1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. MdM 2015 – sprawdź limity cenowe w II kwartale 2015 roku!

MdM 2015 – sprawdź limity cenowe w II kwartale 2015 roku!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym, już drugim w tym roku, zestawieniem limitów cenowych za 1 m2 nieruchomości w programie Mieszkanie dla Młodych. Drugi kwartał roku 2015r., dość nieoczekiwanie dla wielu ekspertów zmienił dotychczasowe status quo w wybranych rejonach Polski, które od samego początku programu notorycznie wznosiły się ku górze w wysokości limitu. Tym samym otwarto szeroko furtkę na droższe i atrakcyjniejsze mieszkania.

Jak już zdążyliście się przyzwyczaić nasze trzyetapowe opracowanie rozpoczniemy od limitów dotyczących miast wojewódzkich.

Limity MdM w I kwartale 2015 roku dla miast wojewódzkich

Limity MdM w I kwartale 2015 roku dla miast wojewódzkich

Największe limity, jak zauważamy nieustannie dotyczą Warszawy, Poznania, czy Gdańska, co jest dla każdego laika łatwo wytłumaczalne i logiczne. Nie od dziś wiadomo, że w tychże miastach nieruchomości do najtańszych nie należą i próżno szukać rozsądnego zadbanego mieszkania w cenie równej z innymi rejonami Polski. Jednak zauważamy, że na trzecie miejsce wskoczył nam Olsztyn. Ta zapomniana przez wielu miejscowość na Warmii przez wielu nieoczekiwana tak wysoko, poszybowała do góry dzięki ponad trzysta złotowej podwyżce limitu. Tym samym Olsztynianie mogą, czuć się, jakby złapali Boga za nogi i winni, czym prędzej aktywnie działać w sprawie kredytu z MdMem, dopóki warunki są tak sprzyjające. To, że winni się spieszyć obrazuje idealnie przykład Rzeszowa, w którym limity w trakcie jednego kwartału spadły o ponad 300 zł, tym samym zmieniając diametralnie spektrum możliwości potencjalnych beneficjentów programu MdM.

Limity MdM w I kwartale 2015 roku dla gmin sąsiadujących z miastami wojewódzkimi

Limity MdM w I kwartale 2015 roku dla gmin sąsiadujących z miastami wojewódzkimi

W przypadku gmin okalających miasta wojewódzkie sytuacja wygląda nieco inaczej. Spójrzmy na wcześniej przywołany Olsztyn. Gminy go otaczające nie podzielają jego sukcesu, co świadczy o mniejszej atrakcyjności nieruchomości poza tym miastem.

Limity MdM w I kwartale 2015 roku dla pozostałych gmin

Limity MdM w I kwartale 2015 roku dla pozostałych gmin

Bez niespodzianek i większych zmian w czołówce dostrzegamy sytuacje ogólną województw. Drobne zmiany w limitach na pewno niektórych z Was rozczarowały, a innych zadowoliły. W odniesieniu do wcześniejszych danych możemy sobie jasno powiedzieć, że nawet jeśli teraz jeszcze sytuacja nie jest dla Was wystarczająco komfortowa, niewykluczone, że w przyszłym kwartale będzie, a by się tego dowiedzieć, śledźcie nasz portal, który Was o tym niezwłocznie poinformuje!

Jeśli chcesz sprawdzić jakiej wysokości dopłatę otrzymasz, to już teraz zajrzyj oblicz to sprawdź to w naszym kalkulatorze MdM!

Facebook