1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Dlaczego warto pomyśleć o pierwszej puli na rok 2018?

Dlaczego warto pomyśleć o pierwszej puli na rok 2018?

monety

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Mamy początek lutego, a już skończyły się pieniądze na dopłaty w ramach MdM 2017. Ogromna popularność rządowego wsparcia przełoży się również na dwie ostatnie pule środków związane z MdM 2018. Pieniędzy wciąż jest sporo, co nie znaczy, że powinniśmy odkładać życiowe decyzje w nieskończoność.

Szybko może zabraknąć środków

Oczywiście nie już jutro, ale czas nie jest nieograniczony. Przekładanie z dnia na dzień chociażby sprawdzenia możliwości jakie daje nam program MdM zmniejsza szanse na udział. Mimo, że formalności wymagane przez Bank Gospodarstwa Krajowego nie są utrudnieniem, to wszystko związane z kredytem hipotecznym już może nie być takie łatwe. Banki nie będą ułatwiać sprawy, trzymają się ściśle własnej polityki kredytowej i tu nie będzie taryfy ulgowej. Przyszły kredytobiorca musi posiadać zdolność kredytową. Zobowiązania z wsparciem MdM udzielane są na 15 lat, w PLN i z wkładem własnym nie przekraczającym 50%. O jaki wysokim dofinansowaniu jest mowa? Kalkulator MdM za Ciebie obliczy wysokość dofinansowania. W zeszłym roku po zakończeniu puli właściwej, ta na kolejny rok skończyła się w lipcu. Należy jednak pamiętać, że wtedy mimo, że Mieszkanie dla Młodych cieszyło się popularnością, to nie biło rekordów jak w tym roku. Dlatego sytuacja z MdM 2018 powinna być podobna i nie spodziewamy się, że pieniędzy wystarczy do wakacji. Kwiecień – maj wydają się bardziej prawdopodobne.

Pozostałe środki MdM

Wraz z ogłoszeniem zamknięcia drugiej puli MdM przez BGK:
koniec

Podana została szczegółowa informacja o pierwszej puli MdM na 2018 rok. Z dostępnych na początku 381 milionów złotych, zgodnie z danymi z 31.01 wykorzystano już 175 mln zł., czyli 46% z wyznaczonego limitu. Do dyspozycji beneficjentów w dalszym ciągu pozostaje 206 mln zł.

Deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z realiów panujących w programie Mieszkanie dla Młodych. Dlatego chętnie zgadzają się na takie finansowanie, jeżeli nawet dotyczy kolejnego roku. Żaden ze współpracujących banków czy właśnie deweloperów nie może zlekceważyć siły nabywczej generowanej przez MdM. Udział takich zakupów wynosi, w zależności od regionu od 20 do nawet 40%!

Facebook