1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Rynek nieruchomości w obliczu zmian

Rynek nieruchomości w obliczu zmian

podpis

Po wyjątkowo dobrym pierwszym półroczu 2016 roku analitycy przewidywali spadek zainteresowania mieszkaniami podczas wakacji. Zainteresowanie jednak się nie zmniejsza, a deweloperzy patrzą z optymizmem w przyszłość, zaczynając nowe inwestycje.

Lokalne i globalne przyczyny

NBP i Rada Polityki Pieniężnej uważnie przyglądają się sytuacji na świecie. W dalszym ciągu nikt nie jest w stanie przewidzieć skutków Brexitu, wszyscy przyglądają się wyborom w Stanach Zjednoczonych i trudno przewidzieć jest czy rating Polski jest zagrożony. Nie jest to oczywiście sytuacja ekstremalna, jednak wszystkie poważne decyzje zostają odkładane w czasie. Dlatego niskie stopy procentowe się utrzymają, nikt nie przewiduje zmian.

Zwiększony o pięć procent wkład własny nie zatrzymał potencjalnych klientów, w tym tych zainteresowanych https://mdmprogram.com/kalkulator-mdm/. Motorem napędowym dla sektora okazał się również rządowy program 500+. Dla banków dodatkowy dochód w wysokości pięciuset czy tysiąca złotych to spore zabezpieczenie, mogące w widoczny sposób podnieść nawet zdolność kredytową. Już wcześniej instytucje finansowe przychylniej patrzyły na małżeństwa, które przypieczętowały miłość dziećmi. Teraz profity są podwójne.

Siła programu MdM

Po początkowej panice, jaka powstała w mediach po ogłoszeniu wstrzymania przyjmowania wniosków, sytuacja się stabilizuje. Okazało się, że środki na MdM 2017 wcale się nie wyczerpały, druga pula zostanie uruchomiona w styczniu. Co więcej, dla bardziej cierpliwych dalej otwarta jest droga do MdM 2018. Zapisy wciąż trwają, a nowe inwestycje, być może w dogodnej lokalizacji, powstają w miejscu, gdzie planujecie przyszłość.

Bardziej wyrozumiali sprzedawcy mieszkań z rynku wtórnego też idą na rękę kupującym. Umowy zawierane są tak, żeby resztę środków wpłacić dopiero w styczniu 2017 roku. Należy zwrócić uwagę na sam dokument i sporządzić go najlepiej pod okiem profesjonalisty. Takie mieszkania są sporo tańsze i często bliżej centrum.

W Polsce rynek nieruchomości w dalszym ciągu ma się dobrze. Powstają nowe lokale a program Mieszkanie dla Młodych pomaga w pozyskaniu pierwszej nieruchomości. Potrzebujemy nowych mieszkań i  chcemy realizować marzenia. Dlatego warto dowiedzieć się więcej i zrobić pierwszy, poważny krok w drodze po własne cztery kąty.

Facebook