Zakończono prace nad zmianami w ustawie dotyczącej programu Mieszkanie dla Młodych 2015. Czy wpłyną one pozytywnie na wzrost liczby chętnych biorących udział w programie? Czy te zmiany są dobre?
Modyfikacje w ustawie odnośnie programu Mieszkanie dla Młodych dadzą możliwość rozbudowy programu o inwestycje tworzone przez spółdzielnie mieszkaniowe dla swoich członków opierając się na wkładzie budowlanym. Wpłynie to zapewne na wzrost liczby chętnych uczestników programu, a także na rozwój konkurencji cenowej w zakresie oferowanych mieszkań. Projekt wiąże się także ze zwiększeniem działań prorodzinnych Mieszkania dla Młodych przez wzrost dofinansowania wkładu własnego dla wielodzietnych rodzin.
W nowelizacji programu Mieszkanie dla Młodych 2015 nie ma zmian dotyczących ograniczenia wiekowego dla osób biorących udział w projekcie (do 35 lat – w przypadku małżeństw pod uwagę brany jest wiek młodszego z małżonków). Potencjalne modyfikacje w projekcie MdM mogą być jeszcze zaproponowane w czasie prac Sejmu.