1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Prezydent podpisał nowelizację MdM – co się zmieniło?

Prezydent podpisał nowelizację MdM – co się zmieniło?

podpis

Pomimo funkcjonowania programu Mieszkanie dla Młodych, dającego możliwość zamieszkania na swoim, nie dla wszystkich młodych Polaków był on możliwy do zrealizowania. Na szczęście 17 sierpnia 2015 roku, prezydent podpisał nowelizację ustawy, która daje więcej możliwości dla każdego ubiegającego się o mieszkanie poprzez ten program.

Jeszcze lepsza pomoc dla młodych!

Nowelizacja, która weszła w życie z dniem 1 września 2015 roku w szczególny sposób pomaga tym Kowalskim, którzy mają trzy lub więcej pociech. W takim przypadku obowiązujący wcześniej wymóg nie posiadania mieszkania i wiek starających się o lokum, który miał nie przekraczać 35 lat, tracą swą ważność. Jest to spore ułatwienie dla wielodzietnej rodziny szukającej swoich czterech kątów. Ponadto samo mieszkanie i dofinansowanie jego używanej powierzchni zwiększy się o 15 m2, bo aż do 65 m2, co daje więcej miejsca dla sporej rodziny. Na tym nie kończą się udogodnienia w związku z nowelizacją tej ustawy. Osoby nie będące formalnie w związku małżeńskim mogą również ubiegać się o dofinansowanie w programie, nawet jeśli nie posiadają zdolności kredytowej. Zmienia się też to jakie mieszkanie można nabyć. Nowelizacja daje możliwość kupna spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, czy też samego mieszkania.

Kto na tym najbardziej skorzysta?

W sposób szczególny skorzystać z tego mogą ci młodzi, którzy mają więcej niż jedno dziecko. W procentach dofinansowanie MdM dla ubiegających się o mieszkanie przedstawia się tak: w przypadku osób nie mających dzieci 10%, ci którzy wychowują jedno dziecko 15%, przy dwójce 20%, a trójka lub więcej pociech daje 30% od średniej wartości każdego 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego. Twórcy nowelizacji nie zapomnieli również o deweloperach, którzy wzięli kredyt na zakup mieszkania. Warunek podpisania przez nabywcę umowy o własności mieszkania przed otrzymaniem dofinansowania, został wykreślony.

Zmieniona forma programu Mieszkanie dla Młodych daje o wiele więcej korzyści dla osób starających się o zamieszkanie na swoim. Szeroki wachlarz udogodnień umożliwia zwiększenie komfortu życia, a co za tym idzie pozwala na realizowanie marzeń o własnych czterech kątach.

Facebook