1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Rekordowe zainteresowanie programem Mieszkanie dla Młodych 2015! (Podsumowanie roku 2015)

Rekordowe zainteresowanie programem Mieszkanie dla Młodych 2015! (Podsumowanie roku 2015)

Rekordowe zainteresowanie programem Mieszkanie dla Młodych 2015! (Podsumowanie roku 2015)

Dodaj ocenę2015 rok obfitował w rekordową liczbę złożonych wniosków o dofinansowanie poprzez program Mieszkanie dla Młodych. Szczególnie jest to spowodowane nowelizacją ustawy o tym programie, która daje większe możliwości dla osób starających się o zakup mieszkania. Wyraźnie mogły to odczuć rodziny wielodzietne, ale wiele nowości zostało przygotowanych dla osób będących w nieformalnych związkach partnerskich jak i dla deweloperów.

Przede wszystkim ogromny sukces!

Od samego początku program cieszył się ogromnym zainteresowaniem, ale końcówka 2015 roku przyniosła rekordowe składanie wniosków o dofinansowanie przez młodych Polaków. Od wejścia w życie nowelizacji ustawy programu MdM ilość wniosków w samym wrześniu wzrosła ponad dwukrotnie, a w październiku i listopadzie młodzi Polacy złożyli nawet po 5 tysięcy wniosków. Pula środków do wykorzystania na 2015 rok wynosiła 715 milionów złotych i do grudnia zostało wykorzystane 74% środków z tej puli.

Prognozy na 2016 rok?

Sukces programu osiągnięty w 2015 roku daje optymistyczne prognozy, jeśli chodzi o 2016 rok. Pula środków została zwiększona o 15 milionów, a więc wynosi 730 milionów złotych, ale już w grudniu 30% środków przeznaczonych na nowo rozpoczęty rok zostało zarezerwowane. Pomimo tak dużej ilości składanych wniosków, nie wydaje się, żeby do trzeciego kwartału 2016 roku pieniędzy na dofinansowania mogło zabraknąć. Problemu z wyborem jak najlepszych warunków dla kredytobiorcy też nie będzie, ponieważ doradcy współpracują z bankami, które również biorą udział w programie i szczegółowo znają ofertę każdego z nich.

Podsumowując program Mieszkanie dla Młodych w 2015 roku należy podkreślić, że ogromny sukces został osiągnięty dzięki nowelizacji ustawy, która przyczyniła się nie tylko do zwiększenia ilości wniosków, ale również do zwiększenia pomocy młodym Polakom w uzyskaniu korzystnych warunków w poszukiwaniu mieszkania idealnego dla ich rodziny.

Jeśli Ty zastanawiasz się nad wzięciem udziału w programie MdM, to już teraz skorzystaj z naszego kalkulatora MdM!

Facebook