1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Koniec pierwszej puli dopłat na rok 2018

Koniec pierwszej puli dopłat na rok 2018

rodzina z dopłatą mdm

W informacji podanej na Twitterze Bank Gospodarstwa Krajowego potwierdził przypuszczenia i spekulacje. Skończyła się pierwsza, na szczęście nie ostatnia, pula MdM. Przed nami gorący okres przygotowań. Chętnych będzie prawdopodobniej więcej niż tych na początku 2017.

Mieszkanie dla Młodych, początek gry o nową pulę

Winny całego zamieszania jest komunikat:
informacja - koniec 1 puli mdm 2018
MdM 2018 został podzielny na środki dostępne już w 2016 roku, które właśnie się skończyły i te, które będą dostępne w styczniu 2018 roku. Co to znaczy? Że trzeba będzie się dobrze przygotować. Jak pokazał nam początek 2017, najlepiej zorganizowani pierwsi ustawili się w kolejce. Pieniądze przeznaczone na dofinansowania topniały w oczach. Dlatego, żeby nie narażać siebie na niepotrzebne nerwy, warto pomyśleć o wszystkim dużo wcześniej. Tym bardziej, że będą to ostatnie środki z MdM. Dlatego w przyszłości nie kupisz mieszkania na własnych warunkach z rządową dopłatą.

Co możemy zrobić teraz, żeby skorzystać z MdM?

Przed nami jeszcze prawie 400 milionów złotych. Program wesprze wiele osób, wystarczy się postarać, aby uzyskać dopłatę rzędu 10, 15, 20 a nawet 30 procent!

Warunek pierwszy – możliwość skorzystania z dopłaty MdM

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, czy zakwalifikujemy się do programu Mieszkanie dla Młodych. Dlatego warto na wstępie wypełnić Test zdolności MdM, który dzięki kilku pytaniom udzieli pewnej odpowiedzi.

Warunek drugi – wybrana nieruchomość zgodna z warunkami MdM

Następnie należy rozejrzeć się za mieszkaniem lub domem. Jaka lokalizacja interesuje Ciebie najbardziej? Co powinna posiadać wymarzona nieruchomość? Najlepiej usiąść i na kartce papieru rozpisać wszystko plusy i minusy najróżniejszych rozwiązań. Dzięki selekcji dokonać najlepszego wyboru. WAŻNE, lokal musi sprostać warunkom programu Mieszkanie dla Młodych. Wysokość dopłaty i to, czy nieruchomość może otrzymać dofinansowanie sprawdzisz w aplikacji kalkulator MdM.

Warunek trzeci – dobór kredytu MdM

Kolejny krok to już kredyt hipoteczny. Jaki bank przedstawi Tobie najlepszą ofertę? Trzeba przejść się po oddziałach dokonać zestawień, chociażby wstępnych. Dokładne dane uzyskamy np. dzięki porównarce kredyt hipoteczny- Hipoteki.net. Jednak to może być dopiero początek drogi. Wszystko zależy od zdolności kredytowej. W sytuacji, gdy nie otrzymamy tyle pieniędzy, ile byśmy sobie życzyli, będzie trzeba trochę pokombinować. Dlatego warto o tym pomyśleć dużo wcześniej i mieć dopięte formalności na ostatni guzik.

Warunek czwarty – wniosek MdM

Aplikację o udział w programie Mieszkanie dla Młodych składamy bezpośrednio z wnioskiem o kredyt hipoteczny, skąd trafia do BGK. Gdy pytaliśmy w wielu bankach, raz przedłożona wystarczy.

Szacuje się, że około stu tysięcy osób otrzymało już dofinansowanie. To nie przypadek, że tylu się udało. Mieszkanie dla Młodych jest w zasięgu ręki, powodzenia z MdM 2018!

Facebook