1. Program MdM
 2. >
 3. MdM 2018

MdM 2018

slider1-mdmPieniądze dostępne w 2016 i MdM 2017 roku rozeszły się bardzo szybko. Zbliżające się zakończenie projektu działa na wyobraźnię i mobilizuje potencjalnych beneficjentów. Wciąż dostępne są środki w ramach puli przeznaczonej na 2018 rok, który zbliża się coraz szybciej. Mieszkanie dla Młodych bije rekordy popularności i nie ma czemu się dziwić, Polacy chcą i kupują swoje wymarzone nieruchomości.

Do lipca wykorzystano niespełna 10 milionów złotych z całej dostępnej sumy dostępnej na 2018 rok. Po części winne są inne media, które ogłosiły koniec zapisów, nie przedstawiając alternatywy. BGK dalej przyjmuje wnioski, nic nie zapowiada zmiany.

Kto może się zapisać na MdM 2018?

Nie wprowadzono żadnych istotnych zmian. Wysokość dopłaty i warunki dofinansowania MdM w dalszym ciągu są uzależnione od ilości wychowywanych dzieci. Jeżeli nie posiadasz trójki, nie możesz mieć więcej niż trzydzieści pięć lat. Brany pod uwagę jest rocznik, a nie data urodzin. To musi być pierwsza nieruchomość w życiu, nie ważne czy została sprzedana wcześniej. Jedynym wyjątkiem jest udział ułamkowy, który nie zapewnia odpowiednich warunków mieszkaniowych. Ciesząc się trójką dzieci, ograniczenie wieku nie ma znaczenia. Tak samo wymóg pierwszego w życiu lokalu. Ustawodawca przewidział, że rodzina może się rozrastać i zwiększać metraż czy polepszać standard.

Wysokość dopłaty jest również oparta o wielkość rodziny. Bezdzietne małżeństwa, pary i single mogą liczyć na dziesięcioprocentową pomoc, z jednym dzieckiem na piętnaście procent, z dwójką na dwadzieścia, a trójka to już całe trzydzieści! Gdy podczas pierwszych pięciu lat urodzi się kolejne dziecko, otrzymamy po złożeniu w ciągu sześciu miesięcy odpowiedniego wniosku dodatkowe pięć procent. Zastanawiając się nad własnymi możliwościami, najwygodniej jest uzupełnić test zdolności MdM. System przekazuje informacje, o tym jakie wymagania spełniamy, ewentualnie co trzeba poprawić, na co zwrócić uwagę.

Oczywiście kredyt hipoteczny związany z programem Mieszkaniem dla Młodych również musi spełnić kilka warunków formalnych dofinansowania MdM.

Jakiej nieruchomości szukać

Metraż nie uległ zmianie. W dalszym ciągu na najwięcej mogą liczyć wszyscy wychowujący trójkę lub więcej dzieci. Dla nich maksymalna wielkość mieszkania to 85 metrów, domu natomiast 110. Pozostali nie mają znacząco gorszych możliwości, ich nieruchomość musi być o dziesięć metrów mniejsza. Ustawa dotycząca programu MdM dodała do nowych lokali również te z rynku wtórnego. Śledząc sytuacje na rynku, doskonale widać, że takie mieszkania są tańsze i często w interesujących lokalizacjach. Co więcej, można trafić na ofertę już całkowicie wykończonej nieruchomości. Deweloperzy nie chcą zostać w tyle, przedstawiają specjalne oferty, kuszą promocjami i dysponują lokalami dostosowanymi i zoptymalizowanymi pod Mieszkanie dla Młodych już w fazie projektowania.

Ceny nieruchomości nie są takie same w całym kraju. Dlatego raz na kwartał do wiadomości publicznej podawane są limity MdM uzależnione od regionu. Wyznaczane są specjalnie ceny za metr dla największego miasta, potem dla jego okolicy a następnie dla całego województwa. Przelicznik uwzględnia również, czy mieszkanie jest nowe, czy już używane.

