1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Wstrzymano przyjmowanie wniosków o MdM w 2016 roku

Wstrzymano przyjmowanie wniosków o MdM w 2016 roku

rodzina czyta artykuł na tablecie

Od początku bieżącego roku informowaliśmy Was, że środki przeznaczone na MdM topnieją w ekspresowym tempie. W dniu 15 marca 2016 roku, stało się to, czego wszyscy się spodziewali – Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił wstrzymanie przyjmowania wniosków z limitu 2016 r.

Na rok 2016 w rządowym programie przeznaczono 730 mln złotych – wszystkie znaki na niebie wskazywały, że pieniądze na dofinansowanie skończą się już w I połowie roku, ale takiego tempa chyba nikt się nie spodziewał. Dnia 15 marca zarezerwowano już 95 proc. środków – niewykorzystane 5 proc. zostało przeznaczone na dopłatę do wniosków, które wpłyną w dniu ogłoszenia komunikatu oraz dla beneficjentów biorących udział w programie, którym urodziło się trzecie dziecko.

Chociaż w tym roku limit został wykorzystany już w I kwartale, to nadal można składać wnioski na kolejne lata. W 2017 roku pula MdM wynosi 746 mln zł, a na 2018 rok będzie to kwota 762 mln zł.

Jeśli chcecie już dzisiaj zarezerwować swoją dopłatę to zapraszamy Was do naszego Kalkulatora MdM lub formularza, dzięki któremu zapiszecie się na MdM.

Facebook