1. Program MdM
 2. >
 3. Aktualności
 4. >
 5. Podnieś swoją zdolność kredytową przed nowym naborem!

Podnieś swoją zdolność kredytową przed nowym naborem!

pieniądze przeznaczone na dodatkową dopłatę mdm

Nie wszystko załatwisz w jeden dzień. Aby przystąpić do programu MdM 2017 na początku stycznia, formalności muszą jak najszybciej zostać dopięte na ostatni guzik. Przygotowaliśmy kilka rozwiązań, które pomogą podnieść Twoją zdolność kredytową.

Co ma największy wpływ na zdolność kredytową przy MdM?

Każdy bank podchodzi indywidualnie do klienta. Wysokość kredytu hipotecznego zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to:

 • wykształcenie,
 • stan cywilny, małżeństwom o kredyt łatwiej,
 • rodzaj zatrudnienia, umowa o pracę na czas nieokreślony jest mile widziana. Osoby prowadzące własną działalność, muszą przedstawić więcej dokumentów. Zadanie jest trudniejsze, co nie znaczy, że niemożliwe.
 • historia kredytowa i regularność dochodów,
 • koszty utrzymania rodziny. Punkt, od którego zależy wysokość dofinansowania MdM, dla banku świadczy o czymś zupełnie innym. Duża rodzina, to wyższy koszt miesięczny, a co za tym idzie, niższa zdolność kredytowa.
 • banki chętniej inwestują już zrealizowane projekty, niż plany.

Samo przyznanie zdolności kredytowej jest dla nas dobrym sygnałem. Instytucje finansowe wprowadziły duże zabezpieczające obostrzenia mające na celu minimalizację ryzyka.  KNF konsekwentnie zwiększa wymagania, np dotyczące wkłady własnego, o czym pisaliśmy wcześniej – https://mdmprogram.com/aktualnosci/od-1-stycznia-wyzszy-wklad-wlasny/.

Jak w miarę bezboleśnie zwiększyć zdolność kredytową i skorzystać z MdM?

Działanie na samym kredycie hipotecznym

Swoją zdolność kredytową możemy podnieść poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu zaciągniętego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Mimo, iż koszty wzrosną w perspektywie całości kredytowania, to możemy się ubiegać o wyższą kwotę.

Przez m. in. Rekomendacje S, kredyty walutowe stały się mniej atrakcyjne. Zaciągając kredyt w PLN możemy liczyć na średnio dwadzieścia procent większe pieniądze. UWAGA, chcąc skorzystać z MdM, pod uwagę możesz brać tylko kredyt w złotówkach.

Zdecyduj się na raty stałe zamiast malejących. W pierwszych latach spłacania zobowiązania koszty zmniejszających się są wyższe. Spróbuj znaleźć współkredytobiorcę ze zdolnością kredytową.

Nie rezygnuj z negocjacji. Konkurencja wśród banków jest ogromna, do samego programu MdM przystąpiło czternaście banków. Ciekawy ranking kredytów hipotecznych jest dostępny na stronie hipoteki.net. Mając oferty innych czarno na białym, możemy pozwolić sobie na więcej. Obniżyć prowizję i marżę możemy również łącząc usługi, na przykład dokupując dodatkowe ubezpieczenie.

Finanse osobiste a Kredyt w MdM

rodzina czyta artykuł na tablecieWarto sprawdzić, czy w BIK nie znajdują się jakieś już nieaktualne informacje. Banki stawiają na rzetelnych klientów, dlatego wyprostowanie informacji o uregulowanych zobowiązaniach może mieć kolosalne znaczenie. Bardzo ważne jest terminowe spłacanie rat.

Każdy inny kredyt również wpływa na obniżenie zdolności kredytowej, gdyż generuje dodatkowe miesięczne koszty, to samo dotyczy sprzętu wziętego na raty. Najlepiej, w miarę możliwości spłacić takie zadłużenia, albo zminimalizować koszty przez kredyt konsolidacyjny. Co więcej już samo posiadanie karty kredytowej, dla banku jest sygnałem o możliwej dodatkowej pożyczce. Jeżeli nie korzystamy z tego udogodnienia, można rozpatrzyć rezygnację z funkcji.

Na wysokość otrzymanego kredytu mają wpływ również:

 • alimenty,
 • składki inwestycyjne i ubezpieczeniowe,
 • koszty utrzymania samochodu i nieruchomości.

Wzięcie udziału w rządowym programie MdM ma również duże znaczenie dla wysokości kredytu. Banki nie mogą zlekceważyć, 10, 15, 20 a nawet 30% wsparcia udzielonego przez państwo. Wysokość dofinansowania wygodnie obliczysz dzięki kalkulatorowi mdm na stronie mdmprogram.com.

Najważniejsze to się nie poddawać i konsekwentnie realizować wyznaczone cele. Własne mieszkanie to coś więcej jak marzenie. Wszystko jest w Twoim zasięgu, jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz!

Facebook