1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Jak uzyskać dopłatę MdM – procedura w pigułce

Jak uzyskać dopłatę MdM – procedura w pigułce

W wielu mailach i zapytaniach na FB macie jedno pytanie: Jak zacząć starać się o dopłatę MdM? W tym krótkim przewodniku przedstawimy na to odpowiedź. Okazuje się, że nie jest to zbyt skomplikowane, jeśli odpowiednio zaplanujemy przygotowania i poszczególne kroki.

Krok pierwszy: zbadaj swoją zdolność kredytową


Test zdolności MdM znajdziesz tu: https://mdmprogram.com/informacje/test-zdolnosci-mdm/, natomiast kalkulator zdolności kredytowej tu: https://hipoteki.net/test-zdolnosci-kredytowej/. Zanim zaczniecie szukać odpowiedniego mieszkania, upewnijcie się, że MdM na pewno jest dla Was, o tym, co może wykluczać z programu można przeczytać tutaj: dla kogo MdM. Badając natomiast, ile skłonne będą pożyczyć nam banki, szybko przekonamy się jakie nieruchomości w ogóle są w naszym zasięgu.

Krok drugi: szukaj nieruchomości spełniającej warunki MdM


Aktualne limity MdM: https://mdmprogram.com/informacje/jakie-sa-limity-mdm/. O tym, jakie nieruchomości spełniają kryteria ustawy przeczytać można tutaj: dofinansowanie MdM. Poszukiwania odpowiedniej nieruchomości mogą zająć nieco czasu, czasami musimy też zrezygnować z części wymagań. Niektóre miasta oferują bardzo mało mieszkań w MdM, wymienić tu można Warszawę i Kraków.

Krok trzeci: umowa przedwstępna


Masz wybrany dom lub mieszkanie? Czas na podpisanie umowy przedwstępnej. To dokument, który będzie podstawą wniosku do banku o kredyt hipoteczny z MdM. Resztę potrzebnych dokumentów znajdziesz tu: https://mdmprogram.com/informacje/poradniki-mdm/dokumenty-wymagane-do-kredytu-mieszkaniowego-z-mdm/. Pamiętaj – dokładna listę poda Ci wybrany bank, ale o tym w następnym kroku.

Krok czwarty: wybierz kredyt MdM


Tu znajdziesz wszystkie banki, biorące udział w MdM. Jest ich 14, a oferowane przez nich produkty różnią się nieznacznie. Warto dokładnie policzyć, która oferta jest najbardziej opłacalna dla Ciebie. Pomocni mogą tu być nasi eksperci – umów się na rozmowę, wypełniając formularz na stronie głównej: https://mdmprogram.com/. Pierwszym bankiem, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest ten, w którym masz konto bankowe, istnieje szansa, że dostaniesz tam korzystne warunki. Jeśli jednak Twojego banku nie ma na listy – sprawdź wszystkie oferty.

Krok piąty: pozbieraj dokumenty


W zależności od sytuacji osobistej, lista ta może być naprawdę imponująca. Zaplanuj rozsądnie kolekcjonowanie poszczególnych kwitków: jeśli wybierasz się do Urzędu Skarbowego, a nie daleko jest Urząd Gminy, to warto odwiedzić obie instytucje za jednym zamachem. Pamiętaj także, że część dokumentów ma określony termin ważności, na wydanie niektórych trzeba czekać – od 7 do 30 dni.

Krok szósty: złóż wniosek o kredyt z MdM


Już od 2 stycznia startuje nowa pula dopłat na 2017 rok. Im szybciej złożysz wniosek, tym lepiej. Średnia wysokość dopłaty wynosi ok. 26 tysięcy złotych – to już okrągła sumka. Życzymy powodzenia w staraniach!

Facebook