1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Nie spełniasz warunków programu? To nie koniec!

Nie spełniasz warunków programu? To nie koniec!

Czytając podstawowe wymagania wzięcia udziału w programie Mieszkanie dla Młodych, nie wczytując się w szczegóły można łatwo wpaść w pułapkę informacyjną. Ustawodawca przewidział kilka wyjątków, które mogą się okazać wybawieniem dla Ciebie!

Ale już mam skończone 35 lat

To jeszcze nic nie znaczy. Kiedy tworzysz związek, do programu możesz przystąpić jeżeli Twój partner / partnerka nie przekroczyli jeszcze tego progu. Co więcej należy pamiętać o tym, że nie jest brany pod uwagę dzień urodzin, a rok. Kończąc trzydzieści pięć lat w styczniu ma się jeszcze całkiem sporo czasu na załatwienie formalności. Ciekawe również jest to, że jeżeli w obecnym roku kończy się 35 lat, a środki na niego są wyczerpane spokojnie można zapisać się do programu na następne lata.

W komfortowej sytuacji są osoby, które wychowują trójkę, bądź większą ilość dzieci. Warunek wieku ich nie obowiązuje i mogą się oni ubiegać o wzięcie udziału w programie po ukończeniu 35 lat.

Pierwsza nieruchomość już była

A może tylko w tzw. ułamkowym udziale? Ustawodawca przewidział, że ktoś mógł być udziałowcem niewielkiej części budynku czy mieszkania i wcale nie jest to dyskwalifikujące. Obiekt musi spełniać jeden istotny warunek, zapewniać minimum metrów kwadratowych do zamieszkania. Jeżeli nie, nie ma czym się przejmować! Ale pamiętajcie, ze wsparcia programu można skorzystać tylko raz.

W sytuacji gdy posiadasz spółdzielcze lokatorskie prawo do zamieszkania, czy jesteś najemcą mieszkania masz obowiązek rozwiązać umowę lub zrzec się praw w okresie do pół roku po skorzystaniu z MdM.

Nie mam pieniędzy na wkład własny

Dlatego właśnie powstał program MdM, by wesprzeć Polaków na życiowym starcie. Obecnie wkład własny przy kredycie hipotecznym to piętnaście procent. A ile możesz zyskać z dopłaty? Z racji tego, że program jest prorodzinny najmniej zyskują pary i single nie wychowujący dzieci – 10%, z jednym to już 15%, z dwójką 20%, a cieszący się trójką dostają najwięcej – 30%. Jedyną furtką w przypadku dziesięcioprocentowego wsparcia jest ubezpieczenie reszty wymaganego wkładu własnego i taką też możliwość posiadają banki.

Udało nam się trochę poprawić Tobie humor? Na więcej istotnych pytań uzyskasz odpowiedź uzupełniając nasz https://mdmprogram.com/informacje/test-zdolnosci-mdm/. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i czytelna. Dostaniesz porcję wiedzy o swojej kondycji finansowej i sytuacji prawnej. A potem już tylko prosto do celu, do upragnionego WŁASNEGO mieszkania!

Facebook