1. Program MdM
 2. >
 3. Bank Pekao SA

Bank Pekao SA

PEKAO SA-logo

Bank Pekao SA
Ocena: 3.1 (ilość ocen: 15)

Kto z nas nie marzy o własnych czterech kątach? Dzięki nowelizacji ustawy programu „Mieszkanie dla Młodych” można spełnić te marzenia. Zmiany jakie weszły w życie w programie, pozwalają na szersze grono osób ubiegających się o nowe lokum. A ilość składanych wniosków w programie pobija od września 2015 roku rekordy z miesiąca na miesiąc. Sam program jest pomocnym krokiem w stronę społeczeństwa i daje on ogromne szanse na nowe mieszkanie, szczególnie rodziną wielodzietnym, ale nie zapomina również o małżeństwach z dwójką pociech lub parą nie mających jeszcze potomstwa. Sam wniosek o dofinansowanie nie musi być składany w jednym banku, bo w programie uczestniczy ich wiele, w tym PEKAO SA, czyli bank mający spore doświadczenie na polskim rynku, ponieważ istnieje od końcówki lat 20 XX wieku.

Kredyt MdM Pekao SA – oferta

PEKAO SA od samego początku istnienia programu MdM daje szanse na nowe mieszkanie dla młodych Polaków. A biorąc kredyt w tym programie można uzyskać dofinansowanie wkładu własnego, czyli potencjalny kredytobiorca nie musi posiadać całej kwoty przy ubieganiu się o kredyt. To nie wszystko. Część dofinansowania jest spłacana, co daje niższe zadłużenie kredytu hipotecznego oraz niższe raty, które kredytobiorca będzie spłacać.

 • Jaki dom lub mieszkanie się kwalifikują w programie: przede wszystkim nieruchomość musi znajdować się na terytorium Polski. Powierzchnia mieszkania nie powinna przekraczać 75 m2, a domu jednorodzinnego 100 m2, w przypadku rodzin wielodzietnych gabaryty nie mogą przekraczać odpowiednio 85 m2 – jeśli chodzi o mieszkanie, natomiast domy jednorodzinne nie powinny być większe niż 110 m2. To co wydaje się najbardziej banalną i oczywistą kwestią jest to, że mieszkanie lub dom jednorodzinny brany pod uwagę przez kredytobiorcę, musi służyć zaspokojeniu potrzeb własnych. Więcej: https://mdmprogram.com/informacje/na-co-przysluguje-dofinansowanie/.
 • Minimalny okres kredytowania: 15 lat.

Dodatkowe możliwości:

na dzień 2 lutego 2016 roku, rzeczywista stopa procentowa dla kredytu w programie „Mieszkanie dla Młodych” wynosi 4,38%, przy założeniu, że kredyt jest brany na 29 lat a jego całkowita kwota wynosi 185 tysięcy złotych.

O Banku Pekao

Pomysłodawcą założenia tego banku był Henryk Gruber, który głównie zwrócił uwagę na Polaków znajdujących się poza granicami kraju, a którzy również powinni mieć korzystną ofertę bankową. Istnienie banku nie przerwała II Wojna Światowa i aparat władzy komunistycznej zaraz po wojnie. Bank przetrwał też okres transformacji ustrojowej w latach 90 i wciąż cieszył się ogromnym zaufaniem wśród społeczeństwa. Warto wspomnieć, że PEKAO SA był Oficjalnym Bankiem i Sponsorem Narodowym UEFA EURO 2012, co pokazuje jak wysokiej rangi jest ten bank. A jak sam bank podkreśla, ich siłą jest nazwa – Bank PEKAO. I Do tradycji, solidności, rzetelności, bank chce dodać również nowoczesność i aspekt młodości

Działalność, produkty i usługi

Po powrocie do gospodarki wolnorynkowej, Bank PEKAO przedstawiał się i do dziś się przedstawia jako bank z uniwersalną ofertą bankowości inwestycyjnej, detalicznej i korporacyjnej. Poprzez utworzenie pierwszego w Polsce biura maklerskiego, bank zaczął wprowadzać prywatyzowane spółki na giełdę. Obecnie PEKAO SA posiada ponad 1000 placówek w całym kraju oraz 1700 bezpłatnych bankomatów na terenie naszego państwa. O tym, że bank idzie z duchem czasu niech świadczy fakt, że Bank ten otrzymał nagrodę za wprowadzenie identyfikacji klienta, za pomocą odcisku palca. Bank otworzył się również na program MdM, z którego mogą skorzystać nie tylko rodziny wielodzietne lub osoby wychowujące przynajmniej jedno dziecko, ale również osoby samotne, nie mające jeszcze pociech.

Opinie o MdM Pekao SA

 • zbysiu

  tyl,ko dlaczego zabrali nam euronety?

