1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Limity cenowe w programie Mieszkanie dla Młodych – I kwartał 2016 roku

Limity cenowe w programie Mieszkanie dla Młodych – I kwartał 2016 roku

Razem z nowym, 2016., rokiem, nastały nowe limity cenowe za 1m2 nieruchomości w programie Mieszkanie dla Młodych. Jak bardzo są odmienne od ubiegłorocznych? Czy sytuacja Wam sprzyja, czy może teraz nie jest najlepszy moment na inwestycje życia, jaką z pewnością jest pierwsze mieszkanie? Na te pytania odpowiemy w właśnie przez Ciebie czytanym artykule.

Startujemy od stolic województw. Poniżej zestawienie limitów na rynkach wtórnym i pierwotnym.

Limity MdM I kwartał 2016 dla stolic województw – rynek pierwotny i wtórny MdM

wykres I kwartal 2016

Stale utrzymuje się wysoka dysproporcja między miastami typu Opole, czy Zielona Góra a miastem stołecznym Warszawa, czy Poznaniem. Sytuacja ta raczej się nie zmieni, jak i nie zmieni się stosunek cen nieruchomości w tych miastach względem siebie, aczkolwiek ostatnimi czasy nieustannie dostrzegamy spadające limity w atrakcyjnym i drogim mieście, Gdańsku.

Limity MdM I kwartał 2016 dla gmin sąsiadujących ze stolicami województw

wykres I kwartal 2016 gminy sasiadujace

Nieprzerwanie występuje trend niższych cen w gminach otaczających miasta wojewódzkie, aniżeli w samych stolicach województw.

Naszą analizę, jak zawsze zwieńczymy porównaniem limitów w pozostałych miejscowościach w poszczególnych województwach na rynkach pierwotnym i wtórnym.

Limity MdM I kwartał 2016 dla gmin sąsiadujących ze stolicami województw

wykres I kwartal 2016 pozostale gminy

Zmiany nie były tak znaczne, jak zakładaliśmy kwartał temu, lecz nie jest to powód do smutku. Obecne limity pozwalają nam na wybór, naprawdę wielu nieruchomości dostępnych na rynku. Powinniście bez trudu znaleźć nieruchomość o interesującym Was standardzie i cenie mieszczącej się w kwartalnych limitach cenowych.

Śledźcie naszą stronę, by już w przyszłym kwartale zapoznać się z naszym kolejnym zestawieniem limitów, które z pewnością będzie inne, pytanie brzmi tylko, jak bardzo.

Więcej o limitach MdM znajdziesz: https://mdmprogram.com/informacje/jakie-sa-limity-mdm/

Facebook