1. Program MdM
 2. >
 3. Aktualności
 4. >
 5. Dopłata Mieszkanie dla Młodych na wsi

Dopłata Mieszkanie dla Młodych na wsi

budowa domu

Na szczęście nie wszystko kręci się wokół wielkich miast. Właśnie dzięki uniwersalności programu, Mieszkanie dla Młodych może docierać do bardzo szerokiego grona zainteresowanych. Dzięki nowelizacji MdM, prawo zostało dopasowane do wymagań potencjalnych beneficjentów. Dysponujemy całym wachlarzem możliwości, sprawdźcie sami!

Dopłata MdM do kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny to najpopularniejsza forma wsparcia, najczęściej wybierana przez zainteresowanych. Oferuje ciekawe warunki, o czym świadczą świetne wyniki np. styczniowe drugie puli MdM 2017. Aż 14 banków oferuje kredyt hipoteczny z rządowym dofinansowaniem. Dodatkowe wymagania nie odstraszają, zobowiązanie musi być:

 • zaciągnięte w PLN,
 • na okres minimum piętnastu lat,
 • z wkładem własnym nie przekraczającym 50%.
 • Nowa nieruchomość – kredyt MdM

  Cz deweloper zagląda czasem w Twoje okolice? A może powstają szeregowce, dla szukających spokoju poza aglomeracjami? Na takie rozwiązania ustawa przewiduje wsparcie kredytu hipotecznego w zależności od liczby wychowywanych dzieci. W przedziale od 10 do 30% wartości kredytu, co można łatwo sprawdzić, wpisując odpowiednie dane w nasz kalkulator MdM.

  Nieruchomość z rynku wtórnego

  Rozwiązanie popularniejsze na wsiach, ze względów technicznych. Częściej można znaleźć lokal już wcześniej używany. Na szczęście dopłata obejmuje również i takie budynki. Niestety cena za metr musi być odpowiednio niższa i zgodna z wyznaczonymi limitami MdM. Jednak daje szansę na zakup własnego domu czy mieszkania. Zainteresowanych podkreślają plusy takiego rozwiązania:

 • mieszkanie z rynku wtórnego jest tańsze. Co nie znaczy, że niższej jakości. W Polsce budujemy domy solidnie, nie mają ograniczonej trwałości. Mimo, że technologia idzie do przodu, to rodzime konstrukcje dalej górują wytrzymałością, nad tymi znanymi np. ze Stanów Zjednoczonych.
 • Lokal może być już wyposażony. Wszystko ponad stan deweloperski to Twoja oszczędność. W takich ofertach nie dziwią nawet sprzęty AGD.
 • Czysta sytuacja formalna. Najważniejsze aspekty są łatwe do sprawdzenia.
 • Często można wprowadzać się od razu.
 • Zbuduj dom z MdM!

  Gdy za mało ofert w okolicy się przewija, nie pozostaniesz z niczym. Możesz zdecydować się na postawienie własnego domu. I Tutaj jest możliwość finansowania inwestycji kredytem hipotecznym, ale również można zdecydować się na system gospodarczy i na własną rękę spróbować podołać wyzwaniu.
  Ze strony formalnej zmienia się procedura. Rozliczamy się na podstawie faktur VAT w odpowiednim Urzędzie Skarbowym. Należy pamiętać, że będą liczone tylko te, które zostały wystawione już po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Dlatego nie warto składać materiałów przed wystawieniem dokumentu.
  Taki budynek nie może mieć więcej jak 100 metrów kwadratowych. W przypadku rodzin z trójką, lub większą ilością dzieci, lokal może mieć o 10 mkw więcej. Na szczęście ustawa dzieli powierzchnię na mieszkalną i użytkową. Elementy takie jak np. klatka schodowa, schowek czy pralnia, nie będą wliczone do całości. To część korzyści płynących z programu MdM a budowa domu systemem gospodarczym – https://mdmprogram.com/informacje/poradniki-mdm/budowa-domu-w-programie-mieszkanie-dla-mlodych-2015/
  Warto pamiętać, że dofinansowanie przysługuje również na przystosowanie do warunków mieszkalnych czy adaptację. Ważne w wyniku prac musi powstać nowe, niezależne mieszkanie. Często tutaj chodzi np. o poddasza, tak modne i dające mnóstwo możliwości aranżacji.

  Dla chcącego nic trudnego, możliwości jest dużo, należy tylko uzbroić się w cierpliwość. Najlepiej zestawić w tabelce indywidualne za i przeciw – argumenty przemawiające za każdym rozwiązaniem. Decyzja będzie podjęta na wiele lat, dlatego nie warto działać bez zastanowienia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Czy w nowym, czy używanym budownictwie, wybór należy tylko do Was!

  Facebook