wolnorynkowej, Bank PEKAO przedstawiał się i do dziś się przedstawia jako bank z uniwersalną ofertą bankowości inwestycyjnej, detalicznej i korporacyjnej. Poprzez utworzenie pierwszego w Polsce biura maklerskiego, bank zaczął wprowadzać prywatyzowane spółki na giełdę. Obecnie PEKAO SA posiada ponad 1000 placówek w całym kraju oraz 1700 bezpłatnych bankomatów na terenie naszego państwa. O tym, że bank idzie z duchem czasu niech świadczy fakt, że Bank ten otrzymał nagrodę za wprowadzenie identyfikacji klienta, za pomocą odcisku palca. Bank otworzył się również na program MdM, z którego mogą skorzystać nie tylko rodziny wielodzietne lub osoby wychowujące przynajmniej jedno dziecko, ale również osoby samotne, nie mające jeszcze pociech.

Opinie o MdM Pekao SA

 • zbysiu

  tyl,ko dlaczego zabrali nam euronety?

 • marcel

  byłem w szoku, jak można profesjonalnie podejść pod klienta. Doradca dzwonił od razu jak czegoś brakowało, podpowiadał czego jeszcze muszę dopilnowac. byliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni, kredyt i mdm w tym banku to czysta przyjemność

  • ijo

   chyba żartujesz?! u nas jak coś ginęło to się okazywało, że klient niedostarczył. mimo tego że sam osobiście oddawałem papierki doradcy w banku. a potem nagle to niemożliwe. nikt do mnie nie dzwonił i niekierował tym że to czy to mam załatwiać. sam musiałem o wszystko zadbać.

 • Pawcio

  baaaaardzo fajni, ze mozna korzystać z ich bankomatów w całej europie. Robiliśmy całą paczką trpa po bałkanach i ja praktycznie wszędzie wypłacałem bez kosztów. Świetna sprawa, a na innych też jakoś tragicznie nie zdzierali. tylko trzeba pamiętać, żeby płacić kartą to nie zjedzą piątki jakiejś

 • karyna

  wziąłem kredyt hipoteczny z mdmem i nic nie mogę złego powiedzieć, są ok!!

 • Zygfryd

  tony! tony papieru mi przesyłają co miesiąc

 • marcin

  oni już się w tm wyspecjalizowali i mieszkanie dla młodych pekao sa to dobra inwestycja. warto chociaż się przejść i spytać, a mogę się założyć, że nieważne ile przejdziecie dalej banków to warunki mdm w pekao sa okażą się najlepsze

 • marylka

  samotnie wychowuję dwójkę dzieci i dlatego to, że mieszkanie dla młodych jest również dla singli bardzo mi przypodobało. A piszę o tym tutaj, bo kredyt hipoteczny w pekao sa i MdM to bułka z masłem. Szczególnie sobie cenię to, że szanowali mój czas i dużo spraw załatwili sami.

 • kolarz

  Banki powoli zaczynają rozumieć, że to nie oni dla nas, tylko my jesteśmy w centrum zainteresowania. Kredyt MdM w pekao to duże wsparcie, jednak jest mnóstwo rzeczy o których należy pamiętać, żeby nie obejść się ze smakiem. Warunki wzięcia udziału w programie to jedno, ogarnąć całą resztę to drugie i najważniejsze.

 • qw

  bank jak bank przy takiej konkurencji kredyt z mdm wszędzie się opłaca

  • maria

   no nie powiedziałabym, że wszędzie. spójrz sobie na rankingi. nawet wśród ofert z mdm można wybrać lepiej. takie uogólnianie to trochę tutaj nie pasuje.

 • pony

  i tak wszystko wyjdzie w praktyce. kiedyś muszą cię poinformować ile zapłacisz, a zgodnie z nowym prawem masz czas na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny.

Facebook