1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Wstrzymano przyjmowanie wniosków o MdM w 2016 roku

Wstrzymano przyjmowanie wniosków o MdM w 2016 roku

rodzina czyta artykuł na tablecie

Od początku bieżącego roku informowaliśmy Was, że środki przeznaczone na MdM topnieją w ekspresowym tempie. W dniu 15 marca 2016 roku, stało się to, czego wszyscy się spodziewali – Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił wstrzymanie przyjmowania wniosków z limitu 2016 r.

Na rok 2016 w rządowym programie przeznaczono 730 mln złotych – wszystkie znaki na niebie wskazywały, że pieniądze na dofinansowanie skończą się już w I połowie roku, ale takiego tempa chyba nikt się nie spodziewał. Dnia 15 marca zarezerwowano już 95 proc. środków – niewykorzystane 5 proc. zostało przeznaczone na dopłatę do wniosków, które wpłyną w dniu ogłoszenia komunikatu oraz dla beneficjentów biorących udział w programie, którym urodziło się trzecie dziecko.

Chociaż w tym roku limit został wykorzystany już w I kwartale, to nadal można składać wnioski na kolejne lata. W 2017 roku pula MdM wynosi 746 mln zł, a na 2018 rok będzie to kwota 762 mln zł.

Jeśli chcecie już dzisiaj zarezerwować swoją dopłatę to zapraszamy Was do naszego Kalkulatora MdM lub formularza, dzięki któremu zapiszecie się na MdM.

  • szybki

    chyba w nocy stanę przed bankiem, żeby mieć sto porcent pewności, ze nikt mi kasy nie zwinie przed nosa

Facebook