1. Program MdM
 2. >
 3. Aktualności
 4. >
 5. Koniec pierwszej puli dopłat na 2018 bliski?

Koniec pierwszej puli dopłat na 2018 bliski?

mieszkanie zakupone ze środków mdm 2018

Już dwa dni trwa medialne zamieszanie związane z programem Mieszkanie dla Młodych. Na dopłaty w ramach dostępnych środków z pierwszej puli MdM 2018 miałoby zostać około 50 milionów złotych. To dużo czy mało? Jakie jest oficjalne stanowisko Banku Gospodarstwa Krajowego? Należy się śpieszyć?

Początek roku przyzwyczaił nas do rekordów w programie Mieszkanie dla Młodych. Zgodnie z publikacjami BGK wiemy, np. że w chwili zamknięcia MdM 2017 na pierwszą pulę MdM 2018 zarezerwowanych było około 177 mln zł z 381 ogólnie dostępnych. Jak jest teraz?

Aktualny stan – MdM 2018

Publikowane przez BGK na koniec każdego miesiąca zestawienie nie pozostawia wątpliwości. Z tabeli wynika, że wniosków wpłynęło na 327,2 mln zł, co stanowi prawie 43% całej puli, czyli 86% środków przeznaczonych na https://mdmprogram.com/informacje/mdm-2018/. Znaczy to ni mniej, ni więcej, że zostało niecałe 54 mln złotych.
Przez cały marzec BGK przyjął wniosków na 100 milionów, Podsumowanie lutego mówi o 224,6 mln zł zarezerwowanych środków. Skok jest ogromny, gdyż z końcem stycznika mówiono o 176,9. Wynika z tego, że w lutym chętnych było dwa razy mniej, ponieważ wniosków wpłynęło na 48 mln…
Zwiększenie zainteresowania wynika z:

 • wyczerpania dostępnych środków w ramach 2017 roku,
 • widma zakończenia 1 puli MdM 2018,
 • końca samego programu Mieszkanie dla Młodych w 2018,
 • Możliwe różnice w analizie MdM 2018

  Na dopłaty przeznaczono faktycznie 209 355,75 – środki te już zostały zarezerwowane dla beneficjentów. Stanowi to 27,47% całości i 55% 1 puli MdM 2018. Dlatego w niedalekiej przyszłości proporcja może ulec zmianie, gdyż:

 • część zainteresowanych rezygnuje,
 • Niektóre wnioski mogą zostać rozpatrzone negatywnie,
 • pewien procent wniosków nie sprosta dalszym formalnością.
 • Jaka jest prognoza dla MdM 2018?

  Myśląc optymistyczne możemy założyć, że środków wystarczyć do końca kwietnia. Informacja o końcu środków dopiero teraz stała się powszechna, a na skompletowanie odpowiednich dokumentów pod MdM potrzeba trochę czasu.
  Natomiast w gorszym przypadku w połowie miesiąca nabór zostanie wstrzymany, ponieważ trend i szybkość składanych wniosków się utrzyma. Jaka jest nasza rada? Nie można dłużej zwlekać. Jeżeli myślicie o programie Mieszkanie dla Młodych trzeba się zmobilizować. Dodatkowym bodźcem będzie oprócz presji czasu również widmo zysków. Dzięki naszej darmowej aplikacji – kalkulator MdM sprowadzisz, ile możesz zarobić.

  Program MdM w 2018 roku to ostatnia szansa na skorzystanie z rządowej dopłaty na własnych warunkach. To my mamy możliwość wyboru nieruchomości zgodnie z preferencjami. Nie ważne, czy to mieszkanie, szeregowiec czy dom. Musi jedynie sprostać wymaganiom programu, które nie są rygorystyczne. Warto zainteresować się możliwościami!

  Facebook