1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Limity MdM I kwartał 2018 roku- jakie zmiany?

Limity MdM I kwartał 2018 roku- jakie zmiany?

Cena 1 m2 nabywanej nieruchomości w ramach kredytu z MdM ma fundamentalne znaczenie. Program umożliwia zakup jedynie nieruchomości, które mieszczą się w limitach ogłaszanych co kwartał przez BGK. Ostatnie dane przedstawione zostały na przełomie września i października, a dotyczyły IV kwartału 2017 roku. Jakie zmiany nastąpią w I kwartale 2018 roku? Przeczytaj koniecznie!

Limity na I kwartał 2018 roku

Zgodnie z zapowiedziami limity na I kwartał 2018 roku utrzymają się na tym samym poziomie, co dla IV kwartału 2017 roku. Wyjątek stanowi województwo pomorskie, w którym nowe limity ogłoszone zostaną pod koniec grudnia. Utrzymanie ich na dotychczasowym poziomie ma ułatwić wybór lokali dopasowanych cenowo do warunków programu i tym samym dać wnioskującym szansę, na jak najszybsze złożenie wniosków. Limity na IV kwartał 2017 roku oraz I kwartał 2018 roku znajdziesz tutaj.

MdM- jakie mieszkania?

Mieszkanie kupione na kredyt w ramach MdM powinno spełniać określone kryteria. Po pierwsze musi mieścić się w limicie powierzchni użytkowej (75 m2 lub 85 m2 dla osób wychowujących co najmniej 3 dzieci). Cena 1 m2 nie może przekroczyć wartości ogłaszanych co kwartał przez BGK. To na jej podstawie wylicza się maksymalną wartość mieszkania, które może być zakupione z dopłatą.

Kolejna i ostatnia pula środków zostanie odblokowana już 2 stycznia 2018 rok. Warto więc już teraz rozpocząć przygotowania. Pieniędzy starczy jedynie dla najszybszych. Jeśli nie wiesz, jak przygotować się do MdM, przeczytaj nasz poradnik.

Eurobank rozpoczął nabór wniosków w ramach programu MdM!

Eurobank jako pierwszy rozpoczął przyjmowanie wniosków o kredyt z dopłatą MdM. Dzięki takiej polityce banku, klienci będą mieli czas na skompletowanie wszystkich dokumentów oraz weryfikację zasadności swoich wniosków o dofinansowanie. W razie nieścisłości lub braków formalnych pozostanie im prawie miesiąc na uzupełnienie braków. Program MdM cieszy się tak ogromną popularnością, iż zgodnie z przewidywaniami ekspertów środków starczy na maksymalnie 2- 3 tygodnie stycznia. W puli pozostało jeszcze 381 mln zł. Po wyczerpaniu limitu ogłoszone zostanie zakończenie naboru. Wnioski o dopłatę eurobank przekaże do BGK 2 stycznia 2018 roku.

Facebook