1. Program MdM
 2. >
 3. Aktualności
 4. >
 5. Pamiętajmy o MdM 2018

Pamiętajmy o MdM 2018

Hałas medialny, jaki powstał po ogłoszeniu zakończenia przyjmowania wniosków na rok 2016 i pierwszą pulę MdM 2017, sugerował zamrożenie dopłat. Nic bardziej mylnego. Na odbiorców czekają wciąż środki na powstające inwestycje w 2018 roku. Warto zacząć też przygotowywać się na styczeń.

Mieszkanie dla Młodych w 2018 roku

Czas biegnie nieubłaganie. 2018 rok wydaje się bardzo odległy, to w końcu za dwa lata. Nic bardziej mylnego. Mamy już połowę września, warto przeanalizować wszystkie możliwości. Może jeszcze nie jest najwięcej takich nieruchomości, ale oferty się pojawiają i czasem warto poczekać na lokal w arcyciekawej lokalizacji z odpowiednimi udogodnieniami.

Ostatni rok programu Mieszkanie dla Młodych będzie rekordowy. Do rozdysponowania będzie 762 miliony złotych. Patrząc, jak szybko rozeszły się 373 miliony z pierwszej puli MdM 2017, analitycy spodziewają się podobnego sukcesu. Co ciekawe deweloperzy przyjmują zapisy na następny rok, z możliwością sfinalizowania transakcji po styczniu. Dzięki odblokowanym środkom.

Wykorzystano dopiero pięć procent środków dostępnych w ramach MdM 2018. Kolejne dziewięćdziesiąt pięć czeka na zainteresowanych. Może warto przyjrzeć się zagadnieniu, załatwić szybciej formalności i na spokojnie bez dużej konkurencji rozpocząć drogę po własne m.

Program MdM i przepis na sukces

Pierwsze dwa lata program nie cieszył się znaczącym zaufaniem. Z jednej strony dopiero startował, z drugiej wymagania, jakie były stawiane przed potencjalnymi zainteresowanymi były wygórowane. W obecnej chwili, z dofinansowania mogą skorzystać rodziny jak i single czy związki partnerskie. Wysokość dofinansowania zależy od liczby wychowywanych dzieci. Z jedną pociechą możemy liczyć na 15% wartości kredytu, z dwójką na 20%, z trójką natomiast na 30. Osoby bezdzietne uzyskają dziesięć procent. Przełomem było również dopuszczenie do programu nieruchomości z rynku wtórnego. Jest to szansa dla mniejszych miejscowości, gdzie deweloperzy zaglądają rzadko.

Z niecierpliwością czekamy na MdM 2017, jednak nie możemy zapominać o innych możliwościach. Mieszkanie czy dom to inwestycja na lata. takiej decyzji nie można podejmować pochopnie.

 • Stróż

  Gdyby nie było obciążeń na hipotekach, to p. Jaworowicz chyba nie miałaby co robić. Dlaczego ludzie ufają na „ładne oczy”? sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać, a na koniec jeszcze raz siebie sprawdzić.

 • Meti

  Nie ma czego też znowu tak bardzo się bać, ale też trzeba chuchać na zimne

 • Kaśka

  ja tam bym się chyba nie zdecydowała

 • risk

  do odważnych świat należy Kasiu 🙂

 • marko polo

  ja dalej nie jestem przekonany. a w międzyczasie nie można dopisać np więcej? jak taka osoba trzecia to chyba mogą w nieskończoność. dziwne to. mam nadzieję, że prawo broni w takich przypadkach. bo ceny kuszą, nie można powiedzieć

 • jerzy

  Żadna różnica, jak taniej to co się zastanawiać? już bank będzie uważał, żeby z nową hipoteką nie wejść na starą. Szukając najlepszego kredytu to warto jeszcze zadbać o swoją zdolność, żeby wyciągnąć jak najwięcej 🙂