1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Stała rata korzystna w kredycie hipotecznym?

Stała rata korzystna w kredycie hipotecznym?

więcej kredytów hipotecznych z MdM

Starając się o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem MdM zapewne zastanawiacie się, jakie raty będą dla Was najbardziej korzystne. Banki w swojej ofercie posiadają stałe i malejące. Które bardziej się opłacają? Do kogo są skierowane? dzisiaj weźmiemy pod lupę raty stałe.

Dla kogo rata stała w kredycie hipotecznym MdM

Rata malejąca wiąże się z niższymi kosztami kredytu, ale w perspektywie całości spłaty. W pierwszych latach należy płacić więcej. Dlatego osoby, chcące zaciągnąć kredyt hipoteczny, a dysponujące mniejszymi dochodami powinny się zastanowić nad stałymi ratami. Przez niższe koszty w przeciągu pierwszych pięciu lat, nasza zdolność kredytowa wzrasta. Mimo, że takie rozwiązanie jest od 10 do 15% droższe, to w sytuacji, gdy cena mieszkania tego wymaga, możemy pozostać bez wyjścia. Wszystko w imię zasady: tym łatwiej uzyskać kredyt, im mniejsza comiesięczna spłata raty. Niestety, trudny wybór spoczywa na naszych barkach.

Ogromna większość z nas, decydując się na nieruchomość i kredyt hipoteczny z MdM chce w niej mieszkać, jeżeli nie przez całe życie, to na pewno bardzo długo. Dlatego osiągniecie wysokiej zdolności kredytowej, a w konsekwencji wyższego kredytu jest tak ważne. Wyższy standard, dogodniejsza lokalizacja czy plus cała masa niefinansowych przyczyn, przez które decydujemy się na wyższy kredyt.

Mieszkanie dla Młodych a forma spłaty

Program Mieszkanie dla Młodych, w przeciwieństwie do Rodziny na Swoim jest jednorazową dopłatą do kredytu hipotecznego. Dlatego też zobowiązanie musi jedynie spełnić kilka warunków formalnych. Kredyt MdM musi być zaciągnięty w złotówkach, minimum na piętnaście lat i z wkładem własnym, nie przekraczającym 50%. Dobór najkorzystniejszej dla kredytobiorcy formy spłaty leży po stronie przyszłego beneficjenta MdM.

Warto się zastanowić nad powyższym rozwiązaniem ze względu na zbliżającą się wielkimi krokami drugą pulę środków na MdM 2017. Jeszcze zablokowane środki, w kwocie 373 trafią w ręce zainteresowanych programem Mieszkanie dla Młodych od początku stycznia przyszłego roku. Już teraz warto się zastanowić nad kredytem i sprawdzić oferty. To, czy możesz skorzystać z MdM i na jak duże dofinansowanie możesz liczysz sprawdzisz używając kalkulatora MdM -MdMprogram.com. Każde dotakowe wsparcie jest godne uwagi i poznania większej ilości szczegółów.

Facebook