1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Jak jeszcze można skorzystać z Mieszkania dla Młodych?

Jak jeszcze można skorzystać z Mieszkania dla Młodych?

podpis

We wtorek, piątego lipca Bank Gospodarki Krajowej wydał komunikat o wstrzymaniu zapisów na pierwszą pulę środków przeznaczonych na MdM 2017. Czy to znaczy wstrzymanie działania programu na prawie pół roku? Oczywiście, że nie! Podpowiemy Ci z jakich opcji można ciągle skorzystać.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Najbardziej przy tegorocznej edycji musieli się śpieszyć ci, którzy zdecydowali się na nieruchomość z rynku wtórnego. Sprzedającym w tym sektorze przeważnie zależy na czasie, nie chcą czekać na kolejne transze. Co nie znaczy, że rynek nieruchomości z drugiej ręki, kupowanych w ramach Mieszkania dla Młodych, nie rósł sukcesywnie od początku roku. Część właścicieli ułatwiła zadanie zainteresowanym i umowy spisywane były z terminem płatności na początek 2017.

Budowa bloku lub domku jednorodzinnego trwa nawet parę lat. Dlatego deweloperzy rozpoczynający nowe inwestycje chętnie przystaną na propozycje kupujących, chcących skorzystać z MdM 2018. To wcale nie jest trudne! Wystarczy swojemu doradcy podpowiedzieć takie rozwiązanie, środki z kredytu wpłyną nawet w tym roku, potem nastąpi przekazanie własności a następnie firma deweloperska dostanie resztę środków na początku 2018 roku.

Zapisy na drugą pulę środków ruszą wraz z pierwszym stycznia 2017 roku! Do rozdysponowania zostało 373 milionów złotych.

Co jeszcze możemy zrobić?

Przede wszystkim teraz mamy czas na zapoznanie się z ofertą wszystkich banków, biorących udział w programie Mieszkanie dla Młodych. Instytucji jest 14, każda ma ciekawą propozycje, każda prezentuje inne warunki. Warto sprawdzić, gdzie będzie najkorzystniej dla Ciebie. Konieczne jest jednak mieszczenie się w podstawowych kryteriach programu MdM. Dlatego warto wypełnić test zdolności MdM. Dzięki niemu dowiemy się, czy jesteśmy już gotowi do starania się o kredyt, czy jest jeszcze coś do poprawienia.

Warto również dowiedzieć się, jakie dokumenty będziemy potrzebować od pracodawcy i odpowiednich urzędów. Czasem również potrzebne będą informacje o poprzednich kredytach, także o dalej spłacanych ratach. Formalności zajmują nieco czasu, warto więc przystąpić do nich z odpowiednim wyprzedzeniem, by dopłata nie przeszła koło nosa.

Biorąc udział w programie MdM możemy liczyć na spore finansowe wsparcie. Dlatego zachęcamy do sprawdzania różnych możliwości. Własne mieszkanie czy dom to marzenie wielu z nas. Warto zrobić pierwszy krok i zainteresować się ciekawymi rozwiązaniami dostępnymi dla młodych Polaków na życiowym starcie.

Facebook