1. Program MdM
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. W trzecim tygodniu pieniądze wciąż są dostępne!

W trzecim tygodniu pieniądze wciąż są dostępne!

pieniądze przeznaczone na dodatkową dopłatę mdm

W programie Mieszkanie dla Młodych czas jakby się zatrzymał. Przez ostatnie dni byliśmy wciąż atakowani coraz to bardziej rewelacyjnymi doniesieniami. Pieniądze, które miały się skończyć w zeszłym tygodniu, wciąż są dostępne. Jak w końcu wygląda sytuacja?

Czego jeszcze możemy się spodziewać po MdM 2017?

Bank Gospodarstwa Krajowego w środku tygodnia nie pozostawia złudzeń:
sroda bgk

Zaledwie 8% środków to z jednej strony mało, natomiast z perspektywy dopłat MdM niezupełnie. Przy założeniu, że tempo zgłoszeń spada, a pieniędzy zostało ok 30 milionów, może się okazać, że środków starczy do końca tygodnia, jak nie dłużej.

o czym to świadczy? Byliśmy świetnie poinformowani i przygotowani. Decyzja o skorzystaniu z programu MdM byłą świadoma. Tempo składanych wniosków nie mówi o pośpiechu, a właśnie o dobrej organizacji. Wszystkie zaświadczenia były zdobyte, nieruchomości wybrane i kredyty zarezerwowane. Mieszkanie dla Młodych 2017 było odpowiednio nagłośnione, dzięki czemu potencjalni beneficjenci mieli czas na szczegóły.

Jakie środki były przeznaczane na Mieszkanie dla Młodych w tym Roku? Warunki MdM 2017 są racjonalne i dobrze przemyślane? Na sukces wpływ miało kilka istotnych czynników.

Na dokładniejsze dane BGK pokusił się w czwartek ok. południa:

czwartek bgk

Skąd spowolnienie?

Presja, jaka pojawiała się od pewnego czasu zadziałała motywująco. Informacje jakoby miało zabraknąć pieniędzy spowodowała, że ci wszyscy którzy ciągle szukali wymówek i odkładali życiowe decyzje na później zakasali rękawy i zaczęli starać się o kredyt wsparty dofinansowaniem. Pojawiały się nawet głosy o kolejkach, o tym, że „kto pierwszy, ten lepszy”, więc większość zainteresowanych przygotowało się zawczasu. Stąd początkowe zamieszanie – https://mdmprogram.com/aktualnosci/uwaga-pieniadze-na-mdm-2017-rezerwowane-sa-ekspresowo/. Dzięki temu, że banki dały możliwość składania wniosków wcześniej, w pierwszych dniach od otworzenia puli padał rekord, za rekordem.

Czy można było się lepiej przygotować?

Mimo, iż wnioski wpływały niespotykanym tempie, BGK odpowiadał bardzo sprawnie. Odwiedzający nas użytkownicy wręcz chwalili się szybkością, z jaką działał bank. Głosy „dzisiaj złożyliśmy wniosek i popołudniu dostaliśmy decyzję” nie były pojedyncze. Wcześniej pojawiały się różne obawy, jednak nie było większych problemów. Czternaście banków biorących udział w programie wstępnie analizuje zgłoszenia, jednak to w BGK zapada ostateczna decyzja.

Małe problemy pojawiały się na linii banki – BGK. Beneficjenci składali czasami więcej niż jeden wniosek o dofinansowanie MdM, stąd rozbieżności. Instytucje zgłaszały zapotrzebowanie na większe pieniądze, niż w rzeczywistości były potrzebne.

Oczywiście, to nie koniec. Mieszkanie dla Młodych zostało przewidziane do 2018 roku włącznie. Dlatego wciąż otwarta jest pierwsza pula środków, a druga rozpocznie się 1 stycznia zgodnie z planem dla MdM 2018. 600 milionów trafi jeszcze do zainteresowanych i pomoże w realizacji marzeń! Nasz kalkulator MdM obliczy dla Ciebie wysokość dopłaty.

Facebook