1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Nabór na 2018 ciągle wielką szansą

Nabór na 2018 ciągle wielką szansą

rodzina czyta artykuł na tablecie

Ogromna popularność programu Mieszkanie dla Młodych nie dziwi już nikogo. Polacy chcą i kupują mieszkania. Przez ostatnie dwa miesiące nagłówki informacyjne ciągle atakują newsami, że środki na MdM się skończyły. Podkręcana jest atmosfera niepewności i skłania przyszłych beneficjentów do pośpiechu. A jak jest w rzeczywistości?

Zapomniany MdM 2018

To prawda, pieniądze na 2016 rozeszły się bardzo szybko, a pierwsza pula z MdM 2017 została wykorzystana już na początku lipca. Czy to już koniec możliwości? Dalej możemy poczekać chwilę, do pierwszego stycznia i złożyć wniosek o dofinansowanie. Warto się do tego przygotować i przejrzeć najróżniejsze oferty, a także powoli kompletować dokumenty.

Ciągle natomiast możemy skorzystać z MdM 2018. Czy to dalej jest odległa pieśń przyszłości? Niecałe półtorej roku to i dużo i mało. Oczywiście, gdy chcemy kupować i wprowadzać się od razu, to może to być problematyczne. Jeżeli natomiast w ciekawej okolicy, która sprosta naszym wymaganiom zaczyna właśnie powstawać piękne osiedle idealnie wpisujące się w nasze plany? Dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy, to czy nie warto poczekać? Pieniędzy zostało całkiem sporo, jest szansa na otrzymanie nich, a przez ten czas można bardziej przyjrzeć się zagadnieniu. Program MdM to wiele możliwości, może już z pierwszym stycznia 2018 roku wprowadzisz się do swojego nowego gniazdka?

Cena maksymalna za metr kwadratowy jest ustalana oddzielnie przez Bank Gospodarstwa Krajowego dla każdego regionu Polski. Co więcej, największe miasto ma inną cenę niż jego najbliższe okolice i pozostała część województwa. Limity MdM są przeliczane co kwartał, zawsze niżej wyceniane są nieruchomości z rynku wtórnego.

Jaki jest MdM 2018

Ustawa nie przewiduje zmiany wymagań w stosunku do przyszłych kredytobiorców. Dalej będą dostępne w programie MdM kredyty na podobnych zasadach. Najważniejszym kryterium pozostaje liczba wychowywanych dzieci. Z trójką pociech nie musimy martwić się limitem wieku – 35 lat, a także wymogiem nieposiadania w przeszłości nieruchomości. Przewidziano wzrost potrzeb mieszkaniowych, wraz z powiększaniem się rodziny. Na takim samym poziomie pozostaje również wysokość wsparcia. Osoby bezdzietne otrzymają 10%, z jednym 15%, z dwójką 20%, natomiast trójka lub więcej to już 30%. To oczywiście nie wszystkie wymagania Test zdolności MdM pomoże wdrożyć się w szczegóły, a co więcej podpowie, co ewentualnie należy jeszcze poprawić.

Decyzja o zakupie nieruchomości nie powinna zapadać w pośpiechu. Jest czas i mnóstwo możliwości. To w końcu będzie Wasze jedyne i niepowtarzalne miejsce na świecie. Porównajcie oferty, odwiedźcie kilka banków, a rozwiązanie pojawi się samo. Powodzenia!

Facebook