Swoją drogę do własnej nieruchomości warto zacząć od ofert banków i wnikliwych kalkulacji, które zapewnią podstawy negocjacyjne. Kalkulator MdM natomiast pozwoli wyliczyć wysokość dofinansowania przyznawanego przez państwo, uwzględniając wymagania ustawodawcy i lokalizacji. Nie warto odkładać decyzji na później, program Mieszkanie dla Młodych kończy się w 2018 roku!

Koniec pierwszej puli MdM 2018 – aktualizacja 06.04.2017

Zamknięcie naboru na dopłaty wypłacane już w przyszłym roku w ramach I puli MdM 2018 stało się faktem. Rezerwowanie środków diametralnie przyśpieszyło po tym, jak BGK zakończył przyjmowanie wniosków na 2017 rok.
Jak jeszcze można skorzystać z dopłaty MdM? Ciągle zabezpieczone jest 381 milionów złotych, które trafią do beneficjentów. Do stycznia zainteresowani dofinansowaniem powinni się przygotować dużo wcześniej, by wniosek spłynął jako jeden z pierwszych. W naszym artykule, krok po kroku podpowiadamy, co należy zrobić – https://mdmprogram.com/aktualnosci/koniec-pierwszej-puli-mdm-2018/.
Jeśli złożyłeś wniosek w terminie, ale trafiłeś na listę rezerwową – pozostaje oczekiwać Ci na decyzję BGK. Nie wszystkie osoby, które uzyskały pozytywną opinię, skorzystają z dopłaty. Zdarzają się także wnioski podwójne. Jednak szanse na otrzymanie dopłaty MdM z zamkniętej już puli jest minimalne. Warto więc albo negocjować warunki ze sprzedającym i skorzystać ze styczniowej puli, albo zakupić mieszkanie lub dom bez rządowego wsparcia.

Aktualizacja 31.07.2017 – jeszcze w tym roku można złożyć wniosek dopłatę o MdM 2018

Już w sierpniu tego roku ruszy dodatkowy nabór na 2017 i 2018 rok. Łącznie do dyspozycji przyszłych beneficjentów ma trafić 70 milionów złotych, czyli ok. cztery tysiące dopłat. Środki pochodzą z niewykorzystanych środków na dopłatę po narodzinach 3 i kolejnego dziecka oraz od osób, które straciły prawo lub zrezygnowały ostatecznie z udziału w programie. Obecnie rząd opracowuje projekt nowelizacji ustawy.

Decyzja ta rodzi także nadzieję, że podobne, bonusowe środki pojawią się także w przyszłym roku. Oznacza to, że oprócz naboru styczniowego część szczęśliwców załapie się na dopłatę także później.

 • Jarosław

  mam farta – planowałem dopiero zajęcie się mdm, gdy zamknięto pulę. z tego powodu, wiem, że będę startował w styczniu. współczuję za to bardzo wszystkim, którzy złożyli wniosek rzutem na taśmę i nie wiedzą, czy dostaną pomoc czy nie. wszyscy z listy rezerwowej na pewno nie dostaną kasy, to powinno być rozwiązane jakoś inaczej. to skandal

 • Koton KRK

  W banku powiedzieli mi, że znalazłem się na liście rezerwowej MdM, mają mój numer. To znaczy, że jest szansa?

  • mdmprogram.com

   Tak, wszystko zależy od tego ile wniosków odpadnie podczas procesu przydzielania dopłaty MdM

 • anka03

  Pozbyłam się złudzeń, nie liczę na listę rezerwowową. Czy np. limity zmieniają się bardzo? deweloper mógłby poczekać, ale jak limit skoczy mi o 30 zł w górę to po ptakach

 • mister

  otrzymaliśmy taki numer: 310015, daje to szansę? Doradca powiedział mi, że to się zdarza i sam miał takie przykłady

  • mdmprogram.com

   Oczywiście, warto poczekać.

 • lincolnWałbrzych

  trzeba wnioski na 2 pule mdm 2018 składać jeszcze raz w styczniu, czy raz wystarczy? taki już miałem wybrany kredyt dobry…

  • mdmprogram.com

   Niestety, w styczniu należy złożyć wniosek ponownie.

 • kamcia

  to jest skandal! z dnia na dzień o takim czymś informować. ile trwają formalności, ile czeka się na decyzję kredytowa? po co dawać ludziom nadzieję!

