1. Program MdM
  2. >
  3. Kredyty dla programu MDM

Kredyty dla programu MDM

Polish money 100 plnDofinansowanie MdM otrzymuje się tylko i wyłącznie wraz zaciągnięciem kredytu hipotecznego w wybranym banku. Aby otrzymać dopłatę należy złożyć wniosek wraz z dokumentami o kredyt hipoteczny. Jakie warunki kredytowe należy spełnić, aby wziąć udział w programie?

Kredyt hipoteczny z MdM

Ustawa o MdM precyzuje, jakie warunki kredytowe należy spełnić, aby otrzymać dopłatę. Zaciągany kredyt musi:

  • być udzielony na okres minimum 15 lat;
  • stanowić minimum 50 proc. wartości nieruchomości;
  • być przeznaczony tylko i wyłącznie na zakup lokalu mieszkaniowego lub domu jednorodzinnego;
  • być wzięty w polskich złotówkach.

Jak złożyć wniosek o MdM?

Wniosek o MdM składany jest wraz z wnioskiem o kredyt hipoteczny w terminie do 30 września 2018 roku. We wniosku beneficjent musi wskazać termin wypłaty dofinansowania (kwartał oraz rok). Ponadto wniosek, musi zawierać oświadczenie, że zostały przez kredytobiorcę spełnione warunki ustawy o MdM.

Wypłata dofinansowania MdM

Dopłata MdM nie jest wypłacana na rachunek beneficjenta – po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez kredytujący bank, zostaje on przekazany do BGK, który zarządza Funduszem Dopłat.

Dofinansowanie zostaje przelane na rachunek wskazany w umowie np. z deweloperem. W przypadku budowy domu dopłata to ostatnie świadczenie nabywcy.

Kredyt z MdM – to warto wiedzieć!

Z założenia dopłata MdM ma zastępować lub uzupełniać wkład własny – dofinansowanie w nie każdym przypadku wystarczy jako wkład własny.

W przypadku braku zdolności kredytowej warto rozważyć możliwość zaciągnięcia kredytu z np. rodzicami – należy pamiętać, że nie mogą oni być beneficjentami. Ponadto, w naszym Poradniku podpowiadamy, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową. Na stronie Hipoteki.net sprawdzisz ranking kredytów z MdM.

Kredytem z MdM nie możemy sfinansować m.in. wykończenia i remontu mieszkania, miejsca parkingowego, czy garażu.

Kredyt MdM – w jakim banku?

Facebook