1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Od poniedziałku można się zapisać na 2017!

Od poniedziałku można się zapisać na 2017!

więcej kredytów hipotecznych z MdM

Kolejny rok upłynął bardzo szybko. Dla poszukujących pierwszego mieszkania znaczy to tylko jedno – nowe środki w ramach programu Mieszkanie dla Młodych są już dostępne.Jesteście gotowi? Czy w oddziałach banków pojawią się kolejki?

Gotowi na MdM?

Nie tylko przyszli beneficjenci przygotowywali się na nowe środki z MdM 2017. Banki już od połowy listopada zaczęły konkurować o potencjalnych kredytobiorców. Promocje, niższe prowizje i załatwianie formalności za zainteresowanego to tylko cześć korzyści. Na szczęście nie sprawdziły się opinie analityków, obawiających się, że koszty kredytów w styczniu wzrosną. Złożenie, że po grudniowych promocjach instytucje będą starał się nadrobić różnice na ograniczonych czasowo, dostępnych środkach z MdM okazało się błędne. Na szczęście zadziałały mechanizmy rynkowe i zdrowa konkurencja. Jest w końcu o co się starać, na dofinansowania kredytów przeznaczono w drugiej puli 373 mln. złotych.

Szybkie przypomnienie warunków MdM

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby przed 36 rokiem życia, które nie posiadały w przeszłości nieruchomości. W małżeństwach liczy się wiek młodszej osoby, a w przypadku rodzin z minimum trójką pociech oba ograniczenia nie mają mocy. Wysokość wsparcia jest uzależniona od liczy wychowywanych dzieci i najłatwiej sprawdzić jej wymiar korzystając z kalkulatora dofinansowania MdM. Z warunków formalnych kredyt hipoteczny powinien być zaciągnięty w złotówkach z wkładem własnym nie większym jak 50% i na minimum 15 lat.

Zanim udamy się do banku należy mieć już upatrzoną nieruchomość. Kredyt hipoteczny udzielany jest na konkretny lokal. Dlatego nie złożymy też wniosku o MdM bez wybranego mieszkania. Ważne aby już w wstępnej ocenie ustalić, czy mieści się w limicie powierzchni a także w maksymalnej cenie za metr ustalanej co kwartał przez Bank Gospodarki Krajowej.

Wciąż można skorzystać ze środków przeznaczonych na Mieszkanie dla Młodych w 2018 roku. Tak jak szybko minął 2016, tak, zanim się obejrzymy, upłynie 2017. Warto się rozejrzeć za możliwościami już teraz!

A jakie są Wasze doświadczenia z MdM? na co Wy chcielibyście uczulić przyszłych beneficjentów? Droga po dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych nie jest wcale ani trudna, ani skomplikowana!

Facebook