 • Zdzisław Komin

  a jak długo może trwać rozpatrywanie list rezerwowych? kiedy mi oferta na kredyt wygaśnie to co wtedy?

 • jekcyk

  Mam 310099 to daje nadzieje?

 • rymek satgard

  takie listy powinny być dostępne online i edytowane na bieżąco

  • synergiell

   oczywiście, zgadzam się!

 • Endrju01

  Głowa do góry. Na bank wiele z tych wniosków co złożyli nie przejdzie. musi być dobrze. ale co jak co, to będą nerwowe Święta.

 • kimmer

  a jest możliwość, że do stycznia zwiększą chociaż trochę limity MdM? Znalazłem prawdziwą perełkę, cena i wszystko ok, ale deweloper przewidział 77 metrów. to w końcu tylko dwa mkw. Jest szansa?

  • mdmprogram.com

   Zmiany prawdopodobnie nie będzie. Warto sprawdzić, czy deweloper rozdzielił powierzchnię użytkową i mieszkalną a w ogłoszeniu podał całość.

 • uwer01

  a na kolejne, w moim przypadku drugie dziecko dostanę pięć procent?

  • mdmprogram.com

   Niestety, dodatkowe 5% przysługuje na trzecie bądź kolejne dziecko.

 • Klara Wells

  dostaliśmy 310003 ktoś dostał telefon może powyżej tego numeru? mocno się denerwuje już… Ile to komplikacji, przy dzisiejszej technice to wszystko powinno być potwierdzane od ręki.

  • Mersmiks

   ja pozbyłem się złudzeń, mam numer od Ciebie o 500 wyższy i szanse są małe bardzo, przynajmniej dla mnie 🙁

 • Katarzyna

  Zadzwonili do mnie wczoraj. To możliwe, nie ma co się załamywać 🙂

  • germek

   myślałem, że z tym telefonem to żart i złudna nadzieja. TO super, gratuluje!

 • sybilla

  skąd się wziął taki przeskok, że jak troje dzieci to 30% a jak mam już dwójkę i trzecie w drodze to w sumie otrzymam 25% z MdM?

  • mdmprogram.com

   W taki sposób ustawodawca postanowił wynagrodzić liczne rodziny. Popłata 5% jest dodatkową zachętą.

 • Zbaszew

  jak przekonać sprzedającego na rynku wtórnym, żeby poczekał aż do stycznia na MdM? 🙁

  • mdmprogram.com

   Jednym z rozwiązań jest np. dobrze skonstruowana umowa, zaliczka, czynsz i i wynajem do końca roku.

 • germitPZN

  Ktoś może dostał telefon po świętach w sprawie MdM 2018? Doradca mnie próbuje uspokoić, ale zaczynam tracić nadzieje.

 • KazimierzLeszke

  A na zwrot podatku VAT też będziemy musieli czekać do stycznia? na dniach otrzymamy pozwolenie na budowę domku jednorodzinnego, którego plan był zrobiony pod mdm

  • Gyfryt

   tylko nie zrób tego błędu i nie kupuj materiałów przed pozwoleniem o budowę. Wtedy zwrot VATu przepadnie

   • KazimierzLezke

    materiały pod fundament zdążyłem kupić, słaba wiadomość, ale dzięki

 • AndresCool

  Miasto obiecało mi odsprzedanie mieszkania, które już wynajmuję 3 lata. Nie muszę się śpieszyć, ale mam się określić. Czy dostanę dopłatę na takie coś, ja będzie wyglądała procedura?

 • krysieńka

  mam NWR 30045, a wskoczyły już ponoć powyżej 30000. od trzymania kciuków całej rodziny dłonie puchną

 • peterOPOCZNO

  Deweloper do mnie zadzwonił i dopytuje się jak sprawy stoją… jak jeszcze go zwodzić? mam 30104 to może zająć całe miesiące, jeżeli w ogóle się dopcham :/

  • mdmprogram.com

   Osoby znajdujące się na liście oczekujących wciąż mają szansę na dofinansowanie MdM.

  • Subarru

   Udało się osiągnąć kompromis? mój jeszcze poczeka. Myślę, czy nie spróbować na wszelki wypadek gadki już o styczniu 2018. W końcu mamy doświadczenie, musi się udać.

