1. Program MdM
 2. >
 3. Aktualności
 4. >
 5. Kredyt hipoteczny na wyciągnięcie ręki

Kredyt hipoteczny na wyciągnięcie ręki

Nowy podatek bankowy i ciągły wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi przełożył się na nowe marże instytucji finansowych. Na szczęście duża konkurencja daje szansę znaleźć zadowalające rozwiązanie. Wystarczy tylko trochę cierpliwości!

Jaka jest obecnie sytuacja na rynku kredytów hipotecznych?

Większość banków, nie licząc PKO BP praktycznie w całości przerzuciło koszty nowego podatku bankowego wynoszącego 0,44% na kredytobiorców. Dlatego też marża od początku roku średnio wzrosła z 2% do 2,40%. Jeszcze kilka lat temu banki swoje koszty wyliczały na jeden procent, dzisiaj taką ofertę bardzo ciężko znaleźć. Chociaż w niektórych przypadkach jest to możliwe.

Grudzień był wyjątkowym miesiącem – podpisano wtedy rekordową liczbę umów. Wszystko dlatego, że progi zabezpieczające kredytu podniesiono od pierwszego stycznia o pięć procent, z 10 do 15%. Teoretycznie nadal istnieje możliwość wzięcia kredytu z niższym wkładem własnym, jednak pozostała jego część musi zostać ubezpieczona. Należy pamiętać też o tym, że marże są obniżane wraz ze wzrostem wkładu własnego.

Co można w takich okolicznościach zrobić?

Przede wszystkim trzeba poświęcić na sprawę trochę czasu. Najłatwiej zweryfikować swoje finanse korzystając z https://hipoteki.net/test-zdolnosci-kredytowej/. Aplikacja nie tylko sprawdza indywidualne możliwości, ale również bierze pod uwagę region, w którym nieruchomość jest poszukiwana.

Rządzący doskonale zdają sobie sprawę z niemałych i ciągle rosnących potrzeb mieszkaniowych Polaków. Dlatego po Rodzinie na Swoim przyszedł czas na niezwykle popularny program Mieszkanie dla Młodych. W zależności od liczby wychowywanych dzieci możemy liczyć na 10%, dla bezdzietnych, do nawet trzydziestu procent dla trójki, bądź większej gromadki. Jest to oczywiście znaczące wsparcie i warto rozważyć taką możliwość.

Skierować swoje kroki można również do doradcy finansowego. Są to ludzie specjalizujący się w kredytach, będący na bieżąco ze zmianami. Na pewno przedstawią oferty które następnie będzie można porównać z tymi w placówkach bankowych. Dzięki temu mamy podstawy negocjacyjne.

Znalezienie dobrego, taniego kredytu jest wymagające, ale nie niemożliwe. Potrzeba trochę wytrwałości i zaangażowania. Jest to decyzja na lata, dlatego warto zwrócić uwagę na wszystkie ewentualności. Nagrodą jest własne, unikalne miejsce na świecie – dom.

 • mania

  A co z ludźmi którzy kończą 35 lat w grudniu? Jak widać już nie młodzi i nie mający zdolności na spełnienie swoich marzeń o mieszkaniu. Polska rzeczywistość jest beznadziejna i cały program mdm. Gratuluję tym którym się udało.

  • Radosław

   Szanowna Pani!
   Proszę sprawdzić zapisy na 2018 rok! więcej informacji uzyska Pani wypełniając formulaż na: http://mdm.nazwa.pl/no_vc .
   Również w takiej sytuacji, jeżeli tworzy Pani związek, to pod uwagę brana jest młodsza osoba. Trójka dzieci także znosi to ograniczenie.
   zespół MdMprogram

 • Adam

  Nie załapałem się na pierwszy program rządowych dopłat więc kupiłem mieszkanie bez dopłat. Teraz planuję sprzedać to mieszkanie i kupić większe z racju urodzenia się dziecka i planowanego kolejnego dziecka. Czy po sprzedaży posiadanego mieszkania załapię się na program MDM? Nie będę miał już żadnych wówczas mieszkań na własność. Czy jednak sprawdzane jest czy wniskujący posiadał w przeszłości mieszkanie?

  • Radosław

   Szanowny Panie!

   Wszystko zależy od tego ile dzieci jest w rodzinie. W razie pytań zachęcamy do wypełnienia formularza na stronie i kontaktu z naszym konsultantem.

   Zespół MdMprogram.com

 • marzena

  Witam, mam pytanie. Chciałabym wybudować dom bądź zlecić budowę firmie. Posiadam własną działkę budowlaną. Mamy z mężem 2 dzieci i planujemy 3. Czy chcąc samemu wybudować dom (systemem gospodarczym) bądź zlecić budowę firmie zalapiecie się na dofinansowanie z mdm?

  • Radosław

   Szanowna Pani!

   oczywiście, jest to możliwe, nie warto jednak kupować materiałów przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. Na więcej pytań chętnie odpowiemy i skontaktujemy się z Panią po wypełnieniu formularza na stronie głównej – http://mdm.nazwa.pl/no_vc

   zespół MdMprogram.com