 • marcel

  byłem w szoku, jak można profesjonalnie podejść pod klienta. Doradca dzwonił od razu jak czegoś brakowało, podpowiadał czego jeszcze muszę dopilnowac. byliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni, kredyt i mdm w tym banku to czysta przyjemność

  • ijo

   chyba żartujesz?! u nas jak coś ginęło to się okazywało, że klient niedostarczył. mimo tego że sam osobiście oddawałem papierki doradcy w banku. a potem nagle to niemożliwe. nikt do mnie nie dzwonił i niekierował tym że to czy to mam załatwiać. sam musiałem o wszystko zadbać.

 • Pawcio

  baaaaardzo fajni, ze mozna korzystać z ich bankomatów w całej europie. Robiliśmy całą paczką trpa po bałkanach i ja praktycznie wszędzie wypłacałem bez kosztów. Świetna sprawa, a na innych też jakoś tragicznie nie zdzierali. tylko trzeba pamiętać, żeby płacić kartą to nie zjedzą piątki jakiejś

 • karyna

  wziąłem kredyt hipoteczny z mdmem i nic nie mogę złego powiedzieć, są ok!!

 • Zygfryd

  tony! tony papieru mi przesyłają co miesiąc

 • marcin

  oni już się w tm wyspecjalizowali i mieszkanie dla młodych pekao sa to dobra inwestycja. warto chociaż się przejść i spytać, a mogę się założyć, że nieważne ile przejdziecie dalej banków to warunki mdm w pekao sa okażą się najlepsze

 • marylka

  samotnie wychowuję dwójkę dzieci i dlatego to, że mieszkanie dla młodych jest również dla singli bardzo mi przypodobało. A piszę o tym tutaj, bo kredyt hipoteczny w pekao sa i MdM to bułka z masłem. Szczególnie sobie cenię to, że szanowali mój czas i dużo spraw załatwili sami.

 • kolarz

  Banki powoli zaczynają rozumieć, że to nie oni dla nas, tylko my jesteśmy w centrum zainteresowania. Kredyt MdM w pekao to duże wsparcie, jednak jest mnóstwo rzeczy o których należy pamiętać, żeby nie obejść się ze smakiem. Warunki wzięcia udziału w programie to jedno, ogarnąć całą resztę to drugie i najważniejsze.

 • qw

  bank jak bank przy takiej konkurencji kredyt z mdm wszędzie się opłaca

  • maria

   no nie powiedziałabym, że wszędzie. spójrz sobie na rankingi. nawet wśród ofert z mdm można wybrać lepiej. takie uogólnianie to trochę tutaj nie pasuje.

 • pony

  i tak wszystko wyjdzie w praktyce. kiedyś muszą cię poinformować ile zapłacisz, a zgodnie z nowym prawem masz czas na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny.

 • marimari

  zero pomocy w pekao z załatwieniem dokumentów. bank wymaga że klient sam będzie wszystko wiedział. bardzo niemiła obsługa na infolinii, jak tam dzwonię to czuję się jak jakiś upierdliwy debil. nie rozumiem dlaczego oni myślą że jak ktoś bierze kredyt hipoteczny pierwszy raz w życiu to będzie wszystko od razu wiedział. z takim podejściem to daleko niezajdą!

 • koper

  Obietnice pekao co do warunków umowy to jakieś mżonki. wystarczy spojrzeć na mój przykład. starałem się o kredyt na pulę styczeń 2017 (oczywiście wziąłem gdzie indziej). pierwsza wersja: marża 2,20%, prowizja 4,20%. sprawdziłem w innych bankach i stwierdziłem że tu jest ok. idę znowu do banku, chce podpisać umowę i co? dostaję do ręki warunki na umowie a tam marża 4%, prowizja 5,30% i co na to powiecie? ja zwiałem stamtąd i poszukałem u konkurencji. kredyt koniec końców wziąłem w bps bo tam nie ściemniali!!! i wam też to radzę

  • tadzi

   ale to chyba jakiś czas temu byłeś w pekao teraz od końca lipca bank ma obowiązek utrzymać ofertę przez określony czas i tym samym dać klientowi szansę na zastanowienie się. moim zdaniem wprowadzenie takiego zapisu jest naprawdę dobrym krokiem bo już nie jesteś pod presją czasu tylko masz czas na oszukanie innych ofert i przemyślenie wszystkiego. jeżeli bank po lipcu zadeklaruje się z ofertą to już nie może tak szybko tego zmienić.

 • natalia

  jedyny plus tego banku to szybkość załatwiania formalności. potem jest coraz gorzej. nagle pojawiają się jakieś dodatkowe koszty, których usunięcie i wyjaśnienie zajmuje milion lat. Nie radze

Facebook