1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Nowe warunki MdM – wyższe dopłaty MdM i rynek wtórny

Nowe warunki MdM – wyższe dopłaty MdM i rynek wtórny

pieniądze przeznaczone na dodatkową dopłatę mdm

Po wejściu w życie nowelizacji ustawy programu Mieszkanie dla Młodych, doszło do kilku znaczących zmian w warunkach, na których kredytobiorcy mogą pozyskać dofinansowanie ze strony państwa. Szczególnie cieszyć się mogą rodziny wielodzietne, którym przysługuje dofinansowanie nawet na poziomie 30%, ale nie tylko to zostało przygotowane w nowelizacji ustawy.

MdM rynek wtórny – warunki

Nowością w tym programie jest możliwość zakupu mieszkania przez rynek wtórny, czyli mieszkania, które było już użytkowane i nabyć je można za pośrednictwem biura nieruchomości lub przez osobę prywatną, która jest właścicielem danego mieszkania. Warunki rynku wtórnego w programie MdM pozwalają na zakup mieszkania przez rodzinę, której nie stać na to, aby kupić w pełni nowe, nieużywane cztery ściany. Jest to wyraźny krok w stronę niesienia pomocy młodym Polakom.

Wyższe dopłaty!

Nowe przepisy wprowadzone do programu Mieszkanie dla Młodych pozwolą na wyższe dopłaty do mieszkań. Szczególnie może to ucieszyć rodziny z trójką lub większą ilością pociech, ponieważ mogą one liczyć na 30% dofinansowanie. W przypadku małżeństwa z dwójką dzieci, pomoc ze strony programu wyniesie 20% dopłaty do mieszkania. Rodzina z jednym dzieckiem może liczyć na 15% a małżeństwa bezdzietne 10% dofinansowania. Twórcy nowelizacji postanowili pomóc osobom nie będącym formalnie w związkach małżeńskich i aby uczestniczyły takie osoby w programie, muszą one posiadać zdolność kredytową.

Nowe warunki w programie MdM dają sporo możliwości młodym Polakom, mających różną sytuację rodzinną i majątkową. Możliwość zakupu mieszkania w MdM przez rynek wtórny sprawia, że szersze grono Polaków może skorzystać z programu, a wysokość dopłat do mieszkań, uzależniona od ilości potomstwa dodatkowo zwiększa zainteresowanie przez kredytobiorców, a wysokość dopłaty może sięgać nawet 120 tysięcy złotych. Przy tak atrakcyjnych warunkach z pewnością nikogo nie dziwi fakt, że program MdM cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród społeczeństwa.

Facebook