1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Mieszkanie to dobra inwestycja

Mieszkanie to dobra inwestycja

pieniądze przeznaczone na dodatkową dopłatę mdm

Pieniądze odkładane w domu czy na lokatach bankowych nie są najlepszą formą oszczędności. Swoje nadwyżki budżetowe Polacy najchętniej inwestują. Okazuje się, że 65% nieruchomości kupowanych w kraju jest za gotówkę. Mieszkanie daje stabilny dochód, wyższy zysk niż lokata i jest mniej ryzykowne od gry na giełdzie.

Dlaczego tak się dzieje?

Po stabilizacji na rynku nieruchomości i wciąż stosunkowo niskim koszcie kredytu hipotecznego sprzedaż mieszkań ma się świetnie. Co więcej utrzymujące się niskie stopy procentowe i duże zaufanie do banków objętych kontrolą przez Komisję Nadzoru Finansowego i Ministerstwo Finansów zachęca do inwestowania.

Jakie lokale cieszą się popularnością?

Wciąż kupujemy dużo kawalerek. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się jednak mieszkania większe, do pięćdziesięciu metrów kwadratowych. Wynika to z dwóch przyczyn. Po pierwsze, Polacy planują powiększanie rodziny i nie chcą ciągle żyć na walizkach, przez co decydują się na bardziej uniwersalne mieszkanie. Również dzięki pomocy państwa, wsparciu przez program MdM, Polacy mogą pozwolić sobie na więcej. Po drugie, pod wynajem na takiej powierzchni można zorganizować nawet trzy pokoje, optymalizując w ten sposób zyski.

Czego szukają najemcy?

Najmniejszym zainteresowaniem cieszą się lokale pięciopokojowe i większe, zaledwie 1,5% pytających o najem szuka podobnych nieruchomości. Czterech pokoi szuka 5,5% potencjalnych najemców, trzech natomiast już 22%. 27% poszukuje kawalerek i aż 44% mieszkań dwupokojowych.

Nieruchomości zawsze były dobrą inwestycją. Okazuje się jednak, że dalej mogą nią pozostać, nawet jeżeli nie są kupione na sprzedaż czy wynajem. Płacąc wynajem można się pokusić o kredyt hipoteczny i spróbować zamieszkać na swoim. Szczególnie, że w dalszym ciągu trwa program MdM, który może dać nawet 10, 15, 20 a nawet 30% całego kredytu. Zastanawiasz się ile możesz zyskać? Prostym sposobem jest wypełnienie kalkulatora dopłaty MdM – przekonasz się o co można zawalczyć i jak bardzo to się opłaca!

Facebook