 • tezeusz

  To np. za 60 dni trzeba jeszcze raz składać wniosek? słyszałem o jakimś terminie – 60 dni, że potem przepada

  • mdmprogram.com

   Status wniosku – oczekujący zawiesza tą procedurę.

 • Minia87

  Do przyjaciółki, która ma numer o 152 niższy niż ja zadzwonili, jest nadzieja! mocno trzymamy kciuki

  • rycerzyk

   jaki miała ona ten numer?

   • dezyker Radom

    Musiała mieć pewnie coś trochę ponad 30 tys, zazdroszczę szczęśliwcom…

  • meskotka

   podobno zbliża się do 30 150 teraz

   • mikserka

    podobno już o stówkę podskoczyło, średnia dzienna nie zachwyca…

  • istebna

   strasznieeee pooowooooli :/

  • loki

   a pani jaki ma nr ? pozdrawiam i z góry dziękuje za odp

  • hooolser

   Teraz około 30 250 jest :/

  • Kominek

   Jakiś update? jaki mamy numer terz NWR?

 • Rynia Szczecin

  Deweloper się wycofał właśnie… a mój wniosek dalej ma status OCZEKUJĄCY. wszystko przepadło?

  • mdmprogram.com

   Musi Pani poszukać nieruchomości o zbliżonych parametrach, wtedy wniosek nie przepadnie.

   • Rynia Szczecin

    to nie będzie łatwe zadanie chyba

    • kasia Opole

     ale przecież teraz nie zrezygnujesz, mnie spotkało tak samo i udało mi się wynegocjować z deweloperem innym, konkurentem i zrobili z tego akcję promocyjną. Weź się nie poddawaj, dasz radę!

 • Charles Oniem

  Złożyli mi wniosek, ale teraz kręcą nosem, że niby coś nie tak ze zdolnością kredytową. Co ja mam zrobić? Chcą się spotkać i rozmawiać, a to przecież podbramkowa sytuacja. Mam jakieś szanse, czy zgadzać się na wszystko? już teraz się bardzo boje, bo kredyt będzie dużym obciążeniem, nie wiem czy poradzimy sobie, jak mi podniosą ratę o większą sumę

  • mdmprogram.com

   NIe trzeba się obawiać. Może Pan skorzystać ze wsparcia naszych doradców, konsultacje są oczywiście darmowe. Po wypełnieniu formularza kontaktowego na http://mdmprogram.com/. Jest nawet możliwość zmiany banku.

 • Mikel Oneal

  a to coś zmieni jak wycofam wnioski z innych banków, a zostanie mi ten wniosek o kredyt z mdm który mi się najbardziej opłaca?

  • mdmprogram.com

   Nie ma takiej potrzeby, rozpatrywany jest tylko jeden wniosek. Wybór kredytu hipotecznego należy do Pana.

 • leśkowic

  Osiedle, które mnie interesuje jest na granicy z miastem. Niestety od złej strony, tzn łapię się na niższy limit. To oczywiście nie interesuje dewelopera… Czy BGK rozpatruje takie wnioski indywidualnie? jest szansa napisać np wniosek oddzielny?

  • mdmprogram.com

   Niestety, nie ma takiej możliwości. Można zwrócić się do BGK z uwagą, że limity MdM nie odpowiadają realnym cenom w regionie.

 • Adi

  Witam. Kiedy starac sie o kredyt z MDM? Z zona podpisalismy umowe przedwstepna na zakup mieszkania, wplacilismy przedwplate. W umowie zapisalismy ze pierwsza transze za mieszkanie zaplacimy do 31 stycznia 2018r. Kiedy zaczac cala procedure i czy pewne jest ze do tego czasu otrzymamy pieniadze?

 • SukursInnym

  gdy szukałem kredytu w moim banku powiedzieli mi, że program Mieszkanie dla Młodych nie pokrywa kosztów prowizji banku. Jak to możliwe? kredyt przecież to kredyt spłacam z własnej kieszeni wszystko, a nie tylko to, na co mam ochotę. sukurs

  • mdmprogram.com

   MdM finansuje również prowizję.

 • leffite

  mam NWR 31019 daje to jakieś szanse?

