1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Nowe limity MdM III kwartał 2017

Nowe limity MdM III kwartał 2017

mieszkanie zgodne z limitami mdm na 3 kwartał 2017

Jak co trzy miesiące Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował limity MdM. Dzięki publikacji wiemy, jaka maksymalna cena metra kwadratowego obowiązuje w danym miejscu. BGK ustala kwoty dla poszczególnych województw. Jednak wewnątrz ich rozróżnia również inne limity dla największych miast, inne dla gmin z nimi sąsiadujących i najniższe dla pozostałej części regionu. Dodatkowo ceny na rynku pierwotnym będą się różnić od tych z wtórnego.

Limity w programie MdM mają umożliwić BGK elastyczne reagowanie na zmiany na rynku. Ceny nieruchomości nie są narzucone z góry. Dlatego, żeby program Mieszkanie dla Młodych nie był oderwany od rzeczywistości dane należy uaktualniać.

Limity MdM dla III kwartału 2017 w górę

Mimo, iż większość województw nie została objęta zmianami, to w dwóch różnica jest znacząca.
Województwo Pomorskie, Tam maksymalna cena dla rynku pierwotnego w Gdańsku wzrosła o 107,80 zł, w gminach bezpośrednio sąsiadujących (Cedry Wielkie, Gdynia, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Sopot, Stegna, Żukowo) o 245,30 zł, pozostała część województwa to wzrost o 382,80 zł. W przypadku rynku wtórnego to Gdańsk może liczyć na 88,20 zł więcej, gminy natomiast o 200,70 zł, pozostała część regionu to dodatkowe 313,20 złote.
Województwo Opolskie, miasto Opole uzyskało więcej o 415,25 złote, gminy sąsiadujące plus 196,90 zł, natomiast dla regionu limit spadł o 21,45 zł. Rynek wtórny w Opolu to wzrost o 339,75 zł, gminy okoliczne 161,10 zł więcej, pozostała część województwa to minus 17,50 zł.

Zestawienie można przejrzeć w całości na naszej podstronie – limity MdM. Zawsze aktualna baza danych umożliwia zaplanowanie budżetu i właściwą ocenę sytuacji. Dodatkowo, specjalna aplikacja – kalkulator MdM jest w stanie zestawić metraż i cenę z wymogami programu Mieszkanie dla Młodych, uwzględniając przy tym, czy osoba zainteresowana spełnia warunki MdM.

Podane maksymalne ceny będą obowiązywać w dodatkowej puli MdM 2017, która powinna pojawić się w połowie sierpnia. Do wydania będzie 70 milionów złotych! Warto zaryzykować i skorzystać z nadarzającej się okazji.

Facebook