1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Jak uzyskać wysoką dopłatę w MdM 2015?

Jak uzyskać wysoką dopłatę w MdM 2015?

rodzina

Mieszkanie dla Młodych jest programem z założenia prorodzinnym, twórcy wychodzą z założenia, że mieszkanie „na swoim” znacznie sprzyja zwiększeniu przyrostu naturalnego, dlatego program cały czas rośnie i wychodzi naprzeciw potrzebom młodych ludzi. Duży nacisk jest kładziony na zwiększenie wysokości dofinansowania MdM 2015, a nadchodząca nowelizacja umożliwi uzyskanie nawet prawie 120 tysięcy złotych z budżetu.

MdM dopłaty 2015

Do tej pory jedynie osoby, które nigdy wcześniej nie były właścicielami mieszkania, mogły ubiegać się o dotacje na zakup nieruchomości. Twórcy programu podjęli jednak decyzję o zniesieniu tego wymogu, gdyż wykluczał on z programu znaczną liczbę potencjalnych kredytobiorców. Wzrośnie również podstawowy mnożnik dofinansowania. Osoby niewychowujące dzieci obejmować będzie w dalszym ciągu 10% dofinansowania. Rodziny z dwojgiem dzieci dostaną 20% ceny mieszkania, a ci, którzy wychowują troje i więcej dzieci – 30%. Wzrośnie również powierzchnia użytkowa mieszkania dla rodzin wielodzietnych, która będzie objęta dofinansowaniem – z 50 do 65 m2. Limit powierzchni mieszkania dla rodzin wielodzietnych został zwiększony do 85 m2, w przypadku zakupu domu jest to 110 m2.

MdM dofinansowania 2015

Zastanawiając się nad MdM dopłaty 2015 wyglądają zwłaszcza dobrze dla rodzin wielodzietnych, kolejną zaletą jest to, że zniesiony zostanie limit wieku do 35 lat. Jeżeli wychowujesz co najmniej troje dzieci, to nie ważne ile masz lat, ani czy wcześniej posiadałeś jakiś lokal mieszkalny – możesz wziąć udział w programie. Inną dobrą wiadomością dla tych, którzy marzą o dużej rodzinie, jest to, że trzecie i kolejne dziecko zmniejsza twój kredyt o 5% wartości nieruchomości.

Wysokości dofinansowania MdM różnią się w zależności od regionu Polski. Dotacje wyliczane są na podstawie wartości odtworzenia 1 m2, mnożnika dofinansowania (10, 20 lub 30%) i powierzchni mieszkania lub domu, dlatego też każda nieruchomość jest traktowana indywidualnie. Najwyższe dofinansowanie, około 120 tysięcy złotych, można dostać w Warszawie, natomiast najniższe kwoty plasują się w Opolu.

W MdM 2015 zostało do wykorzystania prawie 500 mln złotych!

Pulą pieniędzy przeznaczoną na 2015 rok było 715 milionów złotych. Maj był rekordowy pod względem złożonych wniosków, zostało wypłaconych, i zarezerwowanych na przyszły rok, ponad 37 mln złotych, coraz więcej osób chce wziąć udział w programie i decyduje się na kupno własnego mieszkania z pomocą rządu.

Facebook