  • mdmprogram.com

   Obecnie rozpatrzony został wniosek ok 30 090, nie wiadomo czy tempo przyjmowania nowych się utrzyma.

   • kefirson02

    Ja mam poniżej 31, ale niewiele, to straszne trudna sytuacja :/

 • fasada Tomi

  ktoś ma informacje o nwr po majówce?

  • maskotka

   do góry pisałem, że zbliżają się do 30 150

   • fasada Tomi

    dzięki!

 • Maryan Konin

  Kopiliśmy z żona mieszkanie, a mamy dwójkę dzieci, całkiem niedawno, bo pod koniec 2016. Jak złożymy wniosek teraz, to dostaniemy dofinansowanie w styczniu 2018?

  • mdmprogram.com

   Niestety, wniosek o dopłatę MdM musi być złożony razem z tym o kredyt hipoteczny. Na zakupione już wcześniej nieruchomości nie przysługuje dofinansowanie z programu Mieszkanie dla Młodych.

   • terKRK

    noooo też się na tym zastanawiałem. Dziękuję za odpowiedź, chociaż ciężko mi to przechodzi przez klawiaturę, bo w głowie liczyłem już zyski. Miłego dnia, nie dla mnie.

 • Gabriellla

  złożyliśmy wniosek praktycznie równo z otwarciem banku PKO BP jeszcze szóstego kwietnia. I do tej pory cisza. Słyszało się o tych, którzy już są szczęśliwymi posiadaczami dopłaty. Mamy trójkę dzieci i zniecierpliwionego dewelopera. Co zrobić, jaka jest nasza sytuacja?

  • monteONYKS

   Identyczna sytuacja, kazali uzbroić się w cierpliwość. Co nam szkodzi przecież

 • Jesmin

  Z żoną chcemy wrócić pod koniec wakacji z emigracji. Na mnie będzie czekała praca, niestety umowa na czas określony, a małżonka będzie szukała już na miejscu. Jest kucharką, nie będzie problemu z pracą. Mamy odłożoną okrągłą sumkę, ok 30% wkładu własnego na typowe mieszkanie w mieście, które nas interesuje. Co musimy zrobić, żeby mieć pewność otrzymania dopłaty?

  • mdmprogram.com

   W tym wypadku uzyskanie dopłaty MdM w 2018 roku będzie uzależnione w dużej mierze od Państwa zdolności kredytowej. Ustawa nie reguluje zasad, na których przydzielane są kredyty hipoteczne przez banki. Należy to bezpośrednio do wewnętrznej polityki kredytodawcy. Dlatego dochody osiągane już w Polsce będą miały duże znaczenie.

  • listek lakmusowy

   My, emigranci nie mamy łatwo, a jeszcze patrzeć na pomoc, nawet przy wzięciu kredytu próżno patrzeć. To powinno być jakoś normalnie przemyślane na nowo. Ile jest takich osób? ponad 2 czy więcej milionów? Ktoś powinien wyciągnąć do nas rękę. Nie chcemy wracać do niczego, po to się przeważnie wyjeżdża, żeby odłożyć pieniądze na start, samochód mieszkanie czy dom!

 • helwig

  Może mi swój dom sprzedać Mama Żony?

 • krigser

  byłem w ing i tam mi powiedzieli, że nie ma opcji skorzystania z dopłaty mdm, nie mają o tym kompletnej informacji?

  • henriKol

   przeca ten bank nie bierze udziału w MdM…

   • igorek01

    zgadza się, nie wszystkie banki na polskim rynku mają w ofercie Mieszkanie dla Młodych

 • Instant01

  Właściciel mieszkania, które obecnie wynajmuję chce się jego pozbyć. Znam je na wylot i chciałbym je od niego zakupić, przyzwyczaiłem się i lubię je. Na takie też dostanę dopłatę z MdM 2018? Znaczy się, że skoro tam mieszkam, to nie będzie to utrudnienie?

  • mdmprogram.com

   Nie będzie problemu, może Pan starać się o dopłatę z programu Mieszkanie dla Młodych.

