1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Ile otrzymasz dopłaty w MdM 2015 – sprawdź nasze wyliczenia!

Ile otrzymasz dopłaty w MdM 2015 – sprawdź nasze wyliczenia!

skarbonka na dłoni

Masz dużą rodzinę i planujesz zakup trochę większego mieszkania? Twoje korzyści będą większe.

Do wielu obliczeń przydaje się kalkulator MdM ale jest kilka przykładów tego, ile dopłaty można dostać w programie Mieszkanie Dla Młodych 2015. Jeśli na przykład masz dzieci i kolejne w drodze i chcesz zmienić swoje mieszkanie na większe i bardziej komfortowe, korzystając z projektu MdM 2015, po nowelizacji masz więcej szans. Właśnie wtedy uchylony zostanie warunek, który dotyczy nie posiadania własnego mieszkania (rodziny wielodzietne). Jeśli więc planujecie zakup mieszkania akurat teraz warto chwilę zaczekać, gdyż warunki po nowelizacji będą dużo lepsze niż obecnie. Przykładowo – jeżeli kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym o powierzchni 55m kwadratowych o wartości 200 tysięcy złotych, masz troje dzieci a Twój wkład własny może wynieść 20 tysięcy złotych wówczas kwota dofinansowania wyniesie ponad 70 tysięcy złotych!

Jesteś samotną matką? A może singielką z odziedziczonym mieszkaniem, ale nie możesz z niego korzystać?

Tu kalkulator będzie mniej przydatny. Nowelizacja nie ma tu bowiem żadnego znaczenia. Mnożnik dofinansowania wyniesie prawdopodobnie 15% co sprawi, że przy powierzchni 40m² kwota wyniesie około 20 tysięcy złotych.

Jeśli więc jesteś singielką i odziedziczyłaś mieszkanie, ale niestety nie możesz z niego jeszcze korzystać, bo np. mieszka w nim babcia, też możesz wziąć udział w projekcie Mieszkanie Dla Młodych 2015. Zniesione zostało ograniczenie dotyczące posiadania innego lokalu w takim właśnie przypadku, więc program MdM 2015 jest jak najbardziej dla Ciebie. Możesz otrzymać wspomniane 20 tysięcy złotych dofinansowania. Jednak uwaga – jeśli jesteś z kimś i jesteście małżeństwem i kiedy małżeństwo jest nabywcą lokalu, wówczas nie można skorzystać z programu jeśli razem posiadacie już mieszkanie. To Kolejne przykłady na to, że nowelizacja ustawy dotyczącej programu Mieszkanie Dla Młodych 2015 wprowadza wiele pozytywnych zmian.

Jak szybko wyliczyć swoją dopłatę MdM?

Osoby, które nie chcą tracić czasu na łamanie sobie głowy nad obliczaniem wysokości swojej dopłaty, przygotowaliśmy specjalny kalkulator MdM, który w bardzo krótkim czasie wyliczy, ile otrzymasz dofinansowania. Nasza aplikacja jest w pełni darmowa i na bieżąco aktualizowana. Zapraszamy!

Facebook