1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. UWAGA! Pieniądze na rok 2017 rezerwowane są ekspresowo!

UWAGA! Pieniądze na rok 2017 rezerwowane są ekspresowo!

podpis

Wszyscy spodziewaliśmy się ogromnego zainteresowania środkami przeznaczonymi na drugą pulę środków z programu Mieszkanie dla Młodych na 2017 rok. Każdego dnia spływa ogromna liczba wniosków. Czyżby już pod koniec stycznia zabrakło pieniędzy? Prognozy mówiące o tym, że w lutym jeszcze będą dostępne środki mogą okazać się płonne?

Jak wygląda sytuacja z MdM?

Według danych po pierwszym dniu pula środków skurczyła się do 301 mln. złotych. W tym już na 45 opiewały pierwsze wnioski MdM, a reszta została zarezerwowana z tytułu urodzenia się kolejnego dziecka w rodzinach już objętych dofinansowaniem. Początkowe przyśpieszenie może wiązać się z wcześniejszą polityką banków, oferującą złożenie wniosku za przyszłego beneficjenta. Dzięki czemu kredytobiorca mógł spać spokojnie, a instytucja finansowa załatwiała za niego wszelkie formalności.
Co ciekawe, BGK bardzo sprawnie radzi sobie z rozpatrywaniem podań, wypowiedzi takie jak te wśród naszych czytelników nie są odosobnione:

    „Wniosek dziś poszedł i już pozytywna odpowiedz;)” – A.W.
    „U nas tez wniosek wczoraj a dziś dostałem alert z BIKu i po kilku godzinach telefon z oddziału ze decyzja ok i ze dopłata zarezerwowana i ustalona marża. Tez się zdziwiłem ze tak szybko, teraz kolej na rzeczoznawcę.” J. R.
    ” jeszcze dziś dla pewności zadzwoniłem do banku i doradca potwierdził ze dziś rano dostał odpowiedz z BGK o akceptacji mojego wniosku.” – J. R.

Najlepszym źródłem wiedzy o MdM 2017 jest nasza strona. Programowi Mieszkanie dla Młodych w 2017 roku poświęciliśmy cały dział.

Kolejne dni były równie emocjonujące. Trzeciego stycznia zarezerwowano prawie 50 mln. złotych, uszczuplając pulę do około 251 milionów. Następnie 4.01 złożono wnioski na ogólną sumę 42 mln. PLN, a kwota stopniała do 209 mln. To ponad 1/3 środków znalazła swoich odbiorców w ciągu pierwszych trzech dni! Taka popularność robi wrażenie.
Powoli chętnych znajdują również pieniądze zarezerwowane na MdM 2018. Na dzień dzisiejszy dla przyszłych beneficjentów zostało 237 mln. złotych. Czy sytuacja z przeszłego roku się powtórzy? Wtedy to zaraz po zamknięciu puli na 2016 rok, kolejna, już na 2017 znalazła swoich odbiorców bardzo szybko. W końcu kilka miesięcy dłuższego oczekiwania, a dofinansowanie w wysokości 10 czy nawet 50 tys. zł. daje do myślenia. To nie będzie oczywiście koniec. Do dyspozycji zostanie również okrągła suma prawie 400 milionów złotych, która zostanie uruchomiona z dniem pierwszego stycznia 2018.

O czym należy pamiętać przy MdM 2017?

Wniosek o dofinansowanie MdM musi zostać złożony wraz z tym o kredyt hipoteczny. W momencie, gdy składamy takie zapytania w kilku bankach wystarczy zaznaczyć w kolejnych placówkach, że w tej pierwszej został złożony dokument o wsparcie państwa, to wystarczy. Należy się ubiegać o kredyt w PLN, na okres minimum 15 lat i przy wkładzie własnym nie przekraczającym 50%. Takie warunki stawia przed przyszłym beneficjentem ustawa.

Prawdopodobnie w następnych dniach program trochę zwolni. Jednak nie warto odkładać decyzji w czasie. Mieszkanie dla Młodych opłaca się Polakom i wielu jest chętnych, żeby skorzystać z dodatkowych środków. Sprawdź i Ty, jak bardzo się opłaca MdM! Od czego zacząć? Kalkulator MdM to wyjątkowa aplikacja która za jednym zamachem sprawdzi, czy kwalifikujesz się do programu Mieszkanie dla Młodych i na jak duże dofinansowanie możesz liczyć.

Facebook