1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Nerwowa końcówka? Nieznaczna zmiana pod koniec 3 tygodnia

Nerwowa końcówka? Nieznaczna zmiana pod koniec 3 tygodnia

lupa

Okazuje się, że przez ostatnie dwa dni zarezerwowano jedynie 0,22% z całej drugiej puli MdM 2017. Program Mieszkanie dla Młodych w ostatnich tygodniach przyzwyczaił nas do innych wyników. W końcu w ciągu pierwszych trzech dni wpłynęło około 5 tysięcy wniosków na ogólną kwotę 137 milionów złotych, to ponad 30% całej puli! Okazuje się, że MdM w tym roku jeszcze będzie w stanie pomóc zainteresowanym w zakupie wymarzonej nieruchomości.

Jak wygląda sytuacja MdM 2017?

W piątek, przed południem 20.01.2017 Bank Gospodarstwa krajowego wydał:
bgk pt

W zestawieniu z ogłoszeniem z czwartku:

czwartek bgk

Wydaje się, jakby czas się zatrzymał, skąd tak niskie wydatkowanie? Odwiedzający nas goście nie mają złudzeń, banki wstrzymują przyjmowanie wniosków, z obawy przed odmownymi decyzjami. Nie łatwo jest przekazać informację potencjalnemu klientowi, że akurat dla niego środków zabrakło. Tym bardziej, że już przebrnął przez większość formalności związanych z kredytem hipotecznym. Co więcej musiał już mieć zarezerwowaną nieruchomość, którą program Mieszkanie dla Młodych miał współfinansować. Oczywiście, po sukcesie MdM banki obecnie planują różne akcje promocyjne, jak np. noworoczne wyprzedaże. Jednak korzyści nie będą równie duże.

Z danych wynika, że zostało ponad 25 milionów złotych. Z informacji podanych na początku artykułu można obliczyć, że średnie dofinansowanie wynosi ok 27 400 zł (137000000 / 5000). W takim razie jeszcze 900 – 1000 zakupów może zostać wspartych rządową dopłatą. Czy to dużo? W skali całego kraju jest to kropla w morzu potrzeb, jednak wciąż gotowa do rozdysponowania. Te środki nie mogą przecież przepaść.

Na zwolnienie wpływają również inne czynniki:

    – większość zainteresowany zaciągnęła już kredyt hipoteczny z MdM,
    – pojawiały się już nieprawdziwe informacje o wyczerpaniu się drugiej puli na 2017 rok,
    – informacja BZ WBK o zatrzymaniu przyjmowania wniosków.

Jak dużo możesz zyskać dzięki rządowej dopłacie? Jak dużo możesz zyskać dzięki rządowej dopłacie? Kalkulator MdM precyzyjnie obliczy wysokość dofinansowania. Przekonaj się, ile można zarobić korzystając z programu Mieszkanie dla Młodych!

Co dalej z MdM?

W 2016 roku środki z pierwszej puli przewidzianej na 2017 skończyły się w lipcu. Po pierwszych tygodniach tego roku mogło się wydawać, że pieniędzy zabraknie około kwietnia – maja ( tych przewidzianych już na przyszły rok). Teraz jednak prognozy są nieco bardziej stonowane. Na MdM 2018 zostało jeszcze 220 milionów, a to jest potężna suma pieniędzy. Jeszcze niejedna osoba będzie mogła cieszyć się wsparciem rządowego programu.

Mimo, iż pieniądze na Mieszkanie dla Młodych przewidziane na 2017 rok się kończą, to program nie pozwoli łatwo o sobie zapomnieć. Około 600 milionów czeka wciąż na przyszłych beneficjentów. Tysiące osób dzięki temu rozwiązaniu będzie mogło cieszyć się z własnych czterech kątów. Dlaczego nie Ty?

Facebook