   • Instant01

    To świetna wiadomość, dziękuję

 • Marek Terski

  Mam duży problem. Rodzice mieli nas piątkę i 80 metrowy domek. Dostaliśmy to wszyscy razem i najstarszy brat pospłacał wszystkich. Czy taka własność też przekreśli moje marzenia o własnym mieszkaniu? Wyprowadziłem się 160 dalej do dużego miasta, gdzie skończyłem studia i układam sobie życie.

  • mdmprogram.com

   Ustawa przewiduje, że beneficjent mógł być właścicielem nieruchomości, której wielkość nie zapewniała odpowiednich warunków mieszkaniowych. Wskazana przez Pana powierzchnia nie powinna utrudnić uzyskania dopłaty MdM.

 • GestinO’neal

  czy w sytuacji, gdy partnerka ma poniżej 35 lat, ma być współkredytobiorcą, ale kredyt będzie na mnie to dostaniemy dofinansowanie mdm?

  • mdmprogram.com

   Wiek młodszej osoby w związku dotyczy małżeństw, związek nieformalny niestety nie ma wpływu na przyznanie dopłaty MdM.

 • Colawka02

  jest szansa, że do końca roku, do czasu MdM 2018 w Opolskiem limit zostanie trochę zwiększony? Deweloper nie chce odpuścić, a to jest kwestia 200 złotych jedynie. Przecież i tak by mu się opłaciło

  • misoko

   ale to na całej chacie czy jednym metrze??????

 • zygmet

  Mam 30 521 numer NWR poczekam chyba do końca roku jak nic

  • dester

   są ludzie w dużo gorszej sytuacji, Ty nie masz jeszcze tak źle, bo jakaś szansa jest

 • Agnes

  500 + pomoże mi uzyskać mdm czy świadczenie nie jest brane pod uwagę w programie?

  • halleso

   mi mówili, że nie wliczy się do zdolności kredytowej

   • komes

    racja, nie wlicza się.

 • remigiusz

  czy jeżeli ja wychowuję jedno dziecko, a partnerka dwójkę (nie mamy ślubu) to dostaniemy dopłatę jak na trójkę dzieci, jak Ona będzie współkredytobiorcą?

  • mdmprogram.com

   W tym przypadku wysokość dopłaty będzie uzależniona od ilości wychowywanych dzieci przez wnioskodawcę.

 • loki

  jak uzyskać nr NWR ? Mój doradca mi nie podał,
  Który teraz nr rozpatrzony został wniosku ?

  • mdmprogram.com

   Musi Pan zwrócić się do swojego doradcy po numer,

   • loki

    Numer już mam :). Wiadomo jaki aktualnie weryfikowany jest nr wniosku ?

   • loki

    Który teraz nr rozpatrzony został wniosku ?

    • mdmprogram.com

     Obecnie NWR sięga 30 250.

     • loki

      dziękuje za informację czyli do piątku nie zdążę mieć rozpatrzonego wniosku.

     • melgib

      A dużo Ci zostało?

     • loki

      91 dzis znajomy 30269 dostal

   • loki

    które nr nwr są teraz weryfikowane ?

 • monzeko01

  gdzie stanęła kolejka? Ma ktoś jakieś świeże informacje? idzie do przodu, czy stanęła jak zaklęta?

  • kessusPIONA

   podobno koło 30 250

   • LGfan

    a teraz?

 • merika

  Jak się skończyło, to na dodatkowe 5% od dziecka, co ma termin na maja też musze czekać do stycznia i tej drugiej puli mdm 2018?

  • mulatka

   Nie, przecież te 5% rezerwują zawsze i ono zostaje na takie właśnie sytuacje. Najlepiej dopytaj w banku, ale jestem prawie na 100% pewna.

 • klaudynka

  Czy zrezygnowanie z listy oczekujących będzie pociągało za decyzją jakąś odpowiedzialność finansową?

  • sysoff

   To raczej nie powinno generować kosztów…

   • mielek

    to by wtedy ludzie 3 razy pomyśleli zanim złożyliby wnioski. W takim razie dobrze, że liczy się tylko jeden xf

 • ferto

  koniecznie, koniecznie idź do banku/doradcy musi Ci podać, będziesz wiedział, czy masz jakieś szansę!

 • Grażynka Opole

  Może zagląda tutaj ktoś, kto przeszedł już całą procedurę pod koniec 2016 i starał się o 2017? Jak się przygotowywał, czy może coś poradzić? Albo zna kogoś, kto mógłby pomóc. Informacje wydają się wyczerpujące, tylko jak to zawsze, dużo rzeczy wychodzi w praniu. Co Was najbardziej zaskoczyło? z czym były największe problemy? Czasy, gdy obawialiśmy o deweloperów odchodzą chyba powoli do lamusa.

 • Dzień dobry, obecnie przyznawane jest dofinansowanie dla wniosków z numerami w okolicach 30650.

 • Najlepiej będzie, jeżeli w tej sprawie skontaktuje się Pan z BGK. Tam z pewnością uzyska Pan wyjaśnienie.

 • Dyzioo007

  Wiecie jaki numer aktualnie z listy rezerwowej otrzymal decyzje z sierpnia 2017?

  • guzman

   Zaraz znowu pewnie zacznie się podobna gorączka. ale mam nadzieję, że wcześniej skontaktował się ze mną doradca to ominą mnie podobne stresy

 • Katarzyna Kawarska

  Witam, znalazłam mieszkanie, w połowie grudnia mam zgłosić się do banku. Kupujący che aby pieniądze na koncie były u niego do 31.01. Czy zdążę z kredytem jeśli wnioski o dopłatę można składać od 01.01.2018?

  • Dzień dobry, może być to trudne do zrealizowania. W okresie rozpoczęcia naboru proces kredytowy trwał średnio 1,5- 2 miesiące. Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem poprzez wypełnienie formularza na stronie https://mdmprogram.com/.

   • Zdzisław Komin

    mi też Państwo pomogliście z tą odpowiedzią. Dziękuję bardzo!

 • Ewa

  Na pewno warto skorzystać z usług doradców finansowych mi załatwili wszystko, poszło sprawnie bardzo kompetentni naprawdę polecam !

  • kiciuś

   ja mam inne doświadczenia, nie polecam zwłaszcza expandera

   • tytusek

    doświadczenia z jednym człowiekiem nie odbijają się źle na całej ludzkości 🙂 Inna firma może mieć zupełnie inne standardy i się nie zawiedziesz. Samemu można polegnąć w papierkologii

    • gussst

     i dopilnują, żeby było już 2 stycznia a nie że się przeoczy terminy

 • TomekiKamilaSyt

  Jeszcze nie jest za późno na składanie aplikacji? co muszę zrobić, żeby dostać dopłatę?

  • Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, nie jest jeszcze za późno.

  • Mariola Kowela

   My byliśmy wczoraj na rozmowie z doradcą. nie jest za późno. Na dobrą sprawę niewiele się to różni od samego kredytu hipotecznego. Tylko najlepiej mieć już upatrzoną nieruchomość, bo to zdecydowanie ułatwia sprawę, chociaż też może coś Wam fajnego polecą na szybko

   • qeert

    ja zacząłem od testu zdolności MdM na tej stronie, już potem nie musiałem się martwić, czy się nadaję, czy nie

 • bulbo

  wiadomo co z limitami na mdm 2018?

  • Miron Tomala

   Moim zdaniem się nie zmienią. wiele osób na nich bazuje i jakby drastycznie zmienili to co wtedy? dużo osób by nie dostało dopłaty. Oczywiście w dół jakby poszły 🙂

  • tomasz01

   Popieram przedmówcę. nawet złotówka czy dwa w dół może nieźle namieszać. Np deweloper poszedł na rękę klientowi, obniżył cenę zgodnie z limitem, a tu klops i po wszystki i od nowa bo cena została zmieniona. Tym bardziej zmiana mało prawdopodobna ze względu na to, że to ostatnia edycja. No chyba że we wakacje ruszy coś na wzór tej dodatkowej sierpniowej puli

   • melllo

    czytałem, że praktycznie nic się nie zmieni chyba tutaj nawet to czytałem.

  • Dzień dobry, duże zmiany nie są planowane. Zapraszamy do lektury artykułu – https://mdmprogram.com/aktualnosci/limity-mdm-i-kwartal-2018/

   • tomix

    to świetna decyzja!

Facebook