1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Rekordowy wrzesień – dwukrotnie więcej wniosków o dopłatę MdM

Rekordowy wrzesień – dwukrotnie więcej wniosków o dopłatę MdM

uśmiechnięta rodzina na tle pokoju

Cieszący się od dawna sporym zainteresowaniem program Mieszkanie dla Młodych we wrześniu 2015 roku zaliczył rekordową ilość złożonych wniosków. Wszystko to za sprawą wprowadzonej nowelizacji do ustawy. Ocenia się, że w porównaniu do poprzednich miesięcy liczba wniosków wzrosła dwukrotnie.

Wniosek za wnioskiem

Nowe przepisy wprowadzone w 2015 roku dają więcej możliwości dla młodych osób, chcących kupić mieszkanie. Szczególnie wyróżnieni mogą czuć się ci, którzy mają trójkę lub więcej dzieci, ponieważ pomoc finansowa przy zakupie mieszkania sięga , w przypadku rodzin wielodzietnych, aż 30% dofinansowania. Zatem nie ma w tym niczego dziwnego, że tak sporym zainteresowaniem cieszy się ten program. Według danych, we wrześniu zostało złożonych aż 3 700 wniosków, czyli ponad dwukrotnie więcej w porównaniu do sierpnia 2015 roku, w którym takowych wniosków było 1 800. Tak spora chęć pozyskania dofinansowania przez młodych Polaków może wiązać się z tym, że niestety nie każdy je otrzyma.

Jak przedstawia się to w liczbach?

Wrzesień okazał się rekordowy nie tylko ze względu na ilość złożonych wniosków MdM, ale również ze względu na kwotę jaka została wykorzystana z puli środków na 2015 rok. Jest to kwota rzędu 404 milionów złotych, a więc ponad 50% jaka była w puli na cały rok. Na 2016 rok zaplanowana pula środków na program to 730 milionów złotych. Pod koniec 2015 roku kredytobiorcy zarezerwowali już 371 milionów i tempo zainteresowania dofinansowaniami nie spada, co może przełożyć się na to, iż po połowie 2016 roku może spowodować brak środków z budżetu na program. Warto wspomnieć, że od samego początku istnienia programu, skorzystało z niego już ponad 30 tysięcy Polaków.

Program Mieszkanie dla Młodych może cieszyć się wielkim sukcesem. Ogromne zainteresowanie wynikające z korzyści dla każdego ubiegającego się o dofinansowanie nie może dziwić, a stale rosnąca liczba składanych wniosków na pewno nie będzie zwalniać.

Facebook