1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Już siedem banków udziela kredytów MdM!

Już siedem banków udziela kredytów MdM!

logo bank

Mijają kolejne dni, a za chwilę będziemy mogli powiedzieć, że już tygodnie, od kiedy funkcjonuje program Mieszkanie dla Młodych (dalej MdM). Ten program dofinansowań, o którym więcej możecie przeczytać na stronie: Co to jest MdM?, skierowany dla młodych obywateli chcących zakupić swoją pierwszą własną nieruchomość, jest czymś całkowicie nowym na rynku, z czym społeczeństwo zdaje się dopiero oswajać.

MdM banki

Warunkiem przystąpienia do programu jest kredyt hipoteczny na minimalnie 15 lat, gdzie państwo dopłaca 10% do wkładu własnego. Nie wszystkie banki ochoczo zgłosiły się do udziału w MdMie. Możliwość zysku wyczuły tutaj podobnie, jak przy programie „Rodzina na swoim” PKO BP i Pekao S.A., które jako pierwsze przystąpiły również do MdMu i zaczęły przyjmować wnioski od pierwszych chętnych do inwestycji we własne mieszkanie. W krótkim czasie do niniejszych banków wpłynęło ponad 400 wniosków, gdzie 150 z nich zostało pozytywnie zweryfikowanych. Taki fakt spowodował, że kolejni bankowi gracze zaczęli wchodzić na rynek owego programu i kilka dnia temu do odważnego duetu PKO i Pekao, dołączył Getin Noble Bank. Oficjalnie wiadomo również, że kwestią kilku dni jest dołączenie do stawki również Spółdzielczej Grupy Bankowej, Banku Ochrony Środowiska, Banku Polskiej Spółdzielczości, jak i Alior Banku.

Gwałtowny wzrost ilości dostępnych banków w kredytach związanych z programem MdM z pewnością jeszcze bardziej przyspieszy rozwój programu dofinansowań, jak i wpłynie na jego popularyzację w społeczeństwie. Wzrost konkurencyjności bankowej sprawi również, że dotychczasowi monopoliści (przyp. red. PKO BP i Pekao S.A.) będą zmuszeni zredefiniować obecne warunki kredytów na bardziej atrakcyjne dla wnioskodawców. To znowu sprawi, że więcej zainteresowanych będzie w stanie podjąć się ciężaru wieloletniego zobowiązania i nabycia mieszkania.

Z nami znajdziesz najlepszy bank

Dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych kredytami udzielanymi przez banki biorące udział w programie MdM, przygotowaliśmy specjalną podstronę, gdzie mogą Państwo zasięgnąć rzetelnych informacji. Na niej przygotowane zostały profile partycypujących banków wraz z opisami, szczegółami dotyczącymi warunków kredytów, jak i ocenami innych użytkowników dotyczącymi oferty banku. Gdy wybierzesz już bank oferujący Tobie najatrakcyjniejszą ofertę, warto zacząć kompletować dokumenty i uzupełniać niezbędne formularze.

Niewykluczone, że w kolejnych tygodniach/miesiącach do raczkującego programu MdM dołączą kolejne banki z jeszcze bardziej atrakcyjnymi ofertami wywracając obecny ład do góry nogami. Z pewnością każdy z nas, potencjalnych kredytobiorców, byłby zadowolony z takiego obrotu spraw, dlatego też nieustannie obserwujemy sytuację na rynku i na bieżąco będziemy Was informować o wykluwających się zmianach. Waszym zadaniem jest bacznie śledzenie naszych wpisów, co nie pozwoli Wam przegapić kolejnych kluczowych informacji na arenie programu MdM.

Facebook