1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Wznowienie przyjmowania wniosków MdM na rok 2017!

Wznowienie przyjmowania wniosków MdM na rok 2017!

pieniądze przeznaczone na dodatkową dopłatę mdm

Zakończyły się prace nad nowelą ustawy o pomocy w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Z dniem 01.08.2017 wejdzie prawdopodobnie w życie, co znaczy, że Bank Gospodarstwa Krajowego będzie miał czas do 16 sierpnia, by ogłosić wznowienie przyjmowania wniosków. Wszystko w ramach MdM 2017. Środki, które miałby pochodzić z MdM 2018 będą dostępne w styczniu z pozostałą częścią pieniędzy.

Nowe wnioski – MdM 2017

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, zauważyło, że środki nie są wykorzystywane w stu procentach. Wynika to z dwóch przyczyn. Po pierwsze nie wszystkie osoby, które były zakwalifikowane doprowadziły do sfinalizowania umowy. Po drugie, 5% środków zarezerwowanych dla rodzin, którym urodziło się trzecie lub kolejne dziecko, w pewnym procencie przepadały.

Dlatego teraz do zainteresowanych ma trafić sporo pieniędzy. Ministerstwo szacuje, że nowych dopłat może wypłacić nawet 4 tysiące! Przeznaczone będą na Mieszkanie dla Młodych w 2017 i 2018 roku. Oznacza to, że bieżące środki będą musiały być wykorzystane jeszcze w tym roku. Jest to szansa na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego, ale też warto pomyśleć o wtórnym. Wszystko dlatego, że pieniądze pojawią się szybko i będą dostępne od ręki.

Reasumując, w sierpniu będzie ok 37 mln. złotych z niewykorzystanego pięcioprocentowego wsparcia i ok. 30 mln. zł. z dopłat, które nie zostały wykorzystane. Do MdM 2018 wpłynie natomiast 38 milionów złotych.

Mieszkanie dla Młodych 2017 – nowa szansa

Konkurencja będzie duża. Dlatego warto pomyśleć o formalnościach już teraz. Najważniejsze z czynności to:

Dokładny przewodnik znajdziesz tu: Procedura MdM w pigułce.

Prawdopodobnie banki, podobnie jak w styczniu, postarają się wyręczyć swoich klientów. Same za zainteresowanych złożą wniosek w dniu otwarcia puli. Warto więc pośpieszyć się z poszukiwaniem mieszkania. W ciągu pierwszych dwóch dni II puli MdM 2017 zarezerwowaliśmy ponad 120 mln złotych, w tym przypadku środki pewnie rozejdą się równie szybko.

Zastanawiasz się, jak dużą dopłatę uzyskasz? Sprawdź kalkulator MdM, aplikacja szybko odpowie na nurtujące Cię pytania.

Oczywiście, potrzeby są dużo większe. Niemniej jednak dodatkowe sto milionów złotych w Mieszkaniu dla Młodych pomoże wielu rodzinom. Warto zastanowić się nad tą możliwością. Zyski płynące z udziału w programie są wymierne, o czym świadczy blisko 100 tys. zadowolonych beneficjentów